Jak Anchor k rozumu přišla

29. července 2016 v 5:40 | Anchor |  Zamyšlení
Vždycky jsem zbožňovala duchařské historky a konspirace. Ve 14 jsem narazila na alternativní web, sdružující různé zajímavé věci. Jo, je to Aluška! Disponuje čtivem ohledně konspiračních teorií, o duchách, nehmotných bytostech, o energiích, o sebelásce... A já se nadšeně dala do čtení.

Ze začátku jsem to hltala. Né že bych věřila všemu, ale trochu paranoidní jsem byla např. ohledně iluminátů a nad částí jsem uvažovala. :D Ovšem jak čas postupoval, tak jsem se se logicky vyvíjela a začala získávat názor, že ty konspirační teorie prostě jsou blbosti. Během té doby mě dostihla hranice dospělosti (na které se mimochodem v současné době stále ještě pohybuju, tzn. je mi 18), tedy tím spíš by se ode mě čekal v určitých oblastech posun, že třeba dostanu rozum. A vypadá to, že se tak opravdu stalo!

Zde máte důvody v podobě komentáře, který jsem se nebála poslat na té stránce a který mi byl i zveřejněn:


Já už tomu nějak přestávám věřit. :/ Jedna z věcí, co mě stále znejišťuje, je reakce Clintona a Obamy na otázku, jestli jsme už v kontaktu s mimozemšťany.
Jinak už totálně přestávám věřit konspiracím ohledně reptiliánů a jiných mimozemšťanů mezi námi, mezi politiky. Jsou to prostě lidi - nenažraní, zlí - ale chybující lidi. Už vůbec nevěřím tomu, že by byla britská královská rodina reptiliánská.

Taky nevěřím tomu, že by existoval kardinál Judas. Viděla jsem kousek jednoho videa s tím hercem a když tam tajemně zahalen v potemnělé místnosti pronášel něco jako "bratři, musím se přesvědčit, že jsme všichni" a jiné tajemné řeči, musím se přiznat, že mi to přišlo k smíchu. :D Tak nereálné, podle mě... Když nevěřím, že by vůbec existoval, tak samozřejmě ani nemůžu věřit, že by sídlil pod Vatikánem.

Nevěřím také, že by Vatikán byl místo plné extrémně destruktivních energií. Neříkám, že to není ponuré strašidelné místo (to jsem si myslela uvnitř těch "vatikánských muzeí") a že se tam nic špatného neodehrálo. Netvrdím také, že jsem nejcitlivější, například vibrace orgonitu jsem narozdíl od kamarádky necítila. Ale energie lidí a míst dokážu vycítit.
Ve Vatikánu jsem byla minulý rok a vůbec nic špatného jsem necítila, cítila jsem se naprosto neutrálně (teda až na chvíli, kdy nám v bazilice ukázali mumifikovaného papeže - brrr, mumie). Možná také proto, že jsem si dala velký pozor na myšlenky, abych si nemyslela nic špatného ve chvíli, když jsem se tam procházela, to dá rozum. :D
Dále měla naše skupinka ve Vatikánu štěstí - naše fronty, ve kterých jsme vlastně ani vůbec nečekali, postupovaly velmi rychle, až se divila i naše průvodkyně. Ta byla fajn, původem z ČR. Svítilo nám slunce, teplota byla příjemná :D, pár z nás (včetně mě) si zvládlo ukořistit volné lavičky, které se navíc nacházely ve stínu.
Takže za mě dobrý! :D

Také nevěřím, že bychom žili v nějakém extra složitém matrixu, kde se nás jakési elity (ilumináti atd) furt snaží zničit. A nesmíme ve všem hledat utajená spiknutí.

Tolik tedy k mé proměně názorů. Stejné zůstává to, že si myslím, že je tu cosi nevysvětlitelného, že náhody nejsou jen náhody, a věřím v osud! :D

A teď mírnosti dosti a karty celé na stůl: myslím si, že je strašná blbost
  • že by se stalo to, co bylo v článku na Alušce popsáno
  • že by členi britské královské rodiny byli reptiliáni :D
  • že by existoval nějaký kardinál Judas, že by sídlil 2 km pod Vatikánem a tam by kul pikle s bratry
  • že by Vatikán byl tak strašné místo
  • že bychom žili v nějakém extra složitém matrixu, kde by se nás jakési elity (ilumináti atd) furt snažily zničit
a přijde mi to tak absurdní, že kroutím hlavou už jen u toho, když tu ty konspirace vypisuju. Na víc teorií, blbostí si momentálně nevzpomínám, kdyžtak je tam připíšu.


Tak co, taky se domníváte, že jsem přišla k rozumu? :D Přišli jste k němu vy? Co vy a konspirační teorie? :D
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 m. m. | E-mail | Web | 29. července 2016 v 21:53

Já je mám ráda, když jsou logické, podpořené zajímavými reálnými dohledatelnými fakty a skutečně vyvolávají otázky. Bohužel většina teorií má příliš velké díry na to, aby je člověk s rozumem v hrsti mohl považovat za reálné. Často jsou až směšné, někdy jen prostě v něčem důležitém nesedí a už to mi je zkazí.

Nicméně jsem otevřená všemu a nedivila bych se, kdyby se u spousty z nich ukázalo, že jsou pravdivé nebo na nich aspoň něco bylo. Až jednou umřu, doufám, že dostanu možnost pochopit všechny záhady světa a zjistit, jak to je třeba s kruhy v obilí, s pyramidami, Stonehenge, převtělováním se atd... a právě s teoriemi :)

Jediné, čemu otevřená nejsem, je Alue :D Naposledy jsem u ní četla článek o tom, jak je prospěšné zírat denně hodiny do Slunce. To mi nějak stačilo.  Nehledě na to, že bytostně nesnáším lidi, co cenzurují komentáře podle toho, jak se jim to hodí do krámu (tedy že vůbec neřeší, jestli to bylo nebo nebylo urážlivé; někdo se třeba jen na něco zeptá nebo slušně řekne, že má jiný názor, a koment se vůbec nedostane na světlo světa. Tak to si naser, admine, u mě jsi lůza).

2 Verča Verča | E-mail | 29. července 2016 v 23:59

Ahoj. :)
Já se na tvůj blog dostala právě skrze tento komentář u Alušky, čímž tě chci pochválit, žes to napsala velmi přiléhavě mému vkusu. ;) Díky.
Mám stránky Alušky moc ráda, většinou tam denně chodím omrknout zápisníček, (Jo, mám slabost pro všední zážitky nejrůznějších lidí), a kupříkladu články z rubriky Radost být ženou či z rubriky Zdraví, považuji za velice vydařené. Co se však týče konspiračních teorií, nikdy mne nijak nelákalo si o nich cokoli zjišťovat. O ještěří rase jsem ale tu a tam četla nějakou zmínku, aproto jsem onen článek rozklikla. Racionálně mi to přišlo neuvěřitelné, což ale nemusí nic znamenat, (rozum není naším jediným nástrojem poznávání, že.), atak jsem to vzala přes emoce. Zkusila jsem tomu uvěřit. Myslím to tak, že jsem se nevzpírala tomu, že by tady někdo takový skutečně ve skrytu před většinou obyvatelstva žil, nalhával nám cosi o dobrých úmyslech a přitom nás chtěl zničit a usurpovat si ten náš krásný geoid pro sebe. Zeptala jsem se osoby, o níž vím, že mi to vysvětlí nejsrozumitelnějji, (ano správně, sebe :D), co je účelem onoho článku a jak by to vypadalo, kdyby tomu všichni uvěřili, a pochopila jsem... Důmyslný způsob, jak se vyděsit, jak se stát paranoidní, způsob, jak se nechat spoutat, zaclonit si oči, uvěřit, že někde číhá zlo, které má moc nás zničit. Vždycky jsem se emočně vzpírala tomu, že nás jednou někdo zlý zničí a pokud ne, budeme muset o přežití hodně bojovat, vzpírala jsem se tvrzením, že je život velmi těžký, práce na sobě náročná a úmorná. Podvědomě jsem tíhla ke krásným věcem, i když mé vědomí vyhledávalo a i teď čas od času vyhledává dramata. Pak jsem ale jedno rok a půl trvající drama zažila sama. A rázem jsem si uvědomila, že to tíhnutí ke krásnu, požitcích, zábavě, pocitům radosti, potřebě, aby i lidé kolem mě se co nejčastěji radovali, že to nebyla naivita či idealizace, nýbrž mé zdravé já.

3 Anchor Anchor | E-mail | Web | 30. července 2016 v 23:13

[1]: četla jsem, že se šéf NASA prý při prvním kontaktu s mimozemšťany na jejich planetě chystá inspirovat kruhy v obilí - že jejich první krok v komunikaci bude, že jim taky zničí úrodu obilí :-D :D

Jsem nadšeně překvapená, že ten můj pustila :D

[2]: Děkuju za pochvalu! :-D To jsem moc ráda! :-) Rádo se stalo! :D Taky jí tam stalkuju Zápisníček a zážitkové články! :D

Prosím, šiř toto své poznání dál! Cítím z něj hlubokou moudrost! :-)

(ježiš, mám v komentáři samé vykřičníky :D)

4 m. m. | E-mail | Web | 3. srpna 2016 v 21:00

[3]: Jo, ten článek jsem taky sdílela na FB ;) Ale to je samozřejmě jen sranda - celej ten web je humornej - to je něco jinýho než Alue, ta to myslí smrtelně vážně.

Jo, to mě taky překvapuje :D Kdysi jsem jí psala něco mile nesouhlasného, nebo nějakej dotaz (ale úplně normální a fakt milej :D) a nic.

5 Anchor Anchor | E-mail | Web | 4. srpna 2016 v 1:52

[4]: Jo tak ten facebookový příspěvek, přes který jsem se k tomu článku dostala, byl tvůj! :D Jsem to už stačila zapomenout :D

Wow a vzpomeneš si, co to asi tak bylo, k čemu to bylo? :D

6 Verča Verča | E-mail | 4. srpna 2016 v 21:46

[3]: Znáš knížku, minulý rok myslím děěěsně populární, Musela jsem zemřít od Anity Moorjani? Tam autorka skrze zážitek blízké smrti došla k poznání, které nejlépe vystihuje to, o čem jsem psala v komentáři- zjistila, že je život zábava a to hlavní a defacto to jediné, co je pro nás důležitým je rozvíjení lásky k sobě samým. Takto to zní možná jako pozitivní myšlení či co, ale po přečtení knížky pochopíš. No a pokud jsi ji četla, můžeš si se mnou zavzdychat nad její krásou, neboť je fakt nádherná! Konečně něco bez poučování, tisícerých metod, které když nedodržíš, nebudeš sama sebou /lepším člověkem /osvícenou bytostí /čím koliv vysoce abstraktním a těžce dosažitelným. Konečně něco, co není o zbavování se toho či onoho a hledání tamtoho. ;)

7 m. m. | E-mail | Web | 5. srpna 2016 v 15:37

[4]: Tak to bohužel vůbec, to už je dávno. Mohlo to být něco ke spánkové paralýze (v jejím podání pravděpodobně článek o Smrtipláštích nebo nějak podobně pojmenovaných démonech), mohlo to být klidně k tomu zírání do slunce, netuším.

8 Anchor Anchor | E-mail | Web | 6. srpna 2016 v 0:56

[6]: Neznám a musím se přiznat, že ji asi ze zbabělosti nebudu číst, protože číst si knížku paní, která prožila takový zážitek... Brrr... O_O Ale když jsi o ní napsala tuto zajímavou recenzi, tak to, že si tu knížku přečtu, nevylučuju vyloženě na 100%! :-)

[7]: Jasně :-) Díky, že sis vzpomněla aspoň na tohle! :-D

9 Verča Verča | E-mail | 6. srpna 2016 v 12:08

[8]: Nejsem příznivcem hororů a morbidních věcí vůbec, takže bych knížku na toto téma asi taky neskousla. Ona kniha ale vůbec není děsivá, právě naopak. Přišla mi hrozně krásná. No, ale kdybys do tohošla a přece jen u tebe došlo k nějaké psychické ujmě, až se ze mne stane psycholožka, ráda tě z toho za pětikilo na hodinu dostanu. :D :D

10 Lianna Aune Ellusive Lianna Aune Ellusive | Web | 14. srpna 2016 v 18:38

U konspiračních teorií je jeden problém - nikdo neví, odkud se vzaly. Tak je docela nebezpečné věřit něčemu tak bezhlavě, jako věří někteří konspirátoři příběhům v knížkách "jenom" skrz to, že jsou poněkud jiné než všechno ostatní. S tou "jinakostí" to ale už taky přestává platit - mně se zdá, že je to jedno a to samé pořád dokola :) .

11 Anchor Anchor | E-mail | Web | 15. srpna 2016 v 23:06

[9]: No díky, to ji radši vůbec číst nebudu! :D :D

[10]: Je to všechno zajímavé a spletité a složité! ??? :D

12 Lina Dee Lina Dee | E-mail | Web | 26. srpna 2016 v 2:33

Jsem člověk, který věří v ledasco. Jsem přesvědčená o existenci nehmotného apřesto blog Alue beru jako donebevolající snůšku blábolů. Kdyby se jí stala setina toho, co popisuje, měla by i tak velmi nekonvenční život. Konspirace celkově beru jako pokusy lidi znejistit a postupně je nasměrovat tam, kam je chceme - viz různé konspirace na proruských informačních webech.

13 Nelogična Nelogična | E-mail | Web | 28. srpna 2016 v 18:09

Meh, někdy v šestnácti jsem měla svou ezoterickou chvilku, ale včas jsem se z toho probrala. A ani tehdá jsem to Alue všecko nevěřila. Upřímně - ta slečna mi prostě nesedla a nesouhlasím s větší částí jejích názorů. Občas se tam přijdu pobavit, protože mi fakt přijde směšný to, jak někteří hltají vše, co vypustí. Třeba to s těma "Bovisama" a jejich hodnotama. Fakt by mě zajímalo, jak by se tvářila, kdyby jednoho dne náhle procitla a zjistila, že žádní reptiliáni a podobné čučovinky neexistují.

14 Anchor Anchor | E-mail | Web | 29. srpna 2016 v 16:36

[12]: Tímto vzdávám hold tvé poslední větě! :D

[13]: To je dobře! :D Mně taky "Bovisy" moc nešmakují a taky tam ráda čtu ty komentáře! :-) Zdá se mi, že poslední dobou u ní vychází ještě víc kontroverzních ze židlí zvedajících věcí? ???
:D

15 Psiren, The Angel of Khaos Psiren, The Angel of Khaos | E-mail | Web | 30. srpna 2016 v 11:14

Když už nic, tak tě takovéhle bláboly můžou pobavit :-D tohle a creepypasta - pro zábavnější den ideální :-D

16 Alka-fejetony Alka-fejetony | E-mail | 30. srpna 2016 v 12:02

noooo, já evidentně na nějaké ty konspirační teorie jsem; viz
http://alka-fejetony.blog.cz/1508/moje-vlastni-konspiracni-teorie-aneb-jak-stalinak-prolomi-limity

Pravda, s E.T. to nemá společného nic. ;-)

17 Astaer Astaer | E-mail | Web | 30. srpna 2016 v 12:15

No tak tyhle "alternativní weby" jako ten Loskotové budou vydávat za jistojistou pravdu cokoliv, co bude alternativní, i když to budou totální hlouposti.

18 Jokí Jokí | E-mail | 30. srpna 2016 v 12:17

Konspirační teorie jsou super, pokud mají hlavu a patu. Já jsem takové věci měla vždycky ráda a dodnes se o ně a o duchařiny zajímám. Je lehké pochybovat, ale těžší věřit. V dnešní době, kdy lidé pochybují o všem :) Samozřejmě je to věc názoru a způsobu myšlení. Každý ať si jede to svoje.
Jinak pěkný článek :)

19 I am Jane I am Jane | Web | 30. srpna 2016 v 12:18

Konspiračníma teoriema se podle mě zabívají jen lidi co nemají nic lepšího na práci :-? .

20 Ver. Ver. | Web | 30. srpna 2016 v 12:22

Já se občas ráda konspiračními teoriemi bavím. Mou oblíbenou je to, že je Měsíc hologram, že žijeme v dutozemi, pak samozřejmě chemtrails a to, že se dají rozptýlit octováním :-D
Ty zmíněné mě zaujaly natolik, že jsem jim věnovala vlastní článek (http://blog.veruce.cz/tag/konspiracni-teorie/) 8-)

21 Nerisa Nerisa | Web | 30. srpna 2016 v 12:22

Myslím, že některé teorie mohou být pravdivé. Ne zrovna tyto. Ano, z katolické církve, papeže a podobně nemám dobrý pocit a je to dáno už tím, jak prezentují svoji víru. Že musíš dělat to a to, jinak jdeš do pekla, to je podle mě zastrašování a strašný rozdíl oproti tomu, jak vesmír funguje. Navíc všichni známe minulost. Teď se plive na islám, že jsou a zabíjí nevěřící, ale co dělali katolíci když se chtěli dostat k moci? Křižácké výpravy? Žijeme ve společnosti vybudované na útlaku jiných náboženství. Teď sice svobodu máme, ale to jen proto, ž lidé přišli k rozumu. K teoriím, na kterých je dle mého více pravdy: Nevysvětlitelná smrt některých známých osobností. Klidně by dle mého mohli být oběťmi atentátu, klidně i proto, že šířili nějaké nevhodné informace nebo se jinak znelíbili. Také myslím, že je docela klidně možné, že vlády a někteří vysoce postavení lidé mezi sebou mohou mít takové, kteří lidem záměrně škodí a že všechny ty pandemie mohly utéct někde z laboratoře, jestli schválně nebo ne už je na pováženou. Ono ta éčka v jídle také nejsou nic moc a jsou na ně odkázaní zase hlavně chudší, co na lepší jídlo nemají nebo je jim to jedno. Myslím tedy, že nežijem ve sluníčkovém světě kde se nic špatného neděje, ale nemyslím si, že v tom mají prsty mimozemské civilizace :-?

22 Hanka Hanka | Web | 30. srpna 2016 v 12:25

Naprostej souhlas

23 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 30. srpna 2016 v 12:57

Na Aluščin blog jsem zas až tak často nenarazila, jen vím, že se o ní hodně mluví, ale co tam má, to extra netuším.

Konspirace jsou konspirace. Ale je rozdíl mezi konspirací a záležitostech o kterých se prostě nemluví :D občas něčemu věřím, občas ne, záleží to na mém intelektu, osobnosti, náladě a jak moc je to přitažené za vlasy. Pak už to beru s černým humorem a nadsázkou. Co s tím můžeš dělat jinýho než to sarkasticky komentovat ;)

24 L. L. | Web | 30. srpna 2016 v 13:12

Aluška je příkladem toho, jak může snad i celkem inteligentní člověk zahodit veškteré kritické myšlení a nadhled a jít pořád hloub do iracinality. Krásně to popisuje Umberto Eco v knize Foucaltovo Kyvadlo, určitě doporučuji přečíst.

Ono je občas strašně svůdný si s tím hrát a přemýšlet co kdyby, ale člověk si musí pořád klást otázku, jestli to opravdu nejde vysvětlit nějak snadněji, jinak může skončit stejně, jako to člověk vidí u některých blogerů, kteří věří na dutou zemi, reptiliány a známé osobnosti podle nich nemohou zemřít přirozenou smrtí, a navíc se v té iluzi čtením dalších konspiračnch blogů pořád utvrzují a autocenzurují informace, které by jim ji pak mohli narušit.

25 Susane S. Susane S. | Web | 30. srpna 2016 v 13:30

Já konspirační teorie šíleně miluju, štourám se v nich a nalézám FAKTA, která mi z části vyvracejí pravdu a z části potvrzují. Líbí se mi hrát si s těmi teoriemi a přicházet na nové věci. Nevěřím tomu, že jsme na světe sami. Nemůže to být prostě tak jednoduché. :-D Věřím tomu, že na Marsu je život, je tam voda panebože. :-D Věřím tomu, že jsou mimozemšťani, černá díra, ... Věřím tomu všemu a budu věřit dokud mi někdo neukáže hmotný důkaz o tom, že je tohle vše výmysl. :-) Jinak moc pěkný článek.

26 Lianna Aune Ellusive Lianna Aune Ellusive | Web | 30. srpna 2016 v 14:45

U Alue mi nejvíc vadí, že po velkých kvantech sbírá články z internetu a vkládá je k sobě na blog. Kopíruje už i to, co by zvládla sama napsat líp. Říkat tomu hromadnému sběru všeho možného utajená pravda... no nevím :) .

Nejvíc mě pobavila kauza s Tomášem Keltnerem. Keltner měl delší sérii rozhovorů pro časopis Vitalita, a jeden z těch rozhovorů - Muž poznává pravdu prostřednictvím ženy - Alue okopírovala na stránky. V komentářích se Alušini čtenáři ptali na něco snad skrz pozitivní a negativní, na nějaké "špatně" použité slovo. A milá Alue napsala, že to už Keltnerovi neopravovala :) :)

Aluš si vezme cizí rozhovor, celý ho předělá k obrazu svému a pak ho ještě podepíše původním člověkem :) :)

27 Kristy Kristy | Web | 30. srpna 2016 v 16:29

Pár rokov dozadu som tiež hltala články od Alušky, ale teraz sa mi občas rozum zastavuje, keď to čítam.
Ten blog sa tvári, aký je vierohodný, ale pritom zverejnila článok taktiež s reptiliánmi a dokonca tam pridala videá z youtube, kde dokazujú, že celebrity ako Miley Cyrus alebo Katy Perry sú reptiliáni. :D
A pritom každému normálnemu človeku je jasné, že tie videá su upravené. Za prvé, je to očividné, že sa s tým niekto pohral v počítači a za druhé, existujú originály, na ktorých nie sú vidieť žiadne reptiliánske oči, ani nič podobné. S prepáčením aj hlupákovi by došlo, že je to celé fake. :D

Takže naozaj už nerozumiem, o čo jej ide.

28 Sigmund Werther Sigmund Werther | Web | 30. srpna 2016 v 18:03

Já konspiračním teoriím tedy nevěřím ani trochu, ale hrozně mě baví! Rád třeba píšu parodické články o Iluminátech a tak. Ta idea, že by nás ovládaly nějaké elity, mi zkrátka připadá neuvěřitelná, hodně nadsazená a v konečném důsledku i vtipná. Pokud se chceš pobavit jako já, doporučuji knihu Ruce pryč od této knihy od Jana van Helsinga.

29 Morell Morell | Web | 30. srpna 2016 v 18:49

Aluška je dobrá léčitelka a duchař, to musím uznat. Ale je ve spolku s anděly a to se jí stalo osudným a zalpletla se do věcí, které ji kazí.
Obávám se, že Aluška se může ocytnout ve špatné situaci, mě už stačí, jak si filtruje komentáře pod články a co se nehidí, to maže.
Nic proti tomu, ale o něčem to vypovídá...

30 Čerf Čerf | E-mail | Web | 30. srpna 2016 v 20:37

Na konspiračních teorií mě baví, jak ukrutně složité a překombinované bývají. Je to něco podobného, jako kdybych potkal na ulici u svého domu souseda, ale z nějakého podivného důvodu si myslel, že je to ve skutečnosti zmutovaný tučňák z planety Neptun, který se za souseda jenom převlékl :-). Je veselé si to představit a fantazií tuhle myšlenku rozvíjet, ale je celkem ztráta času tomu věřit.

Na Aluščin blog jsem před lety semtam nakoukl, ale postupně jsem se nad ním přestal usmívat a začal jsem se nad tou snůškou zoufalých nehorázností a nad tím, že je někdo může brát vážně, spíš rozčilovat. No a protože se z blogů, které navštěvuju, rád těším, a protože důvodů k rozčilování je už tak všude kolem dost, chodit jsem tam přestal a rozhodně nemůžu říct, že by mi to nějak chybělo.

31 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 30. srpna 2016 v 22:28

Občas se divím, čemu všemu jsou i dospělí lidé ochotní věřit. Že Země je placatá, že na nás letadla sypou kdovíco a tak vůbec. Ale asi je fajn najít si výmluvu, proč je něčí život na dvě věci.

32 Amia Amia | Web | 30. srpna 2016 v 22:40

Konspirační teorie jsou fajn, udržují nás v pozoru. Zvlášť, když jsou podpořené fakty nebo i když se zveřejňovatel jen zamýšlí, ale ke svým myšlenkám má vážní důvody - tj. uváděné souvislosti se tak opravdu mohly stát, má zajémavé nápady, které vás přimějí k zamšelní atd.
Konec konců, i aféra Watergate byla jen konspirační teorie, že?

Na stranu druhou, dokud nejsou opravdu přesvědčivé důkazy, tak nevěřím. A nejen kvůli tomu, že občas jsou konspirační teorie opravdové přitaženiny. Ale i jednoduše kvůli tomu, že člověk pak ztrácí vůli a chuť se s tím pokusit něco udělat :-)

33 Inteligentní Fakta Inteligentní Fakta | Web | 30. srpna 2016 v 22:59

Já to říkám pořád. Však jsem o tom i nedávno psal, že mají nižší IQ. :-D

34 sarushef sarushef | Web | 30. srpna 2016 v 23:33

Jak říkáš. Konspirace nesnáším.

35 higurashi-tym-cikady higurashi-tym-cikady | E-mail | Web | 31. srpna 2016 v 9:06

Největším nebezpečím konspiračních teorií je to, že časem už nelze rzlišit konspiraci od reality. Konspirační teorie vznikají často za účelem manipulace s lidem (zejména ty o tom, že Hitler žije dál někde v Brazílii a jeho sebevražda byl podvrh, že Bin Ládin ve skutečnosti neexistoval, že Amerika spolupracuje s mimozemskou civilizací apod.), a to už není žádná legrace.
Palestinská strana, která v pásmu Gazy střílí na židy, vznikla kvůli konspirační teorii, že židé jsou potomky ďábla (nebo něco takového) - a to už vůbec není žádná legrace...

36 Johnny Johnny | Web | 31. srpna 2016 v 9:13

Sú to proste krátke príbehy plné fantázie. Sci-fi. A treba dodať, že fascinujúce sci-fi, ale veriť im asi moc inteligentné nie je. Ostatne, ako veriť čomukoľvek, čo nie je podložené dôkazmi.
Citát od Alana Moora na záver:
Krutá pravda je, že svet nikto neriadi. Žiadny ilumináti, mimozemšťania ani sprisahanie židovských bankárov... tým len ľudia odvracajú oči od znepokojujúcej reality. Svet je chaos. Alebo možno loď... lenže pri kormidle nik nestojí

37 Adeleide Adeleide | 31. srpna 2016 v 9:58

Nemusíš všemu věřit, ale měla by sis nechat prostor pro to, že to možné je. Možné je totiž úplně všechno a zjednodušovat si život prostým ano nebo ne je spíš nedospělé než dospělé.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama