Každý má právo na život

19. června 2015 v 5:40 | Anchor |  Slohové práce atd.
Na základech společenských věd, což je jiný název pro občanskou výchovu, jsme dostali za dobrovolný úkol za jedničku napsat drabble (povídka o 100 slovech) na téma nějakého lidského práva. Vyšlo mi přesně těch 100 slov! :) Ale po několika přepočítáních, měla jsem 3 výsledky :D


"Už zase ten Klaus udělal nějakou ptákovinu! Nestačí, že nás podvedl při kuponové privatizaci, celosvětově nás ztrapnil, když v přímém přenosu ukradl vzácné pero a ještě se po činu spokojeně smál, on teď pustí většinu vrahounů a kamarádíčků mafiánů z vězení! A to mu už končí prezidentování! No já bych ho zabil, takový debil si nezaslouží žít!" rozčiloval se tatík jako obvykle u zpráv.

Zamyšleně jsem stáhla obočí, poněvadž mi jeho slova něco připomněla.
"Ale houby, každý má právo na život!" odvážila jsem se pronést. Pak jsem radši hned zatroubila na ústup, neboť táta nevypadal být mou poznámkou zrovna nadšen.Text je mírnou fikcí (nevím, jestli se táta až tak tímto způsobem vztekal, když se dozvěděl o Klausově amnestii) :)

Původně jsem se na to samozřejmě plánovala vybodnout (co bych se dělala s něčím navíc do školy), jenže pak mě to nějak chytlo. Škoda jen, že to paní profesorka, stejně jako dějepisář jeden můj luxusní referát na téma Kryštofa Kolumba (12. 10. = den mého narození je prej den objevení Ameriky :D), nekomentovala. Jako jo, co by jí mělo napadnout, ale když je taková povídavá, něco říct mohla! :D I když na druhou stranu jen ať si na mě šetří dech k maturitě (pokud nakonec půjdu na ZSV), kde prý maturanty podržela tím, že jim nějak pomáhala, to budu asi radši! :)

To je sranda, před nějakou dobou jsem si říkala, že by bylo fajn na ně (Základy Společenských Věd) získat vyplněné maturitní otázky od studentů z čtvrtých ročníků. Že bych se aspoň mohla třeba začít učit dřív dopředu a že bych měla celou látku. Matně jsem si vzpomínala, že by něco takového bylo možné na konci roku, kdy přicházejí odmaturovavší studenti prodávat učebnice a možná i takovéto materiály.

Přesto jsem o tom moc nepřemýšlela, když jsem je tam teď uviděla, jen jsem se šla mrknout, zda-li nemají ještě chybějící pomůcky do češtiny na následující školní rok. Na ostatní předměty kromě angličtiny si už žádná z naší trojice kamarádek sdílejících 1 skříňku nic kupovat nechce (buď je už máme, nebo holt budeme bez nich, cho). A tu na mě jeden vykuk zavolal, jestli nechci otázky ze ZSV! A měl je docela přiměřeně oceněný!

Ale nedivím se mu, že za to nechtěl stovku. V záhlaví jsem totiž našla dívčí jméno. Třeba to aspoň upravil, jinak je to nelegální a nemorální obohacování se na cizí práci! :D Uvažovala jsem nad tím, že ho napráskám té holce. Ale co, nevím, jestli je vhodné si ty otázky takto sehnat, tož se o tom nebudu kromě svého blogu, který zná už kromě Eneul, Gurmánky a mých rodičů nyní i Vejškovka (a jenž si může přečíst skoro každý...), radši nikde jinde zmiňovat. :D
 


Anketa

Máš sourozence? :)

Ale jo
Ne, jsem jedináček

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama