Leden 2014

Extra rozvinutý extrakt z 1. části popisu věnečku aneb slohovka Akční začátek Vánoc

31. ledna 2014 v 5:40 | Anchor |  Slohové práce atd.
Nejdřív jsem se s touto prací nechtěla nijak dřít (johoho!), měla jsem v úmyslu pouze přepsat a lehce upravit celé dva díly popisu, ale nakonec jsem se na to z důvodu přílišné délky textu vykašlala a poctivě vyplodila tohle. :D Račte tedy pohledět na rozvinutější část toho slavného dne 20. 12. 2013, týkající se eskapády s balením dárků na poslední chvíli:


Konečně nastal dlouho očekávaný poslední školní den roku 2013, některými však označovaný za první vánoční. Zmrzlí občané, navalení ve stovkách vrstev oblečení, by měli nadávajíc odhazovat neustále se doplňující haldy sněhu, do nichž by občas hupsly rozjívené děti, leč ten rok z toho neplatilo lautr nic. To určitě udělalo nesmírnou radost příznivcům teorie o globálním oteplování. Ale co bychom se bavili o ostatních, pěkně se zaměřme na mě, hlavní postavu tohoto výtvoru.

V tuto ne zrovna úžasnou ranní dobu jsem se právě s vyplazeným jazykem dořítila na zastávku autobusu, šťastná, že jsem dopravní prostředek narozdíl od minula stihla. Tentokrát jsem to extrémně potřebovala, protože jsem u snídaně zjistila, že jaksi nemám vhodné tašky, do kterých bych kamarádkám šoupla dárky. Vzniklou nepříjemnou situaci jsem hodlala vyřešit návštěvou papírnictví na poslední chvíli. Leč jakmile jsem se spokojeně usadila na obvyklé místo a odhodila narvanou tašku (vždycky s sebou tahám projistotu tuny možná potřebných věcí), všechno se mi vykouřilo z hlavy, přejela jsem kýženou zastávku a vystoupila až u gymplu. Průšvih!

Jak vytáhnout své známky z fyziky z 4- heroickým výkonem na 1+ aneb Rady líného chytrolína pro líné chytrolíny

24. ledna 2014 v 5:40 | Anchor |  Návody + rady
Áno, šup sem s úvodní vatou, jakože s pár slovy o tom, že poté, co se mi párkrát podařil tento zázrak, jsem si nadšeně řekla, že se vás poctím svými radami do zahrady nově nabytými poznatky o mně fungujícím stylu šprtání. :D Třeba to někomu pomůže.


 1. Někde si sežeňte kompletní výklad z fyziky i s příklady (v mém případě kupodivu použit vlastní školní sešit)

 2. Vemte si druhý "volný" (na nic jiného nepoužívaný) linkovaný trhací sešit, pokud také na fyziku musíte mít ten pošahaný čtverečkový, jehož čtverečky vás vytáčí k nepříčetnosti

 3. Připravte si psací potřeby, balíček žvýkaček, pití, lepidlo, sešívačku a izolepu
  + pokud používáte vlastní sešit, kde se kolem požadovaného výkladu k naučení skrývá i stará/nová momentálně nepotřebná látka, připravte si i neprotržený obal na sešit (aby vám ty rohy v něm držely :D)

Lidi z Tesca toho zažijou

17. ledna 2014 v 5:40 | Anchor |  Myslánka
Víte už o tom, že si můžete v Tescu přes internet objednat nákup a nechat si ho dovézt jejich kamionem až domů? Má mamka se o této asi novince dozvěděla teprve nedávno a hned se jí to zalíbilo, protože neumí řídit a obchody jsou extra daleko, jenže tátovi se nezamlouvalo, že by zas někdo znal naše kontaktní údaje. Ale před pár dny i osoba tak rozhodnutá musela pod tíhou doporučení od známých konečně kapitulovat, takže dnes 13. 1. nastal ten slavný den 1. dovážky. :D

No jó, zatím to nevypadá kdovíjak zajímavě, vždyť tady jenom píšu o nějakém nákupu, ale jen si počkejte. Několik hodin před smluveným časem příjezdu už netrpělivá mamka lítala domkem a zpívala z nervozity (pak po kom to mám :D) prehistorickou písničku Drahý můj, páč hlava rodiny se jaksi ještě nevracela, aby byla přítomna slavnostnímu přebírání potravin a jiných věcí, i když už se dávno měla vyskytovat zde. No po stém opakování výše zmíněné skladby jsem šla mamku radši do kuchyně zabavit pohledem na mé svačící já, tentokrát za doprovodu odborné přednášky z biologie (klid, zas až tak šílená nejsem, brzo píšeme giga písemku). V nejlepším (= během popisování tvarů bakterií a radování se nad tím, jaký ohromený výraz drahý rodič nasadil) se bohužel otevřely dveře a vešel táta, tož jsem musela s výkladem přestat.

Věneček a to né ten na hlavu - část 2.

10. ledna 2014 v 5:40 | Anchor |  Myslánka
Dočkali jste se, týden se sešel s týdnem a na vás se tu chechtá pokračování popisu, tentokrát konečně se týkající v názvu zmíněného tématu! :)


Následovala cesta autobusem domů a flákání se! Jó, tento úsek se mi fakt líbil. :D Ale za nějakou hodinu to muselo přijít: čas odjezdu na věneček! Rychle jsem naházela pár věcí opět do mamčiného psaníčka, tentokrát však možná míň, než obvykle, a běžela za mamkou se nechat stáhnout do šatů. Teda vlastně i toto je trochu přibarvené tvrzení, neb mamka korzet vůbec nestahovala, až jsem se začala bát o to, aby mi ty šaty nespadly. :D Neměly totiž ramínka! Ještě jsme olepily nohy náplastmi kolem dokola kvůli divným bílým střevícům, vzaly projistotu normální tělové speciální boty na tančení a jelo se.

Dorazili jsme jen tak tak, takže mě ani nepřekvapilo, že jsem našla toho kluka, se kterým jsem měla tančit, vyhlížet mě v šatně. Předtím jsem se ale od jednoho instruktora dozvěděla, že za 5 7 (:D za 5 minut 7 hodin, takže v 18:55) se mám jako i ostatní holky dostavit kamsi do háje do 1. patra, no to místo jsem bohužel ihned kvůli nervům zapomněla. Poté jsem teda uviděla toho věnečkového partnera, uklidnila se, že budu mít s kým trsat, a nedobrovolně jsem byla zbavena teplého svetru.

Věneček a to né ten na hlavu - část 1.

3. ledna 2014 v 5:40 | Anchor |  Myslánka
Jaksi nevím, jestli tento článek mám napsat tak, jak chci, protože by mě podle něj mohli identifikovat, ale co, to podle minulých výplodů taky. :D Takže jde se na to, povím vám pohádku o dni, kdy jsem měla v tanečních věneček. A že je to popis tuze zajímavý, obzvlášť, když mám teď takovou pěknou náladu, to bude dozajista zážitek hodný čtenářů mého úžasného blogu! :D


Začínáme jako obvykle ráno, protože pan profesor češtiny mě naučil, že je naštvání hodné, přeskakuje-li se při vyprávění děj (či co to vlastně říkal). Ale stejně tak učiním, neb jen napíšu, že jsem narozdíl od předchozího dne stihla autobus přijíždějící ke škole víc než včas, a nemusela jsem tedy mrznout doslova hodinu na zastávce při čekání na další.

To se mi nesmírně hodilo, protože jsem si u snídaně vzpomněla, že jsem jaksi nezabalila všechny dárky a neměla jsem tašky, do kterých bych je narvala. Jako měla jsem sice nadílky pouze pro 3 holky (Eneul, jednu kámošku a Kapitánku, tou poslední jsem si ke všemu nebyla tak úplně jistá), no to bylo jedno. Moc se mi tedy chvíle navíc hodila a rozhodla jsem se, že během ní ty tašky v papírnictví splaším. No co se nestalo, jen co jsem nasedla do dopravního prostředku k dobrému řidiči (viz poslední týpek v tomto článku :)), ráčila jsem zapomenout na všechno, kýženou zastávku jsem přejela a vystoupila až jako obvykle u gymplu. A jéje.

Maturita

2. ledna 2014 v 17:40 | Anchor |  Maturita
Protože už nás drazí profesoři v některých předmětech (teda zatím asi jen v ANJ) začali zásobovat informacemi o tom, z jakých témat bude u v nadpisu zmíněné zkoušky na výběr a něco o nich, rozhodla jsem se, že to sem budu pěkně vypisovat. :) Ráda bych přidala i své zápisky, ale nevím, jestli bych mohla, když jsou profesoři placení (a ne moc) za jejich vyložení...

Angličtina
 1. Popis člověka a oblečení
 2. Jídlo a pití
 3. Bydlení ve Velké Británii a USA (popis typů domů + jaké mají Američani ve svých domcích místnosti a co v nich je :D)
 4. Od kolébky do hrobu ("From the cradle to the grave", popis života člověka)
 5. Cestování
 6. Sporty
 7. Londýn
 8. Angličtina jako světový jazyk (vývoj jazyka)
 9. Počasí
 10. Zdraví a nemoci

 11. Prázdniny a tradice (zvyky)
 12. Anglické regiony
(no jo, no, připisuju ta témata jak je probíráme :D)

Volný design - Mořská vlna

1. ledna 2014 v 0:00 | Anchor |  Designy
Vzhledem k tomu, že je Silvestr dalším významným dnem, né zrovna nadšeně jsem se rozhodla, že je na čase vytasit se s druhým blogovým dárkem, jakože volným designem. :D Nic lepšího mě totiž za těch pár vteřin přemýšlení nenapadlo. 3:D A proč tady kecám o Silvestru, když tento článek hodlám přednastavit na 1. 1. 2014? Ale to je prosté, milý Watsone (haha), vyjde přece v 00:00, což je jaksi na pomezí těchto 2 významných dat a né, jaksi nemůžu dát na oba dny články, páč prostě a jednoduše nevím, o čem by byly. Tak mě napadá, že to je vlastně blbost, co jsem tu před pár vteřinami napsala, poněvadž téma by se možná našlo, ale to víte, chci si syslit materiál na pátek :D No a druhý důvod, proč vás čeká jen jeden výtvor je, že toto jaksi píšu dne 31. 12. 2013 v 21:41 mezi sledováním dílů úžasných Vražd v Midsomeru 3:D

No konec tlachů, jde se na věc: ultra extra jednoduchý design je tu!Líbí se vám? Napište si o něj sem do komentářů, nebo na Anchorin@email.cz! :)
Nezapomeňte prosím dodat, jaký nadpis chcete mít v záhlaví.
Zdroj upraveného obrázku v záhlaví + pozadí a z něj vytažených avatarů bohužel nejspíš nebude dodán už nikdy, protože jsem nejspíš ztratila původní obrázek, podle kterého bych jej dohledala.

Jinak hodně štěstí, zdraví a lásky do nového roku! Ať se nám všem splní všechna naše přání! :))