2. Anglie: Den 2. - samý Londýn

13. září 2013 v 5:40 | Anchor |  Myslánka
Takže tohoto skvělého dne 3. 4. 2013 jsem se vzbudila ve Francii a bylo mi špatně, no ale díky cole jsem to zvládla. Není nic lepšího, když se u toho ještě řítíte pustou betonovou džunglí - zlaté české zaostale vypadající dálnice, které ale přesto mají docela lidské okolí! :D

Pak jsme byli oficiálně v Calais probuzeni Náčelníkem a po celní prohlídce (jeden chlápek nám fakt vlezl do busu!) vyhozeni na terminál Eurotunelu, kde jsem poprvé a naposledy chytla net. Poté už se teda velice najíždělo do toho vlaku, což se mi podařilo natočit, ale asi sem to video nedám. :D Je to prostě taková extra stísněná krabice, kde to s vámi klechtá a vidíte kulový, jenom maličkým okénkem dole ubíhající cestu, a takhle jedete dlouho, no prostě trajekt je o 1 000 000 000% lepší.

Pokračovali jsme dále do Londýna a průvodce nás oblažoval informacemi o VB, což by mě snad i bavilo, kdyby se mi místo toho nechtělo spát. No prostě x hodin jsme jeli, pak nás vyhodili u Greenwiche a šlo se až k tomu poledníku kolem lidí od filmu! Tak jsem se tam jako nesla, ale nikdo na mě nezavolal. :D Zastavili jsme se u překrásného výhledu na město, tam fičák jak něco a průvodce začal sáhodlouze vykládat a já měla během celého výletu rýmu, prostě XD. Poté jsme se konečně odploužili ke vskutku debilní brance, za kterou byla TA čára. :o


Až se všichni vyfotili, šlo se dlouho někam s nákladem (= s batohy), tam opět výkec, byli jsme i u nějaké lodi (pardón), pak zase někde, navštívili jsme Central London, nebo jak se ta čtvrť jmenuje, měli jsme i rozchod u kostela sv. Pavla, ke kterému se šlo po mostě, který v HP6 shodili Smrtijedi, a popravdě, trochu jsem se při jeho přecházení bála. :D Dovnitř památky jsem ale společně s pár dalšími nešla, páč to je drahý a prej nic k vidění, no já se neflákala a pilně se paranoidně rozhlížela po Potterhercích, a i když nějaký týpek ve Starbucks zezadu vypadal jako jedna osoba, nebyl to on.

Ovšem další člověk, podobající se tomu samému herci, jím už čistě teoreticky býti mohl. O tom, o dalším putování a o jiných věcech si můžete počíst zde. :) Na tohoto chlápka jsem ještě stačila nenápadně upozornit Míšu, a i když jsme se obě snažily, jak jsme nejvíc mohly, podařilo se nám jeho obličej zapomenout, a tak nám bylo porovnávání v HP studiích už na dvě věci, když nás tam mátla i paruka (a teď jsem vám vlastně řekla, koho jsem to "viděla" :D).

No smůla, den už končil, šlo se nejdřív s kufry na pokoj, pak to ale přišlo. Kobercový nálet na nedaleký Primark! :D Snad ostatní vydýchají, když se tu svěřím s tím, že jsem si nic nekoupila, protože se mi část nelíbila a to málo vybraného nesedělo. Tak se jsem unavená s ušetřenými prašulemi zdárně vrátila do hotelu, po chvíli bloudění i našla pokoj, a vzhledem k tomu, že jsem předtím po tom obchodě lítala jako dežo, abych našla holky s kartou, dostala jsem se dokonce dovnitř. Tam jsem nějakou dobu čekala na spolubydlící, páč jediná karta musela být v něčem zastrčená, jinak by nesvítilo světlo, ale chtělo se mi spát a ještě jsem si potřebovala umýt hlavu, no přesně ve chvíli, kdy jsem vyrobila takovou zábranu mezi dveře, se holky dostavily. :D Ani tím povídáním jsme se moc nezdržovaly před spaním, jak nás aktivní den v Londýně vyčerpal.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu? :)

JO!

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama