2. Anglie: Den 2. - samý Londýn

13. září 2013 v 5:40 | Anchor |  Myslánka
Takže tohoto skvělého dne 3. 4. 2013 jsem se vzbudila ve Francii a bylo mi špatně, no ale díky cole jsem to zvládla. Není nic lepšího, když se u toho ještě řítíte pustou betonovou džunglí - zlaté české zaostale vypadající dálnice, které ale přesto mají docela lidské okolí! :D

Pak jsme byli oficiálně v Calais probuzeni Náčelníkem a po celní prohlídce (jeden chlápek nám fakt vlezl do busu!) vyhozeni na terminál Eurotunelu, kde jsem poprvé a naposledy chytla net. Poté už se teda velice najíždělo do toho vlaku, což se mi podařilo natočit, ale asi sem to video nedám. :D Je to prostě taková extra stísněná krabice, kde to s vámi klechtá a vidíte kulový, jenom maličkým okénkem dole ubíhající cestu, a takhle jedete dlouho, no prostě trajekt je o 1 000 000 000% lepší.

Pokračovali jsme dále do Londýna a průvodce nás oblažoval informacemi o VB, což by mě snad i bavilo, kdyby se mi místo toho nechtělo spát. No prostě x hodin jsme jeli, pak nás vyhodili u Greenwiche a šlo se až k tomu poledníku kolem lidí od filmu! Tak jsem se tam jako nesla, ale nikdo na mě nezavolal. :D Zastavili jsme se u překrásného výhledu na město, tam fičák jak něco a průvodce začal sáhodlouze vykládat a já měla během celého výletu rýmu, prostě XD. Poté jsme se konečně odploužili ke vskutku debilní brance, za kterou byla TA čára. :o


Až se všichni vyfotili, šlo se dlouho někam s nákladem (= s batohy), tam opět výkec, byli jsme i u nějaké lodi (pardón), pak zase někde, navštívili jsme Central London, nebo jak se ta čtvrť jmenuje, měli jsme i rozchod u kostela sv. Pavla, ke kterému se šlo po mostě, který v HP6 shodili Smrtijedi, a popravdě, trochu jsem se při jeho přecházení bála. :D Dovnitř památky jsem ale společně s pár dalšími nešla, páč to je drahý a prej nic k vidění, no já se neflákala a pilně se paranoidně rozhlížela po Potterhercích, a i když nějaký týpek ve Starbucks zezadu vypadal jako jedna osoba, nebyl to on.

Ovšem další člověk, podobající se tomu samému herci, jím už čistě teoreticky býti mohl. O tom, o dalším putování a o jiných věcech si můžete počíst zde. :) Na tohoto chlápka jsem ještě stačila nenápadně upozornit Míšu, a i když jsme se obě snažily, jak jsme nejvíc mohly, podařilo se nám jeho obličej zapomenout, a tak nám bylo porovnávání v HP studiích už na dvě věci, když nás tam mátla i paruka (a teď jsem vám vlastně řekla, koho jsem to "viděla" :D).

No smůla, den už končil, šlo se nejdřív s kufry na pokoj, pak to ale přišlo. Kobercový nálet na nedaleký Primark! :D Snad ostatní vydýchají, když se tu svěřím s tím, že jsem si nic nekoupila, protože se mi část nelíbila a to málo vybraného nesedělo. Tak se jsem unavená s ušetřenými prašulemi zdárně vrátila do hotelu, po chvíli bloudění i našla pokoj, a vzhledem k tomu, že jsem předtím po tom obchodě lítala jako dežo, abych našla holky s kartou, dostala jsem se dokonce dovnitř. Tam jsem nějakou dobu čekala na spolubydlící, páč jediná karta musela být v něčem zastrčená, jinak by nesvítilo světlo, ale chtělo se mi spát a ještě jsem si potřebovala umýt hlavu, no přesně ve chvíli, kdy jsem vyrobila takovou zábranu mezi dveře, se holky dostavily. :D Ani tím povídáním jsme se moc nezdržovaly před spaním, jak nás aktivní den v Londýně vyčerpal.


 


Anketa

Byl/a jsem tu? :)

JO!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama