Splnilo se mi největší přání! - část 1. (veni, vidi, po chvíli vici)

10. dubna 2015 v 5:40 | Anchor |  Myslánka
Představte si, že jste fanoušky nějakého světoznámého herce (třeba britského) a dlouho si moc přejete, aby přijel do ČR, abyste se s ním mohli setkat a vyfotit. Pak na toto přání zapomenete a za nějakou dobu najdete v časopise zmínku o tom, že sem za ani ne týden přijede převzít cenu, osobně uvádět svůj film a diskutovat s diváky. Přesně tohle se mi totiž stalo a ještě mnohem víc! :)


Pátek 13. je pro mě prostě šťastný den! To jsem se takhle jako obvykle vrátila ze školy po šichtě v pěveckém sboru, z níž se mimochodem ulily mé dvě drahé kamarádky Eneul s Gurmánkou, a spokojeně se po nějaké té chvíli chopila Reflexu, který tentokrát tím pádem kupodivu naštěstí dorazil ještě před víkendem a ne bůhvíkdy další týden, jako se docela často stává. I našla jsem v něm rozhovor s Alanem Rickmanem, mým nejoblíbenějším hercem!

Jestli nevíte, kdo to je, napovím vám, že hrál Severuse Snapea v Harry Potterovi a znát ho můžete i z Lásky nebeské (o Vánocích ji pořád dávají v televizi), kde si střihl roli nevěrníka Harryho Williamse - chudák postava Emmy Thompsonové! :)

Protože se celkem snažím být konstruktivnější člověk, nenapíšu, že jsem té redaktorce, která se už potkala s mnoha slavnými, záviděla, protože pravda to byla snad jen chvíli a trochu. Když tu jsem u jedné fotky našla popisek, že 19. 3. přijede do ČR, kde na Febiofestu převezme cenu Kristián a bude osobně uvádět svůj film Králova zahradnice!


Hned vzápětí, co jsem opět nabyla nějaký rozum po bujarých oslavách v pokoji, jsem začala shánět vstupenky na to slavnostní zahájení. I kde nic, tu nic, informace byly vskutku kusé a divné, no nakonec jsem se s použitím šedých buněk mozkových dobrala k závěru, že vstup na tuto událost je jen pro zvané (VIP). Ale naštěstí tu byla jedna možnost, jak se k nim vetřít bez několikahodinového obléhání červeného koberce a Obecního domu!

Nějak jsem zjistila, že tam by se to mohlo konat. Místo rozložení červeného koberce jsem mimochodem jaksi neznala, jen jsem jej minulý rok viděla v televizi, když jsem se ne moc slušně vyřehtávala Feru Feniči, že mu tam na jeho "známý" festival (třeba já o něm vůbec nevěděla) určitě přijde plno lidí. Ale teď zpět k té možnosti:

Kinobox totiž vyhlásil soutěž o dva lístky na 19. 3., 20. 3. a 21. 3.! Podmínkou bylo napsat recenze s délkou minimálně 250 znaků (!) k aspoň 3 filmům. No samozřejmě jsem do toho šla! :D I svou fotku jako avatar jsem si tam dala! Jenže pak jsem zjistila, že jsem jaksi nikdy žádnou recenzi nebo komentář k filmům ještě nevytvořila, tím pádem nevím, jak by měly nejlépe vypadat, a nemohla jsem najít vhodný film, ke kterému bych zvládla napsat cosi hezkého vtipného. No nakonec jsem něco, na co jsem hrdá, vyplodila k 50 odstínům šedi :D, poslednímu dílu Harry Pottera a Johnymu Englishovi. :D

I napsala jsem dle instrukcí mail s tím, že bych upřednostnila výhru vstupenek na 19. Rozhodnout o vítězích se mělo až v neděli, ale i tak mě nepřekvapilo, když jsem ve schránce našla mail od Kinoboxu už další den (v sobotu) ráno. A skutečně, vyhrála jsem nějaké lístky na slavnostní premiéru konající se dne 19. 3.! Nadšeně jsem rozklikla mail, ale co to? Zvali mě místo na zahájení Febiofestu a Královu zahradnici na předpremiéru jakéhosi českého filmu s Markem Vašutem a Tomášem Hanákem do Holešovic, kde snad ani neměl Febiofest být! Nic proti těmto dvěma pánům, ale mezi nimi a Alanem Rickmanem je obrovský rozdíl! :D Tak jsem se zděsila, jestli třeba nepochopili nesprávně můj mail, když jsem do něj nenapsala jméno toho kýženého filmu s AR Králova zahradnice, nýbrž jen "Soutěž o lístky na Febiofest", ale tak za prvé snad vědí, na co jedinou soutěž tam mají, a za druhé se dole ve zprávě psalo, že jsem tento email dostala na základě své registrace na Kinobox, tak jsem se trochu uklidnila.

Každopádně jak jsem se k Alanovi nutně potřebovala dostat :D (sice jsem už byla - ano, schválně tu mám kvůli nynějším událostem minulý čas :D - uklidněná fanynka, ale z úcty k časům nedávno minulým + stejně jsem tam chtěla jako ***! :D), zareagovala jsem do toho v sobotu na nabídku jedné paní, která v návštěvní knize jedné kdysi mnou studované stránky hlásila, že se jí možná uvolní lístek na 20. 3. Vstupenky na toto představení totiž byly jinak vyprodané. Svou zprávu doplnila ještě tím, že z oficiálních vstupenek ví, že Alan bude uvádět film až v ten pátek 20. 3., takže bych si možná polepšila než kdybych nakonec vyhrála s tím Kinoboxem - sice bych se mohla vetřít na zahájení, ale po filmu je získání společné fotky s autogramem snažší! :) V pondělí mě tedy moc nemrzelo to, že jsem v mailu nic nenašla, i když na stránce už u té soutěže stálo, že byla uzavřena.

Paní napsala, že mi dá vědět nejpozději do čtvrtka, jestli se lístek vážně uvolní. Nemohla jsem si tím tak být jistá na 100%, tož jsem projistotu naťukala vlastní žádost o přebývající lupeny do zmíněné návštěvní knihy. Bohužel se nikdo neozval, ale v úterý jsem přišla z koupelny právě včas, abych si stihla jako první všimnout nabídky jiné paní (kdo by tento vzkaz chtěl v návštěvní knize dohledat, bohužel nic nenajde, protože ho smazala po tom 20. 3.)! Tentokrát byly ve hře lístky 2, opět na 20. 3. - den, o kterém se už i na oficiálním twitteru Febiofestu psalo, že nám v něj bude svůj film uvádět Alan osobně a možná pak o něm i diskutovat! :D Ještěže jsem před lepším mailem rychle napsala jeden mírně potřeštěný stručný, díky tomu jsem se mohla ve středu u snídaně z milé odpovědi paní dozvědět, že jsem stihla zareagovat včas!

Možná se někdo diví, že jsem té paní vůbec důvěřovala, že je paní a že má pravé lístky, navíc že jsem souhlasila s možností si je vyzvednout u jejího domu, ale jak už jsem zmínila, na tu stránku jsem si chodila číst dříve a z diskuze a jiných důkazů nedá čtenáři moc práce získat dojem "rodinného" fanklubu, v němž se dámy (samé dámy :D) znají i v reálu. A důvěra prospívá! :D

Tak jsem na mamku hned vybafla s prosbou, jestli by se mnou mohla do té Prahy jet, leč byla na mě naštvaná, neboť jsem z očekávání nedělala doma nic, a to víc než obvykle (O:)) a navíc se nacházela na začátku nemoci, takže její účast byla spíše vyloučena. Nelíbila se jí představa, že bych tam jela sama s kamarádkou (už jsem ovšem jedné - Vejškovce - stejně napsala na FB - nemohla, ale nakonec to nevadilo), bála se všeho možného včetně noční Prahy, taky jí bylo jasné, že na Alana budu klidně čekat přes půlnoc, i když mi to zkoušela rozmlouvat... Další slyšení bylo naplánováno na odpoledne za přítomnosti druhého rodiče, ale mamka dávala výrazně najevo svou nenáklonnost.

I kdyby mi to všichni zakázali, stejně bych tam jela, protože jsem tam jednoduše musela být, když už jsem si (a teď možná budu znít sobecky, namyšleně a prostě divně) Alana Rickmana přitáhla do ČR (před pár lety jsem si to moc přála a začala do toho mít povědomí o zákonu přitažlivosti - na co pomyslíte, to si do života přitáhnete, bubu! - což je možné, že tomu pomohlo - však mohli pozvat kohokoli ze stovek herců a hereček, navíc on se nemusel uvolit dorazit, pak jsem se o všem začala dozvídat akorát včas atd :)), navíc do blízké Prahy! Prostě bylo mým osudem tam být, potkat ho a získat s ním fotku a možná druhý autogram! :D Howgh, domluvila jsem! :D


Aspoň pro tuto chvíli, pokračování popisu za dva týdny! :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu? :)

JO!

Komentáře

1 Amálka Amálka | Web | 11. dubna 2015 v 13:51

Moc gratuluji k výhře, Anchor! :-) To se opravdu poštěstí málokomu a určitě si přečtu i pokračování.

2 Anchor Anchor | E-mail | Web | 11. dubna 2015 v 14:08

[1]: Opravdu moc děkuju, Amálko! :-)  :-) To jsem ráda! :-)

3 Kate Kate | Web | 13. dubna 2015 v 7:13

Ahoj,
tohle je fakt úžasnej blog :)
Jestli můžu poradit, tak koukněte sem http://jdem.cz/br2pj5 .
Super obchod, naposled jsem vyhrála boty :D

4 Anchor Anchor | E-mail | Web | 13. dubna 2015 v 14:40

[3]: Hmmm, díky, to je dobrá zpráva, že už má pro lidi cenu mi sem umístit reklamu :D Ale odsud posud! :-D

5 evi evi | Web | 22. června 2015 v 9:30

Tak to mě pobavilo s tím kinoboxem - to jsem totiž zkoušela taky - a taky mi přišla pozvánka na ten český film, o který jsem vůbec nestála:-D Asi nás takových byly mraky:D

6 Anchor Anchor | E-mail | Web | 22. června 2015 v 15:44

[5]: To jsou teda způsoby, nabídnout fanouškům Alana Rickmana jako alternativu za vidění jeho nějaký český film! :D

7 m. m. | E-mail | Web | 7. září 2015 v 14:23

Tak to jsou dramata! Ohromně závidím, ačkoli jako obvykle - ani jemu bych nevěděla, co říct. Takový to když někoho půlku života totálně miluješ a uctíváš, máš ho za génia a pak ho máš šanci vidět a nedostaneš ze sebe slovo. Co mu jako říct??? Eee, I`m your big fan!? :D

8 Anchor Anchor | E-mail | Web | 7. září 2015 v 14:49

[7]: Jo no :D Proto jsem radši držela pusu :D V otázkách a odpovědích (viz další díly) jsem mu chtěla říct (teda nevím, jestli až potom, každopádně v jeho přítomnosti jsem to neudělala), jestli vždycky chtěl něco říct, ale nikdo se na to nezeptal, že teď má možnost to povědět :D No nevim, asi jsem to měla udělat? :D Snad se mi ještě k tomu naskytne příležitost! :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama