Mé první setkání s HP

7. února 2014 v 5:40 | Anchor |  Myslánka
Už párkrát jsem někde napsala něco o tom, že mám ráda knížky a filmy o Harry Potterovi, ale ještě jsem se nevytasila na světlo boží (:D), jak jsem k tomu došla, což se mi právě hodí do krámu, protože se mi zatím nestalo nic extra zajímavého, o čemž bych mohla splácat nějaký dlouhý epický román. Což mi připomíná, že jsem aspoň obohatila jeden starší článek o pár vtipných příkladů a úchylárna, kterou jsem měla na dnešek původně přednastavenou, možná vyjde příští týden. :D No teď už zpátky k nastolenému tématu, držte si klobouky, zeditované skoro dva roky staré vyprávění přichází!


Tož to druhého - slovo jednoho je na začátku vyprávění již dosti obehrané - krásného dne, ještě ve školce (nevím kdy přesně), se moudře rozhodla jistá z důvodu ochrany lidských práv nejmenovaná učitelka nám rozšířit omezené obzory, jakože pustit nám Harry Pottera a Kámen mudrců. Tento čin se setkal u ostatních capartů s obrovským ohlasem, né tak ovšem u mé osoby, neb mě stačilo pořádně vyděsit to strašidlácky vysokánské nechutné smrduté trollisko! Jéje, maličká Anchorka začala trpět nočními můrami, ve kterých ji strašilo ono výše popsané zlovolné stvoření. Po tomto nadmíru nemravném zážitku jsem se kromě rozbrečení stačila zapřísahat, že s tím divným Hery Potrem už do smrti smrťoucí nebudu míti co do činění více.


Ono samozřejmě jsem to nevydržela, což se bohužel blíže neznámým způsobem projevilo za pár let asi někdy ve třetí třídě po nějaké té návštěvě knihovny, kdy jsem si pro sebe pracně ukořistila hápé knížky. Byla jsem kvůli nim dokonce plně ochotná riskovat svůj prospěch, když jsem si je cpala pod polštář za výmluvy, že se jdu učit. Také jim vděčím za zkažený zrak, poněvadž jsem je vydržela číst dlouho do noci za svitu kapesní baterky - ach ty staré dobré časy. :D

Ještě si i vzpomínám na to šílenství kolem poslední relikviácké knížky - jak táta přeložil název Deathly Hallows na Mrtvé jizvy, jak jsem od sestřenice pracně získala přeloženou část na pár papírech A4, z čehož si mlhavě vybavuju jenom epilog, jak jsem našla webovky, kde se tu knížku ilegálně snažili nějak převést do češtiny, jakou jsem měla radost, když jsem si adresu té stránky vytiskla, dost primitivně orámovala máminou červenou propiskou a jak jsem si to pověsila do kuchyně, abych jako nezapomněla. Nebo ten slavný den 7.7.2007, kdy se to konečně začalo prodávat v Anglii, kde se stály fronty, když jsem v knihovně HP7 pořád nemohla najít a vztekala se na překladatele Medka, že se s tím tak loudá, když jsem v obchodním centru v našem městě objevila set všech knížek a když jsem už tašku s cenným obsahem pyšně svírala před Billou, čekajíc na mamku...

Ale to už píšu o mnohem víc věcech, než o prvním setkání se, což? Nu, aspoň si počtete. Filmy od 1 do 5 jsem viděla v televizi, jenom na tu šestku jsem se konečně odhodlala jít a dokopala kámošku, protože mamka měla (a furt má) bobky. >:D No to vám ale tehdá byla sranda, lidi, jsem si tak seděla v zadní řadě a hlasitě komentovala každou větu herců, co vám budu povídat, ostatní měli jistě obrovskou radost. Jó a na první část sedmičky jsem se měla dovalit s další kamarádkou, ale to jsem si den předtím vykloubila ruku, takže jsem měla po ptákách.

Šílenství před druhou částí jsem prožívala už takříkajíc na plné koule - sledovala jsem snad všechny trailery, ze kterých stále ještě umím nějaké pasáže nazpaměť (už snad jenom 2 - "Harry Potter, the boy who lived, comes to die... ÁÁÁvada kedavra!" + "Only I can live forever." a jedno slovo - "Together!" :D), začala jsem se vyřehtávat Voldyho "Nyaaah", registrovala se na jedné fanouškovské stránce a spoustu a spoustu dalšího. Živě si vybavuju, jak jsem se válela v pokoji (přesně jako teď :D) a sledovala londýnskou premiéru. Nebo ty tlaky, když se u nás v kině instalovalo 3D těsně před 14.7.! Si člověk nemohl být jistý, jestli to vůbec stihnou, tím pádem nebyl spuštěný předprodej lístků a i když mamka vyrazila stepovat před onu osudnou promítací budovu včas, nervy nebyly o nic menší. Naštěstí se ale všechno povedlo, teda kromě získání výhodných sedaček, a tak jsem mohla být jednou z prvních lidí, co tuto poslední nechutně KRÁTKOU potterovku viděli - pár zápisků o tom tu už visí :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se vám tu? :)

JO! :)
Nóóó... O:D

Komentáře

1 Raina Raina | Web | 3. března 2014 v 16:40

Než vyšla 2. část Relikvií, znala jsem taktéž trailery nazpaměť. A i nyní, když dávali HP v televizi jsem ségře celý díl odvykládala s anglickým dabingem.
No uznejme, že: "Lilly? After all this time?" "Always," je v originální podobě prostě nepřekonatelné.

2 Anchor Anchor | E-mail | Web | 7. března 2014 v 20:37

[1]: To seš dobrá! :-)
Samozřejmě! Nevím, jestli se vůbec dá najít nějaký film, který by byl s dabingem lepší :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama