Únor 2014

Utopie naštvaného studenta

28. února 2014 v 5:40 | Anchor |  Řeším voloviny
Snad se mi podaří vyjádřit vše tak, jak jsem zamýšlela :)


Konečně jsem se pro něco rozhodla po té, co jsem už po několikáté celou noc nemohla víc jak do 4 do rána spát, protože jsem se cítila, jako bych vypila 20 energy drinků (a to jsem je v životě neměla), až mě nejen kvůli tomu musela mamka nechat doma, nebo bych sebou ve škole asi fakt švihla. Né že bych k tomu neměla jindy daleko, však už 3. rokem spím o dost míň, než bych potřebovala a ve škole připomínám nemyslící necítící oživlou zombii, za což si samozřejmě můžu z velké části sama, když si dělám 3/4 volného času leháro a učím se den/maximálně 2 před testem, ale dnešek (= den psaní článku, 17. 2.) bych asi vážně nezvládla. Takže mám výčitky svědomí jenom trochu moc velké. :D

No a na co že jsem to tak velkolepě přišla? Polevím v učení se na fyziku, chemii, případně matiku, éééj! Budu mít víc času na své koníčky - kreslení, ČTENÍ (už dlouho jsem nepřelouskala žádnou knížku), třeba budu zas chodit na keramiku a možná i jen tak ven! Současný stav brutálního učení se na všechny předměty, abych měla dobré známky, byl totiž dlouhodobě neúnosný, páč jsem pak chodila spát běžně v 11 (vstávám v 5:30 a né, taková doba mi nestačí už jen kvůli tomu, že za míň jak hodinu a půl usnu leda tak 2x do roka, nedělám si srandu), byla jsem na ostatní nerudná a kašlala na pomoc doma, natož pak mít brigádu, nestrašte, lidi! :D Možná by pomohlo, kdybych zkrátila dobu strávenou čtením blogů, ale když všude se píše tolik zajímavých věcí, možná i důležitějších, například pro můj osobní rozvoj!

Dopis do daleké budoucnosti

21. února 2014 v 5:40 | Anchor |  Zamyšlení
Víte už, že můžete napsat na počítači docela dlouhý (6000 znaků) vzkaz, který si přečtou nějaké bytosti za 50 000 let? Oni totiž jacísi vědátoři tyto dopisy nahrají na nějaký disk a dají do satelitu pojmenovaného KEO, který si to pak bude šinout Vesmírem a čekat na ten slavný okamžik. No ale radši se nebudu víc pokoušet tento projekt popsat, pro své dobro se mrkněte na tento článek od Lúmenn, díky kterému o tom vím. :)

ALE BACHA! Kopie vašich vzkazů po vypuštění satelitu budou anonymně volně dostupné na internetu, (viz tohle) takže být vámi na to při psaní vzkazu myslím. Do políček na jméno, datum narození atd klidně zadejte pravé údaje, tam budou skryty, no ve vlastním textu by je možná mohli nechat. Prej ten satelit měl letět už na konci minulého roku, ale pořád asi shání peníze, takže ještě máte možnost oslnit své hypotetické prapra(...)vnuky! :D Aspoň jim nacvakejte "Hej, ty tu, který možná jsi mým prapra(...)potomkem, jenom ti chci říct, že jsem existoval/a. Čau!" Však i vás by určitě potěšilo, kdybyste třeba při tvoření rodokmenu přišli na jméno nějakého vašeho předka a pak byste někde od něj našli aspoň takovýto pozdrav! :D

Osobně si myslím, že kromě informování bytostí za 50 000 let o nás a našich myšlenkách to trochu zneužijí pro nějaké nekalé účely (:D), ale konkrétně já se nemám v podstatě za co stydět, protože jsem nic závratného neprozradila, spíš bych se měla sebe ptát, proč jsem se nevzmohla na nic lepšího. :D Aneb prosím pohleďte na ten úžasný výtvor:

> Odkaz na formulář <


Pomoc s vychechtanou chemickou reakcí aneb Hraju si na chytrou

14. února 2014 v 5:40 | Anchor |  Zábava
Že je dneska Valentýna, odvážila jsem se zveřejnit tuto úchylárnu, k níž mě inspirovalo jedno z předešlých témat týdne. :D Pro ty, kteří nemají vlastní stránku nebo nešmejdí každý den u jídla na hlavní stránce Blogu za účelem nalezení nějakého dobrého článku k přečtení, byla to Láska. Klid, nebudu vypisovat žádné srdceryvné ptákoviny nebo ódy na neexistující drahou polovičku, nějak mě napadlo něco jiného, aneb zázrak se stal! Když jsme se všude v češtině v literatuře furt učili o nějakých starověkých Řecích a Římanech, kteří dávali ostatním rady do života (kdo se to má teď šrotit, hernajs!), proč bych něco podobného nemohla udělat já? Tož jsem se jala stvořit tento děsně moudrý článek, pojednávající o typech holek a jejich příznacích chemické reakce. Jako ne že bych o tom moc věděla, ale tak třeba jsem se v 85% trefila. :D

1. Drsňačka8. V pohodě
2. Koza9. Naivnější
3. Fiflena10. Trochu střelená
4. Otrkaná11. Hodně střelená
5. Borka12. Vděčná
6. Kočka13. Chytrá poctivka
7. Řehtačka14. Ledová princezna


Nejdřív si je popíšeme, abychom víc věděli, o kom mluvíme:
  1. Drsňačku identifikujete snadno. Prásknou vás na ní do očí její brutální černé hadry/maskáče/sportovní "cool" věci, doplněné v 90% případů velkým množstvím různých náhrdelníků + náramků s ostny a bůhvíčím ještě. Vyznačuje se mluvou hodnou pořádně opilého starého námořníka, rázným prosazováním někdy zvláštních názorů a chvástáním se. Všechno zvládne, všechno zná a co ne, tím opovrhuje. Kluky podobné nátury chytá na zmalovaný obličej a obrovský výstřih.

Mé první setkání s HP

7. února 2014 v 5:40 | Anchor |  Myslánka
Už párkrát jsem někde napsala něco o tom, že mám ráda knížky a filmy o Harry Potterovi, ale ještě jsem se nevytasila na světlo boží (:D), jak jsem k tomu došla, což se mi právě hodí do krámu, protože se mi zatím nestalo nic extra zajímavého, o čemž bych mohla splácat nějaký dlouhý epický román. Což mi připomíná, že jsem aspoň obohatila jeden starší článek o pár vtipných příkladů a úchylárna, kterou jsem měla na dnešek původně přednastavenou, možná vyjde příští týden. :D No teď už zpátky k nastolenému tématu, držte si klobouky, zeditované skoro dva roky staré vyprávění přichází!


Tož to druhého - slovo jednoho je na začátku vyprávění již dosti obehrané - krásného dne, ještě ve školce (nevím kdy přesně), se moudře rozhodla jistá z důvodu ochrany lidských práv nejmenovaná učitelka nám rozšířit omezené obzory, jakože pustit nám Harry Pottera a Kámen mudrců. Tento čin se setkal u ostatních capartů s obrovským ohlasem, né tak ovšem u mé osoby, neb mě stačilo pořádně vyděsit to strašidlácky vysokánské nechutné smrduté trollisko! Jéje, maličká Anchorka začala trpět nočními můrami, ve kterých ji strašilo ono výše popsané zlovolné stvoření. Po tomto nadmíru nemravném zážitku jsem se kromě rozbrečení stačila zapřísahat, že s tím divným Hery Potrem už do smrti smrťoucí nebudu míti co do činění více.