Září 2015

Reportáž z akce (sloh)

25. září 2015 v 5:40 | Anchor |  Slohové práce atd.
Asi je to tím, že teď v červnu (:D) chodím později spát, ale byla jsem při psaní tohoto školního slohu opět nepozorná a navzdory předchozímu odevzdanému výtvoru jsem v něm měla několik chyb. Jakože dost. Ale stejnak mám jedničku! CHOCHO! :D Nebýt toho, že jsem si jej mohla okopírovat, nebyl by tu. Všechny elektronické věci patřící mně či Eneul totiž nebyly provozuschopné, nebo odmítaly fotit! Asi je omráčila krása mé reportáže! :D Prý by mohla být maturitní!

Reportáž z xxx. ročníku *** (2015)

Laura Raisová (smyšlené jméno autorky :))

Vážení čtenáři, hlásím se vám z *** synagogy. Zde právě probíhá známá, dokonce na Wikipedii zmíněná, akce s názvem *** (to by se vám tak líbilo, kdybych vám to řekla a vy byste mě mohli vyšpehovat, co? :D), která začala včera v pátek ***. června a bude trvat do neděle ***. června. Již za chvíli, v 17:30, tu dnes, v sobotu ***. června, budeme mít tu čest slyšet pěvecký sbor Gymnázia ***. O něm se proslýchá, že si jej oblíbil i londýnský rabín!

Jak jsem se (ne)chtěla fotit + Nechvalná historie mé puberty

18. září 2015 v 5:40 | Anchor |  Myslánka
Jako malá jsem měla obrazových památek na plno věcí mnoho, leč bůhvíproč mi přeskočilo a přestala jsem se chtít fotit. Opruzovalo mě to. Zcestně jsem se domnívala, že na fotkách nevypadám dobře (Taková blbost! Vrátit se v čase, pořádně bych si to užila!). I tak odhodlanou bytost, jako je táta, jsem po nějakém čase odradila od hraní si na paparazziho, takže nemám skoro úplně žádné fotky na období od začátku 7. třídy do tanečních v 1. ročníku střední školy. Hustý, co?

Občas za to nejsem ráda, přece jen se jedná o dost dlouhou etapu v mém životě a možná bych se ráda podívala na to, jak jsem vypadala - často se mi mé fotky líbí až po 5ti letech. A navíc, když to někomu řeknu, asi se na mě bude divně koukat. Ale na druhou stranu jsem někdy docela ráda. V té době jsem se totiž chovala nepříjemně, jemně řečeno. :D Ne, nebyla jsem zmalovaná krá*a, ale byla jsem drzá a svůj vztek jsem se nestyděla dávat najevo. :D Mé naštvání pramenilo z pupínků a dalších aspektů mého vzhledu, jako byl například nos. Také proto, že se se mnou moc lidé nebavili, ale už jsem si zvykla. :D

Chovala jsem se nepěkně hlavně k holkám, co s nimi jezdíme na farmu. Celé roky jsem totiž jedináček a jezdili jsme na dovolenou jen ve třech s rodiči, což mi moc vyhovovalo, ale pak jsem začala být líná (místo chození po Českém Krumlově jsem se na hotelovém pokoji dívala na vtipný film Taxi s Queen Latifah! :D) a nerudná - to bylo ještě na základce - tak se rodiče po nějaké době tím spíš sčuchli s rodinou tátova takového spolupracovníka.

Formátování a styl

13. září 2015 v 1:35 | Anchor |  Blog a já
Díky Janě, které šla hlava kolem z mých skákavých myšlenek a z trochu nepřehledného nevzhledně vypadajícího textu, jsem se rozhodla upravit zavedený systém formátování svých článků. Tu máte (současný) výsledek!

Barva odkazů, tedy i nadpisů (kvůli omezeným možnostem nastavení)
Jak jsem změnila dva roky se zde vystavující design (protože jsem z něj dostala neblahý pocit), něco mi na tom novém nesedělo, nepřipadal mi tak vlastní blog jako můj! Že by to bylo novinkou v podobě červené barvy nadpisů? Kórt když to byla kvůli stužce v záhlaví jiná červená, než má dosud oblíbená?

Barva extrémně důležitých poznámek a "poznámek redakce/autora"
Často to jsou poznámky mimo téma, týkající se něčeho ohledně mě, viz článek o 1. věnečku

Barva poznámek doplňujících text, souvisejících s tématem a rozvíjející téma
Né až tak šíleně důležité jako ty červené

(Vysvětlivky a poznámky můžou být ještě bez rozdílu barvy a důležitosti nakloněny doprava a/nebo "ztučněny" a/nebo "vystrčeny" doprava a/nebo v v závorkách. Těmito způsoby bývají odlišeny v případě, že jsou příliš dlouhé či doplněné v půli věty)

Barva poznámek, které nemusí/nemají být (až tak) viděny :D

Sboristou býti - dobře se míti & Přihřátá polívčička - část 2.

11. září 2015 v 5:40 | Anchor |  Myslánka
Předchozí část je tady taky! :)


Ale méně pěkná pak byla cesta pěšky do synagogy, teda spíš sprint v rámci fyzických možností. Byl slejvák jako něco! Naštěstí jsem měla ten deštník, ale Eneul, která se mi směje za to, že s sebou tahám všechno, chudák zmokla, i když se ze začátku snažila choulit pod můj. Hehe :D Mokrá jsem byla nejmíň ze všech, no stejně jsem se mrkla na WC, kde jsem si rozpustila vlasy až moc brzo.

Po chvíli stání jsem si odložila kamsi věci až na desky. Za nějakou dobu, strávenou litováním nenajezení se a toužením po opětovném napití, se vyrazilo k té místnosti, kde jsme měli zpívat! Proběhlo se ještě jednou deštivou pasáží a i když nás od druhého krytého místa vyháněli, že potřebovali jen silné kluky na tahání nástrojů, nehnula jsem se! :D Tam jsem ještě zahlédla instruktora z taneční školy, kam jsem chodila na pokračovačky. Jo, teď si dávám pauzu, protože má schopnost udržet rovnováhu je opravdu vysoká a mám moc vysoké mínění o tom, jak mi pěkně jde tančit... To bych aspoň ráda řekla! :D

Pak se doopravdy šlo na věc! Naštěstí jsem si zabrala místo jako obvykle a našla rodiče s přáteli v hledišti, tak jsem byla spokojená. Ale najednou jsem přišla na to, že jsem zapomněla Vincentku! Nechtělo se mi znovu nekrytou pasáží, ale stejně mi tam poradila vedle stojící holka jít, že prý už neprší. Naštěstí míň. Po cestě jsem potkala paní profesorku, kterou jsem nejdřív zavedla k věcem, ale flaška si hověla na okně WC. Říkala jsem si, že ji tam zapomenu! :D

Důležité rady

4. září 2015 v 5:40 | Anchor |  Návody a rady
  • Články zásadně pište ve Wordu! Aneb jak správně vyjadřuje název jednoho mého blogu, kážu vodu a piju víno, jelikož píšu samozřejmě v administraci. :D Jestli je nechcete mít upravené z něj, abyste pak museli s pomocí html v administraci složitě umazávat to formátování, zkopírujte text do Wordpadu a pak z něj do administrace :D
  • Ukládejte si vše průběžně, designy tím spíš!
  • Nezavařujte kompy = dejte si pod ně podložku, jestli je chcete mít u sebe na posteli
  • Aspoň 1 věcí doma pomozte
  • Nenechte si v pokoji hnít svačiny
  • Mějte všechno, čím byste si mohli ušpinit věci, v sáčku
  • Berte si deštník
  • Smiřte se s tím, že každý člověk byl, je nebo bude zdrbnut
  • Snězte každý den aspoň trochu zeleniny a/nebo ovoce - poproste rodiče, aby vám dělali k večeři saláty!
  • Jestli si chcete zpříjemnit tělocvik, zjistěte si, co zafunguje na kamarády a přemluvte je ke hře oblíbené hry. Akorát pak bude na vás, abyste získali povolení