Sloh od kámošky - Začalo to celkem nevinně

13. června 2014 v 5:40 | Anchor |  Slohové práce atd.
Samozřejmě, že sem plácnu i svůj druhý literární pokus, ale dovolte mi prosím, abych nejdřív mezi snůškou zcela svých autorských (až na nějaké ty obrázky) textů přivítala jeden z propisky kámošky, o které jsem se tu už někde zmínila a ještě jí nevymyslela přezdívku - dne 11. 6. se tak oficiálně stalo (komentář č. 44) - budu jí říkat Gurmánka! :D Myslím, že stojí za to si přečíst o jejím strastiplném putování cestou necestou od našeho domku k tomu jejich :D


Jednou jsem se rozhodla, že po škole půjdu domů pěšky. Tehdy jsme už bydleli v J*** a ta není moc daleko od K***, kam chodím na gymnázium. Hned, jak nám skončila hodina, vyprovodila jsem svou kamarádku domů. Protože jsem byla trochu líná, chtěla jsem si cestu zkrátit lesem. Nikdy jsem tam nebyla, ale spoléhala jsem se na své orientační schopnosti.


Ty mě naštěstí vůbec nezklamaly. Šla jsem po lesních cestách stále směrem na O***, které leží mezi K*** a J***. Když jsem vylezla na jeden veliký kopec, tak jsem si myslela, že už domů dojdu bez problémů. Mezi mnou a O*** byl už jen prudký svah této vyvýšeniny a tři pole. Slézt z kopce byla hračka a na prvních dvou polích téměř nic nerostlo - když ano, bylo to lehce překročitelné.

Pak už přede mnou bylo jen pole s řepkou olejkou. Stoupla jsem si na nedaleký kopeček z hlíny a hledala nejkratší cestu. Měla jsem dvě možnosti. Buď po jedné cestě celé pole obejít, nebo to vzít druhou hodně krátkou a trochu zarostlou. Chvíli jsem se snažila dohlédnout, kam přesně vedou, ale s úplnou přesností jsem to určit nemohla, byla to totiž docela dálka.

Nakonec jsem se rozhodla pro tu kratší. Ze začátku byla jen trochu zarostlá, ale postupem času přibývaly kopřivy a vysoká tráva. Nakonec jsem si uvědomila, že jsem ze všech stran obklíčená. Zepředu a zezadu rostly přes metr vysoké kopřivy, nalevo asi dvoumetrová řepka olejka a vpravo se tyčil vysoký plot. Co teď? Řekla jsem si, že nemá cenu se vracet, kopřivami se mi nechtělo a přes plot jsem nemohla. Jediná možnost byla jít řepkou olejkou.

Vešla jsem tedy do pole a začala se jí prodírat. Zprvu to byla docela zábava, ale pak už jsem vůbec nemohla. Nevěděla jsem, jak daleko od kraje se pohybuji a viděla jsem jen kousek před sebe. A co víc? Pole stále houstlo a ztěžovalo mi pořád víc cestu. Když už se tam téměř nedalo hýbat, začala jsem ty příšerné žluté kytky zalehávat a tím si tvořit cestu. Asi po deseti minutách jsem se dostala ven na straně, na které jsem chtěla vyjít.

"Co to?" Tahle otázka mi automaticky vyklouzla. Přede mnou stál plot! Vracet se mi už vůbec nechtělo, tak jsem se zase prodírala řepkou a kopřivami. Když jsem konečně našla konec plotu, byla jsem celá požahaná a špinavá. Od tehdy jsem pevně rozhodnutá, že už nikdy nevlezu do řepkového pole. Ten den jsem ještě pořádně zmokla, takže jsem byla strašně ráda, když jsem dorazila domů.


Kdyby to tu náhodou našel pan profesor: menší stylistické úpravy jsem měla povolené :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 14. června 2014 v 10:22

Přijemně se mi to četlo. A myslím, že tady žádný pan profesor kontrolovat nebude :)

2 Anchor Anchor | E-mail | Web | 14. června 2014 v 12:01

[1]: Děkuju za Gurmánku, vyřídím jí to! :-)
To doufám, že sem nevleze :D

3 Happy... Happy... | 17. června 2014 v 21:25

No, co dodat? Gurmánce se článek velice povedl. Ale to, co se jí stalo (s těma kopřivama, řepkou, deštěm...) bych si nepřála zažít. :-)

4 Anchor Anchor | E-mail | Web | 19. června 2014 v 6:38

[3]: Tak nějak :-D Docela koukala, když jsem jí vyřídila pochvaly ;-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama