Červenec 2013

Hajného sen (sloh)

27. července 2013 v 0:54 | Anchor |  Slohové práce atd.
Tak nějak si říkám, jestli jsem tenhle blog neměla spíš pojmenovat jako Slohový tyjátr, ale klid, tolik jsem toho ještě v ústavu nebyla přinucena naškrábat. Bacha, tohle je popis ze Sekundy, kdy jsem měla extra bláznivý styl vyjadřování (dobře, horší to bylo v Tercii, ale stejně) :DTento známý obraz od Josefa Lady je opravdu pěkný. Přímo uprostřed spí tvrdě jako Schwarzenberg nějaký chlápek. Soudě podle jeho oblečení to musí být hajný, kterého výstižně napodobuje jakási příšera - asi divoký čuník. Spícího týpka lechtá veverka na plešce, kde mu také sedí nějaký pták. Další opeřenec, datel, si ho očividně spletl s kůrovci napadeným stromem, protože se ho pokouší klovnout. Snad to hajný přežije.

Vpravo dole se rozvaluje jezevec, který se dal podle ruského způsobu na nasávání tvrdého alkoholu. Vedle něj sedí šílený zajíc č. 1, mířící na spáče brokovnicí. Zajíc č. 2 si mezitím prohlíží se mně neznámým druhem opeřence a s ježkem ukradenou botu. Parádivý 3. zajíc machruje s hajného čapkou. Vedle něj vyhladovělá liška prohledává batoh s nemalým úspěchem - věncem buřtů, o který hlasitě jeví zájem také straka.

Vlevo, pro změnu nahoře, jelen s velkým parožím prohání nebohého psa, patřícího hajnému. Manželka laň na něj zpoza dalšího stromu vyčítavě kouká, asi proto, že by měl být její jelen doma s mláďaty a ne jinde prohánět kdejakou zvěř. Lstivá straka č. 2 si s sebou nese zase nějakou zlatou drobnost. Už jich jistě má ve hnízdě tolik, že se tam skoro nevejde.

Velká sova, kuřák, ničící si ptačí plíce, tu džungli sleduje z větve rostliny s dřevnatým stonkem. Možná čeká, co jí zvěř nechá, jelikož se nechce zapojit do toho frmolu tam dole.

Chechták

20. července 2013 v 0:54 | Anchor |  Zábava
Nově založená snad několikadílná edice Chechtáků, článků s vtipnými obrázky i neobrázky, čeká právě na vaše rozkliknutí! :D Několik je sice známých na Facebooku, ale třeba se ještě najde někdo, kdo je nezná. :)Jsme chytří lidé, pojďme si zauvažovat!

13. července 2013 v 0:54 | Anchor |  Slohové práce atd.
Snad se můj odpor k tomuto slohovému útvaru neprojevil v následujícím textu. :D


Co to vlastně je, ten majetek? (tuto debilní otázku jsem sem dala jenom proto, páč v úvahách prej mají být takovéto prvky a nic jiného mě nenapadlo :D)

Když se podíváme na vševědoucí internet, vyjede nám, že se tímto slovem označuje souhrn veškerých statků, se kterými daný majitel (fyzická nebo právnická osoba) může volně nakládat a kterými také ručí za své případné závazky. No dobře.

Ezoterično

8. července 2013 v 0:05 | Anchor |  Zamyšlení
Ha, původně jsem chtěla na začátek napsat, jaké je to zajímavé téma, ale protože jsem si všimla, že to přede mnou udělalo plno blogerů, napíšu to rádoby vtipně taky. :D

Nevím, jestli si tento pojem nevykládám nesprávně - dle mých představ se ezoterika rovná označení "mezi nebem a zemí" (ale teď mě napadá, že bych pod ni zařadila lidi zabývající se magií + nevysvětlitelnými jevy a prodávající například věštecké potřeby), jakože v ni spadají věci, se kterými se většina z nás nepotkává denně, ba dokonce mnohdy i vůbec. Samozřejmě, existuje několik lidí (mezi nimi i blogerů, jako je např. Aluška), kteří to mají naopak, ale většině se nadpřirozené jevy vyhýbají. Nebo si jich nevšímají.

A jak na tom jsem já?
Ráda se zaobírám věcmi tohoto charakteru v teoretické rovině
  • jako je čtení časopisů, knížek a blogů
no v praxi se mi toho možná naštěstí zas tak moc nestalo.
  • Podařilo se mi vyfotit tři zvláštní fotky minulý rok v Londýně
    (však jsem se tam těšila i kvůli tomu, když se všude tolik píše, kolik jevů se tam vyskytuje :D)
  • jako malá jsem spadla do vody a stále mám dojem, že jsem pod hladinou dýchala,
  • na prvním táboře jsem jednou v noci zřetelně viděla bílou kouli vznášející se v nohách postele
  • a dvakrát jsem nedávno spatřila bílou postavu (když jsem se náhodou podívala z okna na zahradu + v lese)
Kromě numerologie, článků o UFO, duchách, Bermudském trojúhelníku, tajemných místech, spolcích a jemnohmotných bytostech, mě zajímá věštění. Zezačátku jsem se sice bála poodhalit roušku tajemství, ale minulý rok jsem se odvážila (sláááva!) a tak mám předpovězenou budoucnost od dvou kartářek a jedné věštkyně. Pochopitelně jsem nevolala do Ezo TV (jednak nemáme televizi, ale ani přesto bych konkrétně je o výklad nežádala, až takovej dežo nejsem :D), pěkně jsem se jim předem na netu pořádně koukla na zoubek a na cenu. Jejich předpovědi (počasí :D) se nezávisle na sobě shodují, což je dobré znamení, tak snad vyjdou! :)

Vítání primánů (sloh)

6. července 2013 v 0:54 | Anchor |  Slohové práce atd.
Tentokrát to měl být proslov, kdybyste na to náhodou nepřišli :D


Vážení primáni, primánky a primánčata,

je mi obrovskou ctí vás přivítat v řadách našeho prestižního výběrového ústavu pro duševně choré, jakóže v této trošku se rozpadající budově. Musím vám pogratulovat k tomu, že se vám nějakým podezřelým způsobem podařilo předvést svou šikovnost a bystrost při úspěšném spatlání přijímaček. Važte si této slavnostní chvíle, neboť zrovínka teď možná ještě jste chytřejší než všechny třídy na nižším gymnáziu, jak se již nejednou prokázalo během všelijakých krvelačných testů a zkoušení. Jako né že bych vás chtěla použitím přídavného jména "krvelačné" strašit.