Hororová kraksna

7. srpna 2013 v 21:20 | Anchor |  Myslánka
Už je to nějaký ten pátek od chvíle, kdy se tohle stalo, díkybohu. Stály jsme tehdy jako obvykle s mamkou na zastávce, netrpělivě vyhlížejíc opožděný autobus. Křoví nám dělalo pár také nedočkavých sousedů, převážně důchodců. Ostatně kdo jiný by žil na tak zapadlém okraji města, který ani lidé od Googlu nezmapovali. Téměř letní horko na náladě nepřidávalo.

Tu se konečně na obzoru objevil přibližující se objekt, pravděpodobně větší jak auto. Zajásali jsme, poněvadž spasení se blížilo. (:D) A opravdu, kýžený dopravní prostředek si to přihasil k nám, leč nezastavil a pokračoval dále ve své spanilé jízdě. Čekala jej totiž ladná otočka kolem jistého objezdu, prý kruhového, ale vypadá teda rozhodně jinak.

Dveře postarší kraksny, patřící spíše do muzea než na silnici, se po chvíli pracného zastavování (pravděpodobně nefunkční brzdy) se zaskřípěním otevřely a odhalily malého nevlídně se tvářícího hejhulu za volantem. Mezi osazenstvem zastávky proběhla tichá pře o to, kdo přistoupí k dědkovi jako první. Nebýt nepřipravené karty, kvůli které jsem se velice začala přehrabovat v batohu, prohrála bych já. Takhle musela naši výpravu začít jedna bělovlasá paní s hůlkou. Zbytek se úspěšně nasáčkoval také a rodeo tak mohlo začít.


Onen popis, kterým jsem poctila tento silniční koráb, byl totiž zdaleka nedostačující. Nejenže zvenčí vypadal nelibě a zevnitř ještě hůř, no při nejmenším náznaku jízdy se ještě rozklepal a rozvrzal, až se z toho jeden začal obávat, jestli nejde o jeho poslední cestu v životě. Ovšem pan řidič nedbal hlasitých i citelných varovných signálů, sešlápl plyn co to šlo a už jsme si to buráceli nepovolenou rychlostí, kličkujíc mezi znovuvymletými ďolíky ve vozovce. Minuli jsme jednu zastávku s lidmi, druhou také, až u třetí jsme neochotně zastavili, div jsme při tom budoucí spolujezdce nesejmuli. Díky zvýšené koncentraci lidí v autobusu zhoustla i atmosféra, neb bylo o pár vystrašených palic víc. Leč pořád jsme se drželi a nevzdávali se snu, že dojedeme do cíle, a to dokonce celí.

Motor při pokusu o start nespokojeně zabručel a chcípl. Ani toto nepomohlo. To už mé zděšení dosáhlo určité míry a konečně jsem se odvážila zatahat mámu za rukáv. "Můžeme prosím vystoupit dřív? Já se bojim," vykulila jsem na ni očiska. Zavrtěla hlavou a v rámci možností se povzbudivě usmála. "Už jsme si to jednou zaplatily, tak ať nás aspoň dovezou na místo." Argumentace, že s námi jede jak pošuk, nepomohla. A tak jsem se přisála k držadlu, zavřela oči a pokusila se nevnímat onu jízdu šílenou. Záviděla jsem těm pár šťastlivcům, kterým se podařilo pekelný prostředek opustit.

Když tu mě probudil jakýsi divný zápach, jako by se něco pálilo. Taky že jo. Od pneumatik stoupal hustý fialový dým dodávající celému objektu nádech mystična. Tohle je můj konec, pomyslela jsem si. Naštěstí už zbývaly pouhé dvě zastávky do cíle. Těch pár minut jsem strávila úpěnlivým prosením autobusu, ať svou touhu po rozpadu, či dokonce vybouchnutí, vydrží do doby, než vystoupíme. Naštěstí se povedlo a já tak mohla celá šťastná vyběhnout na vzduch s toužebnými pohledy ostatních v zádech. Do školy jsem se tenkrát snad i těšila.
 


Anketa

Byl/a jsem tu? :)

JO!

Komentáře

1 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 7. srpna 2013 v 23:32

Krásný design a krásný vyprávěcí jazyk=) Co více si přát..? Snad lepší autobus ;)
Žel bohu, takovýchto jezdí povícero...

2 Anchor Anchor | E-mail | Web | 8. srpna 2013 v 16:39

[1]: Děkuju i za to, že ses v komentáři nezmínila o těch chybách, které se mi podařilo do článku zamontovat :D
Bohužel ten design není vytvořený mnou, ale Dincií (laye-pro-jil.blog.cz) :-( Snad se ti bude líbit i ten, který sem jdu nastavit, tentokrát opravdu můj :-D
No jo, no, jako malá jsem se dozvěděla, že až mi bude tolik, kolik mi teď je, půjdou do šrotu, ale když jsem se nedávno přeptala, prý tu budou strašit ještě deset let :-(

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama