Duben 2015

Splnilo se mi největší přání! - část 2. (35 krav a kalašnikov :D)

24. dubna 2015 v 5:40 | Anchor |  Myslánka
Vše vycházelo skvěle i nadále. Ve škole jsem se hned s nabídkou vytasila před Gurmánkou, která si jen pár dnů před tím uvědomila, že si chce taky pořádně užít a ne jen jako robot makat kolem školy. Byla mým návrhem tedy patřičně nadšená, že ji ani nezajímalo, na co že to vlastně půjdeme (ani já si pořádně nepřečetla recenzi, věděla jsem jen přibližně to, že režisér Alan tam i hraje, a to Ludvíka XIV., že je tam Kate Winslet a celé se to odehrává ve Versailles, lol :D).

Obědová přestávka byla vyhrazena telefonování rodičům. Teda této pauzy jsem se nemohla dočkat! Hned jak jsme se sešly ve třídě, Gurmánka začala volat a já si ani nesundala batoh a celou dobu stála, zírajíce nahoru, protože mám takové přesvědčení, že mi to pomáhá ke štěstí. :D Sice jsme plánovaly možná pro ty lístky jet už další den ve čtvrtek a ne až v pátek, abychom měly větší klid a chtělo se nám cestovat dvakrát, leč její táta sice skoro okamžitě souhlasil s jejím pobytem u mě do neděle včetně, ale se čtvrtkem ne.

To se mi ulevilo, že mám zajednané lístky a splašenou kámošku na doprovod, teď zbývalo přesvědčit mé rodiče, což se ukázalo jako důležitější než jsem si myslela. Mamka opět nesouhlasila, zopakovala termín schůze celé naší rodiny odpoledne a zeptala se, jestli vím, o čem ta Králova zahradnice je, že nás to nebude bavit... Všimněte si prosím, že i teď jsme probíraly správný film, mamka znala jeho název, věděla, o čem je i že Alan je Alan a hraje Ludvu... :D Však později zjistíte, proč je tato informace důležitá! :D

HOCZ a já

17. dubna 2015 v 19:33 | Anchor |  HOCZ a já
Asi každý už slyšel o Harry Potterovi. Z knížek, filmů či jiných zdrojů jste se tedy mohli dozvědět, že se jedná o čaroděje, navštěvujícího Školu čar a kouzel v Bradavicích. A jestli jste si také přáli se místo matiky učit kouzlit na tak zajímavém místě, jako je bradavický hrad, mám pro vás docela dobrou zprávu! Sice to na vlastní kůži nejspíš nezkusíte, ale můžete si na různých stránkách založit postavu studenta na této škole a jeho prostřednictvím si na to hrát!

Koupit si u Ollivandera hůlku, popovídat si s ostatními v Děravém kotli na Příčné ulici, jet Bradavickým expresem, oxidovat v Prasinkách, vydat se s dalšími prváky na plavbu loděmi k hradu, nechat se zařadit Moudrým kloboukem do vytoužené koleje, jíst sušenky v společenské místnosti, posílat si s přáteli "sovy" (dopisy nesené sovami), užít si kromě slavností i nějaká dobrodružství nejen s profesory, ... To všechno můžete třeba na hocz.org. :)

A protože se i já řadím mezi příznivce této série od J. K. Rowlingové, také jsem tam před pár lety rejdila. Z dob mého působení se kromě hodně vzpomínek zachovaly i písemné památky. Přece co by to bylo za virtuální školu, kdyby se tam kromě spousty zábavných věcí i nepsaly soutěže a úkoly?

Těch pár publikovatelných prací (byla jsem drobátko střelená) si můžete exkluzivně přečíst níže! :D Klid, všechno se to dá číst ;)


Báje o vzniku magikvarků

17. dubna 2015 v 5:40 | Anchor |  HOCZ a já
Pro ty, kdo to ještě neví, tak kdysi jsem byla nadšeným pařanem textové RPG hry na motivy Harry Pottera. Jakože jsem si tam vytvořila postavu bradavické studentky a s ní lítala po chatech, které představovaly různá dobře známá místa - jeden byl třeba Velká síň, další Nebelvírská společenská místnost, na jiném jste se octli v hostinci Děravý kotel...

A protože Bradavice jsou škola, nesmělo chybět studium kouzelnických předmětů, jako je například přeměňování. Nedali nám jen výklady ke čtení, nýbrž k dokonalému požitku ze hry se připojilo i dělání úkolů. A zde můžete vidět jeden, napsaný mnou před několika lety na téma Jak vznikly magikvarky (= částice, díky nimž se může kouzlit, myslím, že něco jako atomy)! :D Samozřejmě to, jak vznikly, nikdo nevěděl, ani profesoři, takže tento úkol byl, stejně jako většina ostatních, vymýšlecí. :)


Tož jednoho krásného dne - nedne si to na oběžnou dráhu právě vznikající planety Země dodrandilo takové pochybné vesmírné plavidlo, jen taktak se vyhnulo roji jakýchsi šutráků a jalo se rotovat kolem. A v tom plavidle byla kabina a v té kabině prapodivná bublina a v té bublině skulina a tou skulinou vejralo jakési podezřelé stvoření jménem Bertík Přespalubník. Teda v té době Bertisko ještě nevědělo o svém přídomku, ale mělo jej získat už během několika málo okamžiků.

"Ježišmarja, kde to zas jsem? Jenom co mě pošlou na výpravu, hnedle to zkazim, no já se na to vysmrkám! Co je todlencto, u skákajícího bubáku, za divnou dýmající ohnivou kouli?" pronesla inteligentně zelená existence a poškrábala se na plešaté palici. Však jenom měla přistát u takového obrovského meteoritu s rozhodně nemalou dírou uprostřed a tam vysypat svůj náklad, pro mimozemšťany jeho druhu nepotřebný, a i když se řídila složitými pokyny svých soukmenovců, tak si to přiletěla jinam, a co víc! Palivo začínalo docházet. Tady někdo evidentně neměl svůj den.

Splnilo se mi největší přání! - část 1. (veni, vidi, po chvíli vici)

10. dubna 2015 v 5:40 | Anchor |  Myslánka
Představte si, že jste fanoušky nějakého světoznámého herce (třeba britského) a dlouho si moc přejete, aby přijel do ČR, abyste se s ním mohli setkat a vyfotit. Pak na toto přání zapomenete a za nějakou dobu najdete v časopise zmínku o tom, že sem za ani ne týden přijede převzít cenu, osobně uvádět svůj film a diskutovat s diváky. Přesně tohle se mi totiž stalo a ještě mnohem víc! :)


Pátek 13. je pro mě prostě šťastný den! To jsem se takhle jako obvykle vrátila ze školy po šichtě v pěveckém sboru, z níž se mimochodem ulily mé dvě drahé kamarádky Eneul s Gurmánkou, a spokojeně se po nějaké té chvíli chopila Reflexu, který tentokrát tím pádem kupodivu naštěstí dorazil ještě před víkendem a ne bůhvíkdy další týden, jako se docela často stává. I našla jsem v něm rozhovor s Alanem Rickmanem, mým nejoblíbenějším hercem!

Jestli nevíte, kdo to je, napovím vám, že hrál Severuse Snapea v Harry Potterovi a znát ho můžete i z Lásky nebeské (o Vánocích ji pořád dávají v televizi), kde si střihl roli nevěrníka Harryho Williamse - chudák postava Emmy Thompsonové! :)

Protože se celkem snažím být konstruktivnější člověk, nenapíšu, že jsem té redaktorce, která se už potkala s mnoha slavnými, záviděla, protože pravda to byla snad jen chvíli a trochu. Když tu jsem u jedné fotky našla popisek, že 19. 3. přijede do ČR, kde na Febiofestu převezme cenu Kristián a bude osobně uvádět svůj film Králova zahradnice!

Černý trh s učením (verze střední škola)

3. dubna 2015 v 5:40 | Anchor |  Návody a rady

Jak by to mělo ve škole fungovat podle veřejnosti

Každý si pečlivě zapisuje vše a po nemoci si látku hned doplní

Jak by to mělo fungovat podle studentů

V nejlepším případě si nikdo nemusí zapisovat nic, každopádně celá látka se přidává nejchytřejšími žáky do společné tajné třídní skupiny, kde je dostupná všem studentům

Jak to skutečně funguje