My a oni z né zrovna konstruktivního hlediska (sloh)

4. července 2014 v 5:40 | Anchor |  Slohové práce atd.
..., ale klid, nijak extra se v této úvaze nasírat nebudu. ;D Popravdě skoro snad vůbec, akorát tam v závěru budu hořekovat, kam to ten svět spěje. :D Ty jo, to jsem na sebe hrdá, že se mi povedlo něco takového vyplodit ve třicetistupňových tropických vedrech, obzvlášť (snad) trefujícího se do tohoto slohového útvaru! Setkalo se to u rodičů s ohlasem, tak snad se to bude líbit i vám! :)


Ať už se hneme kamkoliv, vždycky se rozdělíme na dvě v názvu zmíněné skupiny. Ale proč prostě vždycky nemůžeme být jenom "námi", proč někteří lidé musí být "jimi"? Asi kvůli neodbytné potřebě vymezit se, kterou mnozí nejintenzivněji pociťují v pubertě. Budu samozřejmě vynechávat přirozené rozdělování na my a oni podle toho, jestli se nám líbí určitá barva a ostatním ne, poněvadž na tom neshledávám nic až tak zajímavého, o čem bych se mohla pokusit splácat slohovku.

Obvykle se na tu druhou skupinu, jíž nejsme součástí, pohlíží velmi nepřátelsky. Pokud je to z pádných důvodů, jako je třeba nechápavý pohled relativně normálních občanů na masové vrahy, tak se tomu pochopitelně nedivím. Ale že bychom se museli na někoho ofrňovat jen kvůli tomu, že nenosí nejnovější oblečení, že se nezajímá o módu nebo že se mu nechce se jít každý pátek opít do klubu? Trocha funkčních šedých buněk mozkových by nebyla?

Přitom by stačilo tak málo: pokusit se té druhé skupině porozumět a už bychom se nemuseli chovat až tak odtažitě. Ale to my ne. Raději se budeme stále takhle separovat a ochuzovat se o případné přínosné přátelství s odstrčenými lidmi, než abychom se je pokusili pochopit. Vždyť je to tak pracné, zamyslet se nad správností svého chování. Mnohem jednodušší je se pohrdavě ušklíbnout a zdrbnout odlišné jedince s ostatními, sdílejícími náš názor. Jen kam to jednou s tímto přístupem dotáhneme, pokud na to vůbec budeme mít čas a nevyplní se některý z dlouho a naštěstí marně předpovídaných konců světa.


No jo no, je to trochu krátký, co? :D Ale zdá se mi to takhle lepší, než kdybych se to mermomocí pokusila prodloužit. :)

Tak vám aspoň ještě povím o tom, jak jsme dneska hnusně robotovali ve škole! Normálně celou naší třídu paní profesorka zapřáhla do vyklízení hromady nepotřebných, starých a rozbitých krámů z kabinetu fyziky a matiky! Jsem se těšila, že se podíváme na filmy a místo toho jsme do skříní rvali i nějaké skleněné baňky s podezřelým obsahem! :D No dochechtat se u Millerových a rozkoukat Gatsbyho jsme naštěstí stihli! :)
 


Komentáře

1 Happy... Happy... | 9. července 2014 v 22:07

Tyjo, to je moc zajímavý. Hmm... Vezměme si třeba skupinu 1D. Jedna strana je miluje, druhá nenávidí.(pokud nepočítám ty, kterým je to fuk) Ti, co je nenávidí, by se mohli zkusit pochopit ty, co je milují, a obráceně. A to je tak u všeho. Nechci dělat chytrou, ale stálo by zato to zkusit, ne?

2 Anchor Anchor | E-mail | Web | 11. července 2014 v 17:10

[1]: To jo, ale teď to vysvětluj ostatním :-(

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama