Formátování a styl

13. září 2015 v 1:35 | Anchor |  Blog a já
Díky Janě, které šla hlava kolem z mých skákavých myšlenek a z trochu nepřehledného nevzhledně vypadajícího textu, jsem se rozhodla upravit zavedený systém formátování svých článků. Tu máte (současný) výsledek!

Barva odkazů, tedy i nadpisů (kvůli omezeným možnostem nastavení)
Jak jsem změnila dva roky se zde vystavující design (protože jsem z něj dostala neblahý pocit), něco mi na tom novém nesedělo, nepřipadal mi tak vlastní blog jako můj! Že by to bylo novinkou v podobě červené barvy nadpisů? Kórt když to byla kvůli stužce v záhlaví jiná červená, než má dosud oblíbená?

Barva extrémně důležitých poznámek a "poznámek redakce/autora"
Často to jsou poznámky mimo téma, týkající se něčeho ohledně mě, viz článek o 1. věnečku

Barva poznámek doplňujících text, souvisejících s tématem a rozvíjející téma
Né až tak šíleně důležité jako ty červené

(Vysvětlivky a poznámky můžou být ještě bez rozdílu barvy a důležitosti nakloněny doprava a/nebo "ztučněny" a/nebo "vystrčeny" doprava a/nebo v v závorkách. Těmito způsoby bývají odlišeny v případě, že jsou příliš dlouhé či doplněné v půli věty)

Barva poznámek, které nemusí/nemají být (až tak) viděny :DOdsazení (= mezera mezi odstavci) "vystrčeného" odstavce (= posunutého doprava - tato úprava také závisí na věcech popsaných v tomto odstavci) se může zvětšit podle toho, jestli vám věřím natolik, že mezitím nezapomenete to, k čemu jsem tu poznámku psala, a podle toho, jak důležitá a obsáhlá je :D

Ilustrační situace:

A tak jsem si oblékla ponožky
bílé, jiné nemám (ač jsem holka), aby se mi ke všemu hodily
a hrdě jsem v nich vklouzla do sandálů a vyrazila do Prahy pobuřovat módní znalkyně a estéty.

Páč je tato poznámka poněkud nedůležitá (vím, můžu napsat, že je zbytečná, ale tak už chudák poznámku neurážejme víc :D), asi bych jí nedopřála tu čest být oddělena od "mateřského" odstavce.

+

Příklad požehnané (= oddělené) poznámky

Pátek 13. je pro mě prostě šťastný den! To jsem se takhle jako obvykle vrátila ze školy po šichtě v pěveckém sboru, z níž se mimochodem ulily mé dvě drahé kamarádky Eneuls Gurmánkou, a spokojeně se po nějaké té chvíli chopila Reflexu, který tentokrát tím pádem kupodivu naštěstí dorazil ještě před víkendem a ne bůhvíkdy další týden, jako se docela často stává. I našla jsem v něm rozhovor s Alanem Rickmanem, mým nejoblíbenějším hercem!

Jestli nevíte, kdo to je, napovím vám, že hrál Severuse Snapea v Harry Potterovi a znát ho můžete i z Lásky nebeské (o Vánocích ji pořád dávají v televizi), kde si střihl roli nevěrníka Harryho Williamse - chudák postava Emmy Thompsonové! :)

Protože se celkem snažím být konstruktivnější člověk, nenapíšu, že jsem té redaktorce, která se už potkala s mnoha slavnými, záviděla, protože pravda to byla snad jen chvíli a trochu. Když tu jsem u jedné fotky našla popisek, že 19. 3. přijede do ČR, kde na Febiofestu převezme cenu Kristián a bude osobně uvádět svůj film Králova zahradnice!

Tento text je součástí tohoto článku! :) Jak vidíte, odsazená poznámka není celá barevně označena... No a co!


Tak! :D Teda chci říct, že je důležitější než zelená, ale zase nemusí být řvavě červená, když to není poznámka autora (autorky, mě), tak je přirozené barvy! :D A ještě se v ní nachází další poznámka! :D

Prostě formátování je věc proměnlivá, závislá i na náladě autora. :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Taky vás sám od sebe odhlašuje Blog.cz?

Jo, herdek filek!
Ne 3:D

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 14. září 2015 v 11:40 | Reagovat

Super! Super! Super! Super!  Skvělé! Dokonalé! Boží! Fantastické!

2 Anchor Anchor | E-mail | Web | 14. září 2015 v 15:11 | Reagovat

[1]: Děkuju! :-D

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama