Jak to u nás chodí aneb vyprávění, které se nakonec neodevzdalo

15. srpna 2013 v 5:40 | Anchor |  Myslánka
Vzhledem k tomu, že bohužel jsem zatím stále docela závislá na názoru druhých, tak byl tento text, původně zamýšlený k odevzdání profesorovi, schován do šuplíku, jelikož se o něm Enloan nevyjádřila vysloveně nadšeně. :D Tož to se nemůže zařadit mezi čistokrevné slohy, navíc je podle skutečné události, takže ho dávám do Myslánky. :D


Byl to krásný nedělní večer, skoro spíš noc, jako obvykle. Anchor spokojeně seděla na posteli, kolem sebe poházené nejrůznější knížky, časopisy, papíry a na polštáři trůnil notebook. Miska se sladkostmi samozřejmě nechyběla. Tato idyla byla vzápětí bohužel narušena příchodem malé brýlaté ženušky.

"Anchorko, koukej mi podat tu žákovskou, říkám ti to už popáté," spustila na nebohou dcerku. "Že já ti vypnu internet!"
"No jó, no jó, však už jdu," naše hrdinka nevrle na to a kupodivu se opravdu začala přesouvat ke kraji postele, když tu jí něco zahrálo na počítači. Nerozhodně se zastavila. Ovšem po pohledu, který na ni mamka vrhla, radši honem odpelášila k žlutočerné odrbané věci, nazývající sebe sama hrdě už pátým rokem školním batohem. Když splnila svou povinnost, napadlo ji, že by mohla zjistit testy na příští týden. Jak si řekla, tak udělala a za chvíli už mohla zblednout hrůzou při pohledu do diáře.


"Krucifix, my zejtra píšem z chemie! A z češtiny! Co teď budu dělat?!" plácla se do hlavy, jako by to snad mělo pomoct. "Ale tak souřadná spojení snad dám, nejsem přece lempl, to spíš ta chemie... Ještě štěstí, že jsem si ji začala proškrtávat! Sice nás bude málo kvůli sportovním dnům, ale Reliéfová je podlá," začala uvažovat potichu, poněvadž zvídavé slechy rodičů byly moc blízko, a potají se odkradla i s batohem zpátky do pokoje.

Tam z jeho nebezpečných žravých útrob vyházela všechno, ve snaze najít dvě zohýbané sem tam začerněné kopie, ale co to? Kde nic, tu nic! Tak se teda zmateně a naštvaně dala do propátrávání borčusu na stole, posléze i toho na židli, aby se mohla neúspěšně zhroutit na postel.

"Ježišmarja, kam jsem to dala? *****, to už je půlnoc?! Co budu zejtra dělat?" vztekle naházela věci zpátky a zaklapla noťas. "Že já si s tou Enloan psala," zalitovala předchozí několikahodinové činnosti, odklidila si pole na ležení a šup do pelechu nahonit aspoň pár hodin spánku.

Když se teda ráno dopotácela do ústavu (ano, přeskakujeme děj XD), první věc, po které šla, kromě zmuchlaného cvičebního úboru, bylo přepsané učení od nejchytřejší holky ze třídy. Rychle si ho skákla do prvního patra okopčit a pak už začal šrotící rej. Nojo, drogy, stimulační látky, narkotické látky a léky lítaly všude kolem naší hrdinky - ovšemže pouze slova! - jen usadit se do její hlavy se jim moc nechtělo.

A tak uplynuly všechny přestávky a přiblížila se osudná hodina. Do třídy vkročila né zrovna příjemně se tvářící paní profesorka. Anchor společně se zbytkem třídy se bojácně přikrčili. Když tu se stal zázrak - jeden odvážný spolužák, argumentujíc nízkým počtem účastníků písemky, se pokusil vyjednávat o posunutí testu na středu! No Reliéfová se rozhodně netvářila přívětivě.

"To víte, že jo, já vám to teď posunu a nikdo za dva dny nepřijde," podezíravě po nás loupla očima. Samozřejmě, že jsme klechtali hlavami ze strany na stranu, div nám, holky, neupadly. "No tak dobře, stejně teď potřebuju opravovat kontrolky pro vyšší ročník, takže buďte potichu a na test ve středu přijdou všichni!" rozhodla se moudře poté a vytasila se se štosem (ne)popsaných papírů. Třídě se strašně ulevilo, všechno velice odkývali a dali se do svačení, hraní piškvorek a jiných býkovin a Anchorka se mohla vesele pustit do psaní tohoto paskvilu. :D Dý end!
 


Anketa

Byl/a jsem tu? :)

JO!

Komentáře

1 Enloan Enloan | E-mail | Web | 19. srpna 2013 v 13:04

Co kecáš :D však sem řikala, že je to hezký, ale když máš před sebou další test,tak prostě neumíš ukázat to pravé nadšení (teda, občas ani minimální nadšení, kdybys mi dala přečíst tu nejlepší povídku na světě taky bych neřekla víc než hmmm...hezký):D

2 Anchor Anchor | E-mail | Web | 19. srpna 2013 v 15:19

[1]: Aha, tak soráč za křivdu, čéče :-D
(a doufám, že se už konečně potkáme na Skypu :D )

3 Enloan Enloan | E-mail | Web | 20. srpna 2013 v 10:34

Nevadí, já to chápu :D

4 Nika Nika | E-mail | Web | 22. října 2015 v 23:01

A já si zítra budu říkat: "Proč jsem jen do noci byla na netu? Že já se raději neučila a nešla včas spát." :-D

5 Anchor Anchor | E-mail | Web | 24. října 2015 v 12:19

[4]: Asi tak! :D Proč je to jen další den stejné? :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama