Hajného sen (sloh)

27. července 2013 v 0:54 | Anchor |  Slohové práce atd.
Tak nějak si říkám, jestli jsem tenhle blog neměla spíš pojmenovat jako Slohový tyjátr, ale klid, tolik jsem toho ještě v ústavu nebyla přinucena naškrábat. Bacha, tohle je popis ze Sekundy, kdy jsem měla extra bláznivý styl vyjadřování (dobře, horší to bylo v Tercii, ale stejně) :DTento známý obraz od Josefa Lady je opravdu pěkný. Přímo uprostřed spí tvrdě jako Schwarzenberg nějaký chlápek. Soudě podle jeho oblečení to musí být hajný, kterého výstižně napodobuje jakási příšera - asi divoký čuník. Spícího týpka lechtá veverka na plešce, kde mu také sedí nějaký pták. Další opeřenec, datel, si ho očividně spletl s kůrovci napadeným stromem, protože se ho pokouší klovnout. Snad to hajný přežije.

Vpravo dole se rozvaluje jezevec, který se dal podle ruského způsobu na nasávání tvrdého alkoholu. Vedle něj sedí šílený zajíc č. 1, mířící na spáče brokovnicí. Zajíc č. 2 si mezitím prohlíží se mně neznámým druhem opeřence a s ježkem ukradenou botu. Parádivý 3. zajíc machruje s hajného čapkou. Vedle něj vyhladovělá liška prohledává batoh s nemalým úspěchem - věncem buřtů, o který hlasitě jeví zájem také straka.

Vlevo, pro změnu nahoře, jelen s velkým parožím prohání nebohého psa, patřícího hajnému. Manželka laň na něj zpoza dalšího stromu vyčítavě kouká, asi proto, že by měl být její jelen doma s mláďaty a ne jinde prohánět kdejakou zvěř. Lstivá straka č. 2 si s sebou nese zase nějakou zlatou drobnost. Už jich jistě má ve hnízdě tolik, že se tam skoro nevejde.

Velká sova, kuřák, ničící si ptačí plíce, tu džungli sleduje z větve rostliny s dřevnatým stonkem. Možná čeká, co jí zvěř nechá, jelikož se nechce zapojit do toho frmolu tam dole.
 


Anketa

Líbí se vám tu? :)

JO! :)
Nóóó... O:D

Komentáře

1 ll ll | 11. října 2015 v 11:22

ale jo :-D  :-D  :-)

2 Anchor Anchor | E-mail | Web | 11. října 2015 v 11:32

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama