Věneček není nic zajímavého...

23. ledna 2015 v 5:40 | Anchor |  Zamyšlení
...pokud nejde o váš vlastní, žejo. :D Dovolte mi tedy prosím odůvodnit svůj skandální názor (:D) a napsat něco k dalšímu věnečku, tentokrát z pohledu doprovodu sedícího u stolu :)

Na co se připravit:
Na čekání. No (mírně řečeno?) nějakou minutu to trvá, než se vůbec začne (což konkrétně mně přišlo vhod, protože jsem zase nestíhala), pak se čeká, než se tam kurzisté nasáčkují, něco předvedou (to bylo docela dobrý) a celé věky zabere, než se konečně všechny páry projdou po jednom středem parketu kvůli fotkám. Následuje nekonečno tanců, během nichž se tam za nějakou dobu můžete také vmísit a nedivte se, jestli na většinu času mistr někam zmizí a úlohu ohlašování tanců převezme člen kapely, pověřené produkcí živé hudby.

Druhá nebo třetí hodina bude z valné části zaplácána focením kurzistů, tak bacha na to. Je možné, že se budou losovat čísla vstupenek, za které pak dostanete nějakou odměnu (třeba slevu na kurzy asi pokračovaček) a že bude i taneční soutěž s podobnou výhrou. Nejspíš se ani kurzisté u vás nemusí děsit žádných podpásovek ve stylu otázek z etikety a různých úkolů. :)


Co před tím splašit a přitáhnout s sebou:
Chcete-li se mermomocí na tuto akci dostat a věci výše vylíčené vás neodradily, bylo by vhodné si kromě vstupenky vzít dostatek peněz na koupení občerstvení, něco na zabavení se ve chvílích houby vidění (kór kdyby váš stůl byl taky vzadu), dobré boty (kdybyste přece jen potkali někoho, s kým byste pak tančili, tak aby vám neupadly dolní končetiny), nejlépe někoho na tančení a zařiďte si, aby se v sále vyskytovala aspoň jedna upovídaná kamarádka. Nezapomeňte na mobil, náhradní punčocháče (!), hodit by se vám mohl i deštník na cestu z auta a zpátky, protože kdy jindy by mělo pršet než když jsou všichni nejslavnostněji odění? :D

Jak to přežít:
Kecat, tančit a nechat se na památku vyfotit. Nezabíjet své šedé buňky mozkové bujarým nasáváním alkoholu a třeba se na chvíli přemístit na balkón, abyste viděli rej zase odjinud.

Co si pamatovat nejen kvůli sobě:
Né aby si jiné holky než kurzistky na sebe braly šaty bílé barvy! Šáteček pro partnera se skládá do kosočtverce a u dívek frčí rudé růže. Pokud uvidíte stát u parketu nějaké holky nezabrané do družného hovoru, neznamená to, že by tam chtěly zapustit kořeny, nýbrž že si přejí, aby byly vyzvány k tanci! :D


Co si z toho pamatuju:
Tu radost, když jsem vše nakonec stihla. Tu nespokojenost z toho, že jsem před tím kvůli nervům z pozdního příchodu na všechny v okruhu jednoho kilometru byla nerudná. Vedro a potěšení z toho, že dorazila sestra Dezertérky s přítelem, s nímž jsem už o jedné hodině tančila, bylo tím pádem víc než pravděpodobné, že se historie bude opakovat. Taky že naštěstí jo. :D Jak mě mamka Dezertérky moc nepotěšila komentářem k mému výrazu na jedné fotce :D a znovunalezení dávné kamarádky z tábora (to jsem zírala, když jsem její jméno zaslechla při rozdávání dárků o mikulášské prodloužené!). Nepříliš dobrý výhled z našeho místa a nudu během focení kurzistů. Ochutnání alkoholického mojita a vtipný tanec, který předváděli při soutěži. :D

Stejně bych tam zůstala až do konce, kdyby se všichni známí nezvedli a neodešli na začátku čtvrté hodiny. Co vy, jak dlouho byste tam vydrželi, pokud byste vůbec přišli? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tu? :)

JO! :)
Nóóó... O:D

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 24. ledna 2015 v 14:12

To zní jako super akcička :) Taky jsem měla jít, ale bohužel v tu dobu budu lyžovat ://

2 Anchor Anchor | E-mail | Web | 25. ledna 2015 v 21:22

[1]: Jejda ??? Tak si to aspoň užij a nic si nezlom! :-)

3 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 30. října 2015 v 10:10

Bože, věnec! Už se mi to blíží!!!

4 Anchor Anchor | E-mail | Web | 2. listopadu 2015 v 15:43

[3]: Cha cha! :D Koukej prosím něco o tanečních napsat! :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama