Jsme chytří lidé, pojďme si zauvažovat!

13. července 2013 v 0:54 | Anchor |  Slohové práce atd.
Snad se můj odpor k tomuto slohovému útvaru neprojevil v následujícím textu. :D


Co to vlastně je, ten majetek? (tuto debilní otázku jsem sem dala jenom proto, páč v úvahách prej mají být takovéto prvky a nic jiného mě nenapadlo :D)

Když se podíváme na vševědoucí internet, vyjede nám, že se tímto slovem označuje souhrn veškerých statků, se kterými daný majitel (fyzická nebo právnická osoba) může volně nakládat a kterými také ručí za své případné závazky. No dobře.


Většina lidí zná spíš majetek hmotný - dům, auto, zlatá cihla, než ten nehmotný v podobě akcií a cenných papírů. Ovšem dá se do něj zahrnout i něco dalšího, jako třeba zkušenosti, které bývají mnohdy užitečnější, jste-li hráčem nějakého fotbalového týmu a snažíte se za zády rozhodčího nepozorovaně faulovat.

Nuže vraťme se raději k hmotnému majetku. Občas přemýšlím nad tím, k čemu lidem velké množství nahromaděných věcí je. Vždyť pokud se jim podaří získat více, než potřebují k životu, musí se pořád jenom bát, jestli jim to někdo neukradne. Ostatně ani oni k tomu obvykle nedospějí legálně, vezmeme-li v úvahu bleskové zbohatlíky, protože jak jinak si máme vysvětlit, že získávání majetku obvykle trvá po celé generace, zatímco oni jej nabydou za chvíli? Že jim to není blbé.

V Africe (i když proč bychom lezli tak daleko, u nás se také najdou chudí) nemají lidé ani střechu nad hlavou, kdežto hrstka boháčů se může válet v obrovské vile s nejmodernějším vybavením a několika luxusními auty v garáži. A co s tím vším potom vůbec dělají? Zdraví ani štěstí si přece člověk majetkem nekoupí, to vím i já a to je co říct, a že jej vlastní, jenom aby se mohli chlubit ostatním, mi přijde dost ubohé. Nakonec stejně zemřou, aniž by si pořádně užili všech svých věcí, jen je na srdci hřál pocit, že něco vlastnili.
 


Anketa

Byl/a jsem tu? :)

JO!

Komentáře

1 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 14. července 2013 v 18:32

Z ekonomického hlediska patří do nehmotného majetku i informace. Jenže jejich cena je proměnlivá.
Jinak máš pravdu. nejdůležitější se zdraví. Jakmile je člověk nemocný nebo trpí ukrutnými bolestmi´, tak je všechno jiné bohatství světa vedlejší a k ničemu.

2 Anchor Anchor | E-mail | Web | 17. července 2013 v 15:18

[1]: A hele, díky, na ně jsem úplně zapomněla! :-) Schválně, jakou cenu by měla informace o tom, že jsem poctěná, že člověk jako ty objevil tento blog? :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama