Jak jsem chtěla rejžovat na sekání trávníku

15. srpna 2014 v 12:55 | Anchor |  Myslánka
To jsem se takhle vrátila z kratičké procházky po venku, vyvalila se na sedačku a jala se dumat nad stylem své životosprávy. Přesněji nad tím, jak furt nevystrkuju svůj velectěný nos z pokoje, jsem bledá skoro jako stěna a co to znamená pro mé zdraví. I rozhodla jsem se, že s tím nyní konečně něco provedu.

Tak jsem se dala do velkolepého přemýšlení nad záminkou mého pravidelného a nejlépe každodenního pobytu na čerstvém vzduchu s dostatečným přísunem pohybu. Tož jsem rovnou zamítla plení záhonku, protože při něm člověk jen čupí hodinu na místě, vzteká se a rve miliony silného houževnatého a nezdolného plevele. Jako první mě pravděpodobně (ach, ta paměť) napadlo shrabování listů a staré trávy. To se člověk panečku hejbe. Ale když jsem tuto činnost chtěla provozovat denně, za chvíli by po zeleni zbyly jen fotky. Tu jsem si vzpomněla na naši novou, zahradě prý prospěšnou, sekačku, která jen dělá, že seká a přitom neseká. Budu každý den jejím rachtáním obtěžovat sousedy!

I dala jsem se do práce. Vlastně nejdřív jsem nafasovala flašku s pitím (bylo poledne a byl hic - prosím, zdržte se komentářů ohledně mé inteligence, náhodou jsem si to navzdory tomu v pořádku skvěle užila :D), kšiltovku, potřebný výdobytek moderní doby a k tomu ještě malé ruční dosekávátko na velké vychechtané drny + okraje. Během spokojeného rejdění po záhoncích jsem si začala malovat, jak až se mě někdo zeptá, co jsem o prázdninách dělala, odpovím, že jsem celé léto (dobře, to bych si dost přidala, protože mě to napadlo na začátku srpna :D) sekala zahradu a budu z toho mít velikou srandu. Také jsem se nechala kupodivu dobrovolně zvěčnit, jak se tam rozvaluju na skateboardu, zapáleně mordujíc trávník dosekávátkem. Nerd level já :D Chudák zbytky trávy z toho celé zežloutly. Né, dělám si srandu, trochu jsem dorasovala jen jeden záhonek ze tří a část druhého. O:D


Když jsem se pak lopotila se shrabováním tun trávy a jiného borčusu, náhle mě osvítilo. Co kdybych za tu dobrovolnou robotu, co mě neskutečně baví, zkusila zkasírovat rodiče? 3:D Ano, rozsvítily se mi v očích dolary jako strýčku Skrblíkovi :D A světe div se, ono to fakt vyšlo! Na poprvé můj i tak dost skromný ceník prošel, takže jsem se mohla na chvíli radovat, že zbohatnu. Protože když jsem k tomu připočetla ještě peníze za plánovanou skartovací brigádu u rodičů (do Mekáče nejdu!) a kapesné, měla bych peněz jako želez!

Nadšeně jsem se tedy dala na svůj popud do vytváření fiktivního zahradnictví Tuhý kořínek a na tátův popud do patlání se s designem jeho internetové verze (sice je jednoduchý, ale najít vhodnou fotku trávy trvalo snad věčnost :D). Jestli se chcete pokochat výsledkem mého snažení, račte prosím pokračovat kliknutím sem. :)

Teda nakonec z toho ani jedno tak docela nevyšlo, protože nad cenami rodiče začali ohrnovat nos, šanony s papíry na skartování a mé věci (cha, od června mám větší pokoj :D) táta ještě nepřivezl a šla jsem s mamkou do obchodu, což znamená, že místo pěkného kapesného v září nedostanu nic a budu ráda, jestli z něj do Nového roku uvidím aspoň kačku. Ale za pokus to stálo :D

Loučí se o všechny očekávané prachy oškubaná Anchor, která to s tím zbohatnutím stejně půjde zkusit zas. :D
 


Komentáře

1 Happy... Happy... | Web | 15. srpna 2014 v 13:10

Tyjo, já ty tvoje články miluju! Jsou moc vtipný. :-)

2 Anchor Anchor | E-mail | Web | 15. srpna 2014 v 13:12

[1]: Děkuju! :-D

3 m. m. | E-mail | Web | 10. února 2016 v 23:15

Zahradnictví má geniální jméno :D Odhalování obrubníku jsem ovšem samozřejmě četla jako odhalování hrudníku.

4 Anchor Anchor | E-mail | Web | 11. února 2016 v 13:08

[3]: Žejo! :D Takové povzbudivé! :-)
:-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama