Pomoc s vychechtanou chemickou reakcí aneb Hraju si na chytrou

14. února 2014 v 5:40 | Anchor |  Zábava
Že je dneska Valentýna, odvážila jsem se zveřejnit tuto úchylárnu, k níž mě inspirovalo jedno z předešlých témat týdne. :D Pro ty, kteří nemají vlastní stránku nebo nešmejdí každý den u jídla na hlavní stránce Blogu za účelem nalezení nějakého dobrého článku k přečtení, byla to Láska. Klid, nebudu vypisovat žádné srdceryvné ptákoviny nebo ódy na neexistující drahou polovičku, nějak mě napadlo něco jiného, aneb zázrak se stal! Když jsme se všude v češtině v literatuře furt učili o nějakých starověkých Řecích a Římanech, kteří dávali ostatním rady do života (kdo se to má teď šrotit, hernajs!), proč bych něco podobného nemohla udělat já? Tož jsem se jala stvořit tento děsně moudrý článek, pojednávající o typech holek a jejich příznacích chemické reakce. Jako ne že bych o tom moc věděla, ale tak třeba jsem se v 85% trefila. :D

1. Drsňačka8. V pohodě
2. Koza9. Naivnější
3. Fiflena10. Trochu střelená
4. Otrkaná11. Hodně střelená
5. Borka12. Vděčná
6. Kočka13. Chytrá poctivka
7. Řehtačka14. Ledová princezna


Nejdřív si je popíšeme, abychom víc věděli, o kom mluvíme:
 1. Drsňačku identifikujete snadno. Prásknou vás na ní do očí její brutální černé hadry/maskáče/sportovní "cool" věci, doplněné v 90% případů velkým množstvím různých náhrdelníků + náramků s ostny a bůhvíčím ještě. Vyznačuje se mluvou hodnou pořádně opilého starého námořníka, rázným prosazováním někdy zvláštních názorů a chvástáním se. Všechno zvládne, všechno zná a co ne, tím opovrhuje. Kluky podobné nátury chytá na zmalovaný obličej a obrovský výstřih.


 2. Koza je víc holčičí podoba drsňačky. Často se zajímá o módu, je "dřevo" a v extrémních případech k tomu má kupodivu funkční mozek. Každopádně vůbec není tolerantní k ničemu a nikomu, ráda pomlouvá, hádá se a pere jako fúrie. Konstruktivní část své povahy ráda skrývá, takže pokud vás zajímá tato osoba, měli jste asi velkou náhodu na jednu ze světlejších chvilek v chování nebo jste stejní.

 3. Fiflena je v podstatě typ podobný koze, až na to, že bývá méně klackovitá a případně i méně hrubá, což nevylučuje slovník kanálníka. Bývá zmalovaná, ať už vypadá dobře, nebo ne, a oblečením povětrné ženštiny účinně znejisťuje ostatní ve snaze odhadnout její věk. Chová se značně namyšleně, vychloubá se a opovrhuje ostatními. Je nejvíc "cool". Buď se blbě tlemí v kroužku svých podobných kamarádek, nebo ječí.

 4. Otrkané nedělá problém poslat někoho do háje. Pokud se jí něco nelíbí, umí to hlasitě vyjádřit a dokáže se o sebe ve všem postarat. Vyskytuje se i v chytrých a zábavných verzích. Někdy se stala tímto typem třeba kvůli rozvodu rodičů. Je víc tolerantní jak koza, ale neidealizujme si ji, protože dokáže být nepříjemnější než drsňačka.

 5. Existuje pár extrovertních vysmátých borek od přírody, ale spíš se takto začínají chovat kvůli něčemu (rozvod rodičů, ne zrovna ideální dětství, získání konkurentky v okolí, někdo ji dlouho štve). Také všechno zvládne, všechno zná a všude byla. Zpravidla je nejvíc slyšet a v nějakém kolektivu se baví skoro se všemi. Je velice soutěživá a najde-li se někdo v něčem pravděpodobně lepší než ona, nechtějte ani vědět, co všechno se neštítí udělat. Bývá trochu (víc) afektovaná a ráda se vychloubá.

 6. Kočka může být blbá i chytrá (na ty bacha), každopádně ať je to s její inteligencí jak je, umí to s opačným pohlavím. Je fakt hezká, čehož si je vědoma a náležitě se podle toho chová. Nestydí se přímo oslovovat ty, kteří se jí líbí. Obvykle se hned stává nepřítelem ostatních holek. Dokonce bývá talentovaná.

 7. Řehtačka je obvykle hezká a talentovaná, někdy i chytrá. Toto vyčnění kompenzuje věčnými šílenými záchvaty smíchu, čímž se liší od kočky, která své přednosti umí zvládat bez toho. Obvykle se hodně zajímá o módu. Myslím, že netřeba víc dodávat. :D

 8. V pohodě aneb má kámoška Eneul. :D Ve většině času je dobře naložená, což dává najevo úsměvem, bere věci s klidem, dokáže se dobře bavit se všemi, mívá až moc energie a bývá i chytrá. Ale dokáže vás praštit a pořádně seřvat. S módou, stejně jako s líčením, to spíš nepřehání. Tolerantní a zábavný člověk. Doprčic, nějaká negativa tento typ nemá? :D

 9. Naivnější bere ten život prostě tak, jak je, žije přítomným okamžikem. I kdyby nevypadala úplně jako modelka, nevadí jí to. Ráda se obléká moderně, obvykle pochází z bohatší rodiny a na svět se směje. Často fandí nějakému sportu a je furt do někoho zamilovaná, což ráda roztrubuje. Je míň nesmělá a taky se baví s každým, může mít v oblibě návykové látky. Úplně dutá ale nemusí být.

 10. Rozdíl mezi trochu střelenou a hodně střelenou je překvapivě v míře jejich bláznivosti. :D Ta první je "jen" takový neposeda, bavící své okolí svými reakcemi, návyky nebo životosprávou (malá a vychrtlá holka, co sní víc než 10 chlapů a navzdory nevinnému kukuči bez váhání dokáže zmlátit všechny, kteří jí něco provedou, nebo třeba začít zuřivě kymácet s nefungujícím automatem na jídlo... Podobnost s reálnou osobou je čistě náhodná :D). Vypadá vcelku nenápadně.

 11. Kdežto ta druhá (hodně střelená) se chová fakt jako pošuk, klidně na ulici začne zpívat a tancovat, do čehož se nestydí zatáhnout ani vás. :D Řekli byste to do ní už od pohledu, prostě má pořád takový specifický ďábelský výraz.

 12. Vděčná holka je ráda za trochu pozornosti (a teď to myslím dobře). Mívá nižší sebevědomí a obvykle nevypadá jako supermodelka. Bývá tichá a bojácná a hodně se snaží zapadnout. Máte-li zájem o nějakou takovou, budete slavit ve valné většině případů úspěch, protože nemívají větší nároky.

 13. Chytrá poctivka je inteligentní odrůda vděčné. Narozdíl od ní by se ale s velkou pravděpodobností nezapletla s největším buranem, na to má šedou kůru mozkovou příliš vyvinutou. Liší se dále talentovaností a aspoň minimální zajímavostí. Nepodráží své přátele a dá se na ni spolehnout. Také se snaží zapadnout.

 14. Ledová princezna... A teď sem naházím hromadu dramaticky působících hemzů, jejichž počet bude samozřejmě největší, když se jedná o typ, kam se zařazuju. :D Tak tedy Ledovou královnou se stává většinou hezká, chytrá a talentovaná holka, které se s ostatními moc nebaví, což může působit namyšleně. Buď se dá výstižně označit za děsnou pí*u, nebo má pro svou netýkavost důvody, které se vám jako jedna z této skupiny (jak už jsem se svěřila) pokusím přiblížit. :D

  Navzdory výše napsaným věcem o sobě často mívá velké pochybnosti pramenící z nižšího sebevědomí, které bývá takto ne zrovna velké od přírody nebo kvůli špatnému postavení v kolektivu. Dobře, například za to, že si jí ostatní moc nevšímají nebo ji vyloženě nemusí, si může částečně sama, pokud tráví většinu času mlčky u knížky/kreslení, ale co má jako dělat jiného, když ji tyto činnosti baví nejvíc a ve společnosti více lidí se necítí jako ryba ve vodě, či se komunikace s ostatními prostě vyloženě děsí (a pak se chová jako malý pošuk, i když v duchu přemýšlí docela inteligentně)?

  Pokud si říkáte, proč o ní píšu zvlášť a neřadím ji k chytré poctivce, když je také vděčná za pozornost a chválu, vysvětlení je jednoduché. I když není zrovna průbojná a extrovertní, aspoň trochu svou cenu zná a za svým cílem si jde, takže se tuplem nedá dohromady s každým okolo. Jenže pak je tu ta bojácnost, nízké sebevědomí a pochyby spolu se silným instinktem vzít nohy na ramena => je netýkavá => můžeme ji označit za ledovou princeznu, což někdy platí doslova, protože pár případů má končetiny normálně studenější než Antarktida :D Dále nemusí být už tak spolehlivá a nesnaží se za každou cenu zapadnout.


Až v dalším díle se pokusím si vycucat z prstu pár příznaků zamilovanosti ke každém typu. O:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eneul Eneul | 19. února 2014 v 20:01

Tak, a teď jsem na tebe zvědavá, co k tý osmičce vymyslíš >:D, u desítky víme všichni :D a na poslední případ jsem taky zvědavá, stejně si myslím, žes je mohla sloučit.

2 Anchor Anchor | E-mail | Web | 19. února 2014 v 21:55

[1]: Hi, jen počkej, šak já na něco přijdu! :-D
Moc se na ten poslední případ netěš a slučovat jsem je nechtěla, už jen kvůli sobě :D

3 Kuba Kuba | Web | 20. února 2014 v 20:44

Ahoj, už tě mám v menu, tak jak jsme se dohodli :) Děkuji za dodržování pravidel a těším se na každý tvůj nový komentář. Přeji hezký večer a doufám, že se ti na mých stránkách bude líbit a občas se třeba budeš i bát :) máš to tu hezké :) ..

4 Anchor Anchor | E-mail | Web | 22. února 2014 v 15:10

[3]: Ó, děkuju! :-) Právě kvůli tomu na tvé stránky budu chodit jen za bílého dne a i tohle opatření asi bude na dvě věci :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama