Pan Dechovka a jiní týpci

11. srpna 2013 v 15:40 | Anchor |  Zábava
A mám tu ještě jeden článek, týkající se tohoto tématu! Tentokrát se můžete těšit na charakteristiky pánů řidičů, se kterými je jízda opravdu zážitek. Schválně nepovím, kde se vyskytují, protože by bylo velice nepříjemné, kdyby nějakou blíže nespecifikovanou (:D) náhodou narazili na tento výkvět moudrosti a poznali se. I když kdo by se v tomto nepoznal. Ještěže tu nezveřejňuju své pravé jméno! :D


Dámy a pánové, dovolte mi, abych vám představila již v nadpisu zmíněného Pana Dechovku!
Tento člobrda se vyznačuje pivním břuchem a halasným hlasem. Obvykle jej můžete spatřit, jak si v dobré náladě píská za volantem do rytmu svých oblíbených dechových písní. Jen občas přelaďuje na rádio Beat, či co. Své trylky neumlčuje, ani když přistupují noví cestující a zdraví. Oblíbenou kratochvílí ráčí být sáhodlouhá diskuze s babkou ze stánku, zrovna když spěcháte. Vyznačuje se také robustní zadnicí, tak tak napasovanou do uniformy, kterou moc rád ukazuje celému autobusu, když se pro něco velice shýbá.Pan Kyselá svačina je velice soutěživá osoba. Není jisté, jestli jezdí hůř a rychleji než níže zmíněný Dědek, ale aspoň se o to pořádně snaží. Každý během cesty s ním minimálně stokrát spadl, sedmdesátkrát při tom někoho strhl s sebou a padesátkrát to hůře odnesl. Nechal se inspirovat panem Dechovkou se zdržováním nebohých školáků a pracujících, ale místo tlachání dává přednost nakupování občerstvení. Soudě dle výrazu hlavní položkou na menu je citron. Radím vám dobře, až uvidíte za volantem tmavovlasého (teď už moc ne, hehe, stáří nejde zamaskovat věčně) šklebícího se týpka, zdrhejte, je-li vám život milý!


Pana Rudého ksichta poznáte podle čeho jiného než červeného obličeje, více či méně lemovaného bílými pačesy. Sem tam se může jevit jako milý kamarádský člověk, ale zdání klame, přátelé. Když vstane levou nohou z postele a vy náhodou zapomenete doma kartu, těšte se na pořádné seřvání. Kromě zapomínání na zastavování si v podstatě už nemám na co stěžovat.


Asi nejnebezpečnější ze všech je řidič s přezdívkou Dědek. Nejenže si to krosí po silnici nepovolenou rychlostí, baví se nenadálým brzděním a všelijakým cukáním s autobusem (až se pak člověk diví, že mu ještě nějaké zuby zbyly), on totiž vůbec nebere ohledy na to, že mu byl svěřen ten nejstrašnější křáp na světě! Ostatně o mém hrůzném zážitku z jízdy si můžete počíst v jednom z minulých článků s poetickým názvem Hororová kraksna. Kdybyste se chtěli vyvarovat setkání s ním, dejte si bacha na extra malé super naštvaně se tvářící děduly.


Pan Diskoška už z klubů dlouho nevystrčil svůj pěkný nos. Však komu by se chtělo zpátky do malého prostoru s těmi otravnými cestujícími, co člověka nenechají během řízení trsat? Ani to nahlas puštěné techno nepomáhalo. Kdo ví, kde je mu teď konec, možná na Slovensku, kde si narazil díky vzezření modela přítelkyni. Jinak to byl docela dobrý řidič, s čímž by pravděpodobně odpůrci onoho hudebního žánru nesouhlasili.


A na závěr perla všech řidičů - Hodný člověk! Chtěla jsem jej sice nejdřív pojmenovat Borec, ale vzhledem k věku mi to přišlo trochu nevhodné. Možná zbytečně, protože pokud by si toto označení někdy někdo zasloužil, byl by to on. Dovolte mi prosím, abych své nadšení vysvětlila:

Jednou jsem totiž jako obvykle vyběhla ze školy pozdě a navzdory mnoha neúspěchům z předchozích měsíců jsem se rozhodla znovu pokusit své štěstí. Tak se teda rozběhnu a za pár vteřin co nevidím? Autobus přifrčel k stále příliš vzdálené zastávce! Tak jsem smutně protáhla obličej, ale kdovíproč se neobrátila zpátky k ústavu, nýbrž jsem pomalu pokračovala po směru. Když tu koráb silnic, který se už stačil trochu rozjet, znovu zastavil a otevřel dveře! Jelikož kolem bylo pusto a prázdno, až na jednoho čumila, vzniklou situaci jsem si (naštěstí správně) vztáhla na sebe a začala k němu pelášit ostošest. :D Uvnitř mě uvítal usmívající se řidič a pobavená paní, která mi gratulovala ke štěstí.

Na vzhledu Hodného člověka bohužel není moc zvláštních znaků, takže ač bych chtěla, nemůžu vás na něj více upozornit. :(


A to bychom měli prozatím vše! Pokud si ještě na nějakého výrazného řidiče vzpomenu, samozřejmě tento seznam rozšířím. :)
 


Anketa

Byl/a jsem tu? :)

JO!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama