S ním je všechno lepší (sloh)

5. června 2015 v 5:40 | Anchor |  Slohové práce atd.
Zase jsme měli napsat slohovku, tentokrát ale bylo na výběr z několika témat a dvou slohových stylů. A just byla podle mě dobrá fejetonová témata zadána u analytického článku! Ale i tak jsem si říkala, že by se k většině dalo něco napsat a nemohla jsem se rozhodnout pro některé z nich. Nakonec jsem se ale dala do práce už dva dny před odevzdáním, spoléhajíc se na svou paměť a neřešíc ve školní skříni zanechanou učebnici se seznamem. Samozřejmě, že téma znělo "S ním je vše jiné" místo "S ním je všechno lepší", takže jsem to do rána psala zbytečně! :D

Ano, ten rozdíl je zásadní, na což už můžete za pár minut přijít, asi by mi to neprošlo, a tak jsem musela napsat další 4 pokusy, z nichž se vyklubaly úvahy (a jde to! :D), než jsem z jednoho nejmíň rozpracovaného nakonec stvořila mistrovské dílo! :D Nebojte, tento sloh obsahuje zase nějakou ptákovinu, co se mi stala! :)O mobilech putují všelijaké zvěsti. Že prý poškozují naše nervové buňky signály, které vysílají, že nám kazí zrak a hodinové hovory s kamarádkami zase sluch. Můžeme se stát závislými na kontrolování příchozích zpráv, psaní esemesek o každém šustnutí... Nebo si můžeme nainstalovat aplikaci nějaké sociální sítě a pak už to jede. Jestli máte na svém komunikačním prostředku třeba Facebook, jistě víte, o čem mluvím. Pokud ne, stačí, abyste se rozhlédli kolem sebe a místo počítání osob trávících většinu času svého bdělého stavu projížděním statusů svých více či méně známých přátel bych vám doporučila se soustředit na ty "zdravé". Obávám se, že se situace nezlepší, protože vyléčit se jde o hodně snadněji i z tak těžké věci, jako je vášnivé paření her.

Výsledkem dlouhodobého hojného používání mobilu je tedy "uvařený" mozek, otupený sluch a brýle s několika dioptriemi, jak jste si jistě stačili z předchozích řádků vyvodit. Ale dále to jsou popraskané žilky v očích, modřiny (jestli jste kluk a máte přísné rodiče, nevyznávající nepřetržité zašívání se s mobilem) a jiné potíže, například psychického rázu - přece pokud bez inkriminované věci ani neusnete, asi nebudete úplně v pořádku, což se nepochybně musí nějak projevit.

Ač mě někdy štvalo, že může být tento názor hanlivě označován za momentálně moderní, líbivý, patřila jsem i já až donedávna mezi jeho velké příznivce. Nebohou chytrou krabičku jsem nechávala pohozenou kdesi v kapse batohu, klidně několik dní bez nabití, natož abych kontrolovala aktualizace softwaru či smazala část souborů, aby se uvolnilo místo v paměti. Až donedávna!

To jsem takhle předminulou neděli přišla k naší úžasné školní budově. Né že bych měla absťák po výuce, musela jsem na soustředění pěveckého sboru, neboť paní profesorka hýřila podpásovými výhrůžkami ve stylu, že ten, kdo nedorazí, se nebude účastnit nahrávání CD. Zpozdila jsem se kvůli vracení pro kartu, hodící se k otevření vstupních dveří, leč mohla jsem klidně doběhnout ten autobus, protože mi k ničemu nebyla - jednoduše mimo pracovní dny nefungovala. Ze shora zrovna ironicky zazněl hromový zpěv ostatních ranních ptáčat. Měli jsme tam totiž být už v 8:30. Jak by se mi teď hodil opečovávaný mobil! Vybil se mi totiž přesně ve chvíli, kdy jsem chtěla napsat SOS zprávu paní profesorce.

Nakonec jsem neměla průšvih, neboť jsem po chvíli našla sparingpartnera, naštěstí narozdíl ode mě pečlivě dbajícího o stav baterie svého telefonu. Hned mi začalo naskakovat, kolikrát by mě ještě mohl mobil zachránit! Kdyby po mně šel úchyl, kdybych přejela ve vlaku zastávku a nevěděla kudy kam, kdybych potřebovala do školy přinést zapomenutou pomůcku na výtvarnou výchovu... S ním je prostě všechno lepší! Proto si radši před jeho zatracením pečlivě zvažte, jestli si budete radši trochu smažit mozek s tím, že se případně díky němu budete moci zahránit, nebo jestli vám sice řídící orgán nervové soustavy bude ničit o jednu věc méně, ale někdy by se vám to opravdu nemuselo vyplatit.
 


Anketa

Znáte mě osobně? :)

Jo!
Buď v klidu, ne ;)

Komentáře

1 Amálka Amálka | Web | 8. června 2015 v 22:47

S tím tedy moc nesouhlasím. Vyrůstala jsem bez mobilů a tenkrát mi vůbec mi tedy vůbec nechyběl. Bylo více času na skutečně důležité věci, na život...

2 Anchor Anchor | E-mail | Web | 9. června 2015 v 17:24

[1]: Někdo to vážně přehání, třeba na zkouškách sboru jsou k nim skoro všichni přilepení... ???

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama