Červenec 2015

1. slepičí nálet aneb Drůbež obsadila naši zahradu!

31. července 2015 v 5:40 | Anchor |  Zábava
To jsem si takhle prozměnu seděla v kuchyni a né jako obvykle v pokoji, což by toho možná na následujících událostech moc nezměnilo, ale to je jedno. Hlavní je, že mamku napadlo se kouknout z okna, díky čemuž mohla spustit poplach, že máme slepice na zahradě!

Tak se rodičové vyřítili s nimi zatočit, jakože je vyhnat do lesa, který máme přímo za domkem, jak už za pár vteřin budete moct spatřit na přiloženém videu :), nic nedbajíc mého opakovaného prosení, ať ještě chvíli zadrží, abych si je mohla vyfotit. Ale já se nevzdala, rychle popadla jeden z výdobytků moderní doby a jala se v zájmu získání památek pro budoucí generace dokumentovat celou vtipnou akci! :D


Pozor: Musíte číst popisky ve videu extra rychle! :) Na každý máte 5 vteřin kvůli editačnímu programu, no... Radši je sem přepíšu! :)

Jak jsem se přesvědčila o pravdivosti přísloví (sloh) & Má mobilní historie

24. července 2015 v 5:40 | Anchor |  Slohové práce atd.
"Nikdy neříkej nikdy" je vskutku moudrá věta. Často se totiž vážně stane to, o čemž jste předtím prohlásili, že se nemůže nikdy udát.

Třeba před nějakou dobou mi byl s tátovým nadšením půjčen v té době nový chytrý mobil značky Nokia, disponující operačním systémem Windows. Nebojte se, nebudu tu zacházet do nějakých odborností (které sama moc neznám), bohatě postačí, když si z všudypřítomných reklam vybavíte plochu takového telefonu s těmi hnusnými velkými čtvercovými "dlaždicemi" - ikonkami, některé z nich dokonce v neovlivnitelném časovém intervalu měnily pozadí. A to odporné roztáhlé arogantní menu!

Takovýto styl vzhledu mobilů mě vskutku silně pobouřil. A to ani nemluvím o tom, jak jsem se nebohému výrobku s mamkou posmívala za hardware = že vypadá spíš jako ovladač a to jedlé logo vzadu! Rezolutně jsem se vymezila, že něco takového nikdy nepojmu za svůj mobil.

Jak jednou potrolím své děti & Spálené palice hokejových fanoušků - část 2.

17. července 2015 v 5:40 | Anchor |  Myslánka
Kdo nečetl 1. část, nebude vědět o co jde! :)


Na pouti jsme potkaly kromě tří sličných fandů Kanaďanů i dva vtipné české výrostky. I tak jsme ale při dotazu, jestli nás neotravují, radši pokrčily rameny a nechaly je odběhnout, odskákat a odlézt po stromech na jejich vytouženou benzínku. Nás místo dlabance čekal sprint k vlaku, který jsme taktak stihly, mohly jsme teda vlézt k asijské turistce do rozpáleného kupé s neotvíratelným oknem. I vypadla jsem na chodbu za čerstvým vzduchem a zatímco jsem spokojeně nic netušíc seděla na své bagáži, v kupé po odchodu turistky za účelem pořízení fotek si inspirovaná Vejškovka dělala selfie. :D

Pak jsme se různě pěšky dopravily na Staroměstské náměstí okolo České národní banky, která mě inspirovala k výkladu o možnosti podržení zlaté cihly a zhlédnutí výstavy pastí na zloduchy v té Londýnské díky probírání maturitního tématu Londýn v hodinách anglického jazyka. :D Ano, když si něco pamatuju, dělá mi nesmírné potěšení, mohu-li s tím obtěžovat všechny kolem! :D Vejškovka se netvářila nešťastně, když mé zapálené povídání přerušilo přecházení přes silnici, po němž jsem už nenavázala na vyprávění.

Přepravou jsme zaplácaly celou druhou třetinu, během které, jak Vejškovku informátoři na Facebooku zpravili, nám zase dali góla a toho našeho neuznali. Na tom slavném náměstí nás čekaly rovnou nejmíň obrazovky tři a prý moderátor Dejdar, ale toho jsem si nějak nevšimla, jelikož přes ty davy lidí se často dalo vidět leda tak kulové. Splašily jsme konečně kýžené suvenýry - vlajky - za docela slušnou cenu u nějakého chlápka, který se tam potuloval mezi fandy!

Věk - jak to vidím já

10. července 2015 v 5:40 | Anchor |  Zamyšlení
I když se mi toto téma jeví jako kontroverzní a že by mohlo vzbudit nějaké reakce v komentářích, stejně bych vsadila své boty, že se tu moc reakcí neobjeví. :D Já se teď ostatně často sázím, minimálně v duchu! Třeba, že 2 paní profesorky čekají děti :D Eneul ani Gurmánka se se mnou nechtějí vsadit! I když možná ještě štěstí... :D No nic, pojďme na věc = odhalení mých šokujících názorů na stav osob obou pohlaví v průběhu života, které jste jistě vždy toužili znát:

Holky

do 2 let - mimino
do 5 - malé dítě
do 7 - prcek
do 10 včetně - dítě s více rozvinutým mozkem
od 11 do 13 - opravdu velké dítě, v tomto období mohou mít držkatou pubertu, né-li hned po oslavení 10. narozenin
do 15 - šílená puberťačka
do 16 - přechod z šílené puberťačky na větší puberťačku
do 17 - dospívající

Jak jednou potrolím své děti & Spálené palice hokejových fanoušků - část 1.

3. července 2015 v 5:40 | Anchor |  Myslánka
Už asi od mých již zmíněných začátků v minulém roce v pěveckém sboru našeho gymnázia vím, že budeme nahrávat vlastní CD. Mimochodem právě dneska, v době začátku psaní tohoto článku. To se ví, že jsem se na tuto prestižní událost náležitě těšila, leč možná už plánovaný den D se posunul o rok, jakože na jaro tohoto roku. Ale dobře tomu, aspoň to pořád bylo přede mnou.

I chodila jsem čím dál tím víc poctivě na skoro všechny zkoušky, i když to vlastně bylo také kvůli koncertu. No jo, jsme zpívali na úvodu místní akce, já se taky o něco snažila, no naštěstí jsem se mezi ostatními moc neslyšela (chtěla bych samozřejmě zpívat sólově jako Lucie Bílá nebo spíš jako Celine Dion, ale to je asi tak možný pracuju na tom :D). I na dvě brutální víkendová soustředění jsem se dovalila narozdíl od Eneul s Gurmánkou, kterým se nechtělo podruhé vstávat brzo! :D Na to první jsem sice dorazila o něco později, protože jsem nestihla autobus, a ani ten příchod nebyl zrovna nejjednodušší, o čemž se víc dozvíte v budoucnu z mého neodevzdaného slohu, ale i to se počítá. :D

Ono druhé víkendové soustředění se tentokrát konalo o půl hodiny později, což se mi moc líbilo, ale ani to kámošky nepřesvědčilo k příjezdu. To já, JÁ *hrdě se bije do hrudi :D*, jsem kvůli tomu i velmi nenadšeně odřekla cestu za kamarádkou Lenkou, kterou jsem plánovala vytáhnout na dlouhou procházku po okolí jejich nového bydliště, teda pokud by se mi stále chtělo. Pro pó, už jsem tu psala, že se nově přestěhovali a mají koně? Mám ten dojem, že ano, no kdyžtak se to dozvídáte teď - né že bych o nich chtěla vynášet nějaké informace, ale možná u nich zažijeme něco zajímavého, tak by se to tu stejně objevilo. :) Přiznám se, že jedním z hlavních lákadel pro mě byla pizza, kterou jsme měli slíbenou na občerstvení. Mému velkolepému příchodu napomohly i nakonec plané pohrůžky, že kdo se nedovalí, nebude se za pár dnů moci zúčastnit nahrávání CD.

Mapa blogu

1. července 2015 v 5:40 | Anchor |  Rozcestníky

Zamyšlení

Zde najdete články na téma týdne,
nějaké moudřejší výplody
a v budoucnu zajímavé úvahy

Anchor

Po kliknutí na vás vyskočí článek o mně,
na jehož konci najdete odkaz na profil a rubriku Anchor,
kde se schovávají věci týkající se mě, jako třeba dotazníky

Myslánka

Samé vzpomínky! :)
Třeba na různé zajímavé akce,
dovolené,
cesty do zahraničí
a jak jsem zkusila zbohatnout na sekání trávníku...

Slohové práce atd.

Obsahuje zmíněné slohy, obvykle vzpomínkové,
takže jde o takové myslánkoidní články, které byly kromě vás viděny i jedním profesorem a oznámkovány

Zábava

Zde se nalézají třeba mé střelené básně (myslánkoidního typu nebo vzniklé zcvoknutím se z učení)
a studentská hymna Louskatus burakus,
ale také hromada jiných blbůstek a článků - klikněte a uvidíte! :)

HOCZ a já

Pozůstatky mého působení na RPG hře pro fanoušky Harry Pottera

Řeším voloviny

V těchto článcích pitvám různé ptákoviny, hah, teda podle názvu voloviny

Komiksy

Když se mi stane nějaká blbůstka a zachce se mi o ní něco nakreslit na tabletu, vznikne z toho komiks autentické nevalné kvality

Blog a já

Co jiného by tu mohlo být, než třeba úvodní článek,
články oslavující narozeniny tohoto blogu (v nich ale najdete různé bonusy, nejsou celé jen o výročí)
a jiné věci, týkající se této stránky

Designy

Zde se můžete pokochat výsledky mého Photofilterového tvoření, kterými si můžete obléct svůj blog

Návody + rady

V této rubrice se můžete dozvědět, jak vyzrát nad blogovým editorem,
jak vytáhnout své známky z fyziky z 4- na 1+,
jak získat učení od chytrých studentů,
jak upéct mé oblíbené čokoládové cookies a tak dále

Archiv

Tady si můžete přečíst všechny články v tom pořadí, v jakém jsem je publikovala

Oblíbené

Jestli jste zvědaví, kteří blogeři se těší mé přízni, máte neúplný seznam zde! Kromě toho je na prvním místě ještě odkaz na stránku, sloužící jako rozcestník na mé další blogy.

Rozcestníky

Život gymnazistky

Soubor různých článků, popisujích život studentův

Komnata nejvyšší potřeby

Slouží pro povzbuzení
- shromažďuje myslánkoidní (vzpomínkové) články,
jejichž společným znakem je navzdory nějaké nepříznivé zápletce dobrý konec. :)
Obsahuje i detailní popis toho, jak se mi splnilo mé největší přání!

Cestování

Soubor myslánkoidních článků, týkajících se cest do zahraničí

Taneční

Tam už jsem byla tolikrát
- jako kurzistka i jako garde -
tož disponuji mnoha zážitky, doporučeními a poznatky

Roční souhrny

Souhrnné články s odkazy na to, co se mi stalo v uplynulých letech zajímavého


Kdyby vám bylo cokoliv nejasného, klidně mi napište, třeba sem do komentářů nebo na Anchorin@EMAIL.cz ;)