Vědma na drátě, podvodník či úchyl? Detektivní pátrání level Hercule Poirot (200 článek!)

26. srpna 2016 v 5:40 | Anchor |  Myslánka
Byl to krásný den, patnáctý srpen. Já, oba rodiče, kámoška Lenka a její sebranka jsme právě relaxovali na farmě. V mém a Lenčiném případě doslova, jelikož jsme si pěkně seděly na gauči u kompjůtrů.

Když tu najednou mi přišel podivný email. Tedy ten první byl vlastně ještě docela v cajku. Nějaká paní mi psala oficiálně vypadající zprávu, že prý byl můj email náhodně vybrán ke sdělení poselství. To také následovalo, obsahujíc vcelku normálně vypadající větu "Ve Vašem životě máte jen pár lidí kterým na Vás zaleží, tak se snažte k nim být ohlduplná a milá, řekněte jim že je máte ráda dejte jim to najevo." Kdosi se podepsal jako "Andělští poslíci", ale u emailu "andelskasdeleni@***.** zapomněl jméno "Liliana Maatova".

Hmmm, nevadí, že mi to přišlo, a nebylo by od věci se řídit tou radou, nemusím být na blízké jen nerudná, pomyslela jsem si a přinesla něco na zub Lence. Té jsem email ukázala, pobavená, tím spíš, že jsem ho viděla přicházet, jako že jsem se koukla do emailové schránky a v tu chvíli přišel. Kvůli této skutečnosti a kvůli Lenčinému nadšenému přesvědčování jsem tedy souhlasila, že odepíšu, když jsem si na konci emailu znovu všimla slov "Ps: pokuď máte další otázky obraňte se na Nás".Něco rozumu jsem pobrala, navíc jsem nedávno objevila, že mi roste zub moudrosti (:D), neměla jsem tedy samozřejmě v úmyslu vyžvanit tomu komusi bůhvíco závažného, nedejbože do detailů. Obzvlášť, když ten člověk vůbec neuměl pravopis, což na důvěryhodnosti nepřidá. Než jsem vůbec uvažovala o odepsání, samozřejmě jsem zapřemýšlela nad tím, odkud se ten někdo dostal k mé emailové adrese, jestli ji znám. Tu jsem si vzpomněla na zhruba jaro/léto/září minulého roku (či se to událo ještě víc dávno?), kdy jsem se koukala na pár stránek s poselstvími. Bylo tedy pravděpodobné, že jsem někde vyplnila email, aby mi to chodilo do schránky. Tím jsem ovšem s tématem emailové adresy neskončila. Pěkně jsem si ji zkusila pomocí vyhledávání najít nejdřív v emailu, pak v historii internetového prohlížeče - tam jsem také hledala různé variace klíčových slov na téma andělská sdělení. Aha, to jsem chytrá, co. Ale to ještě není z ukázek mé inteligence všechno! :D

Každopádně nikde jsem nic nenašla, jelikož historie prohlížeče nesahala až tak daleko a nic mi nikdy předtím z žádné stránky o andělských poselstvích nedošlo. Na chvíli jsem tedy pověsila detektivní pátrání na hřebík a laskavě odepsala. Na otázky, jako například co ze mě bude a jestli se setkám s další celebritou, mi ta "vědma" odpověděla jednak dle očekávání, ale zamíchala tam něco, co nemohla vědět! Pokud by třeba nenarazila na můj blog či na mé komentáře, speciálně na jednom známém blogu, že. Ještě jeden email s otázkami a odpověďmi jsme si vyměnily.

Ze začátku jsem tedy byla nadšená, ale za pár okamžiků jsem hned začala pochybovat a přemýšlet nad tím, co by bylo tak významné, že by to vědma mohla vědět, ale o čem jsem zároveň nikde nikdy nenapsala či nezanechala nějaký náznak. Jako že bych si ověřila její schopnosti. Došla jsem k závěru, že žádný takový zážitek nebo něco snad neexistuje, což mě na jednu stranu vyděsilo. Neříkám, že jsem Einstein, říkám jen, že si myslím, že mi to v hlavě celkem pálí, tedy se prosím moc neušklíbejte, když napíšu, že jsem nad tím radši úmyslně mávla rukou a rozhodla se to moc neřešit. :D

Celou procházku, prokládanou "jízdou" na Lenčiném hoverboardu, jsem strávila dumáním nad tím, u čeho bych se ujistila, že je ta vědma fakt vědma a ne nějaký podvodník. Lenka se na mě trochu zlobila, že schopnostem té ženské nevěřím na 100%, ale zdravě podezíravý, opatrný člověk musí být.
Obzvlášť,
  • když jsem si vzpomněla na jméno někoho, koho možná trochu škádlím, jestli už občas vyloženě neprovokuju svými názory
  • když se ta údajná Liliana Maatova najednou z ničeho nic zeptala, co si o tom člověku myslím
  • když jsem si uvědomila, že svým oponováním názorům toho člověka mu možná trochu kazím business, odrazuju čtenáře.
Trocha detektivního pátrání pro vás, řešení zakomponováno - NEpřeskakovat, důležité pro zbytek článku!

Z náznaku můžete poznat, že ten člověk, o kterém teď tady píšu, provozuje stránky. Áno. :D Ten člověk taky něco prodává, což mohlo vyplývat z předchozí poznámky o businessu. Produkty toho člověka souvisí s obsahem stránek, s obsahem článků na stránkách, což se může jevit jako jasné. Aby ten člověk mohl něco prodávat, musí se mu to vyplatit, tedy musí mít dostatek čtenářů a mezi nimi dost lidí ochotných si ty věci koupit. Aby bylo dost kupců na to, aby se prodávajícímu vyplatilo si zařídit živnost, musí být mraky čtenářů.

Tedy komentáře, nesouhlasící s obsahem článků a vysvětlující ten opačný názor, musí toho provozovatele stránek + obchodu štvát, či minimálně znervózňovat, aspoň trochu. Obzvlášť, když si myslím, že to je čistý proud do očí bijícího rozumu, to, co tam píšu. :D A kam tak asi můžu psát, sama od sebe, víc než jednou? Jaké téma mám ráda? Ráda chodím na osobní blogy, ale v odkazech mám speciální sekci na... Alternativní blogy, zabývající se ó velkým duchovnem a podobnými věcmi. :D Který z nich má majitele, co něco prodává? Jsou jenom dva! Ale jen na jednom z nich vychází velmi rozporuplné články.

Slečna, která tu stránku s velkou částí kontroverzního obsahem tvoří, logicky musí také vzbuzovat diskuze. Obzlášť, když jedna esoterická pomůcka, co ji prodává a ve článcích zmiňuje, výší své ceny ční nade všemi. Ta věc má být úžasná, ale člověka holt ta cena minimálně zaujme. Ovšem tato Slečna se zná s daleko diskutabilnějším člověkem. Ten také píše články s podobným zaměřením. Více katastrofickým. O dost. Je to už profláklá osoba, propíraná všude možně. Tento Pán i se Slečnou občas opěvují pro změnu jeho esoterickou pomůcku, o níž také kolují řeči.

No je to všechno zajímavé. Z všemožných již zmíněných důvodů jsem se tedy tyto dvě osoby jala podezírat. Tedy čtyři důvody jsem sem ještě nenapsala:
  • Ta údajná Liliana Maatova totiž hned po emailu, ve kterém se ptala, co si myslím o té Slečně, poslala jeden s tím, že jí prý nevěří ani nos mezi očima. V kontextu s podezříváním těch dvou mi to přišlo jako průhledná pobídka k šílenému drbání, že se domnívali, že si o ní ve skutečnosti myslím samé hrozitosti.
  • Na stránku toho nebezpečnějšího Pána jsem taky psala strašně inteligentní komentář, vyvracející podstatnou teorii.
  • Oba i Liliana neuměli moc pravopis, ten podezřelý Pán jej neumí více, jak ta Slečna.
  • Všude v souvislosti s blogem zmiňuju jen emailovou adresu "Anchorin@EMAIL.cz", ale zprávy od Liliany Maatové mi došly na osobní email. Ale z toho jsem párkrát psala té Slečně!
Po chvíli jsem se rozhodla odepsat "Lilianě Maatové" pravdu o tom, co si skutečně myslím o té Slečně!

...

(dramatická pauza :D)


Na to mi přišlo "No já osobně jí nevěřím nic, příjde mi, že místo skutečných událostí píše spíše scifi příběhy, například to o té britské rodině nebo různé konstrukční teorie, ptala jsem se jen protože už jsem vylosovala více emailových adres ale vždy mi lidé napsali jak Alušku obdivují ale já vím své a myslím že i Vy víte jak to s Aluškou je ...", čímž jsem nebyla udivená, jelikož jsem na tu stránku psala názor, že nevěřím teorii o tom, že britská královská rodina jsou reptiliáni, a proč. Akorát jsem překvapeně loupla okem po výrazu "konstrukční" místo "konspirační".

Ano, toto vše se odehrálo během jednoho dne. Lenka se mi stále dokola divila, že jsem podezírala ty dva, ač jsem jí to vysvětlovala, také jsme strávily určité chvíle čtením různých věcí na internetu, hovořících proti nim. Lenka povídala cosi o tom, že to stejně může být kdokoliv. Klidně i ona. To byla blbost největší, vždyť byla celou dobu se mnou a taky viděla dva z těch emailu "živě" přicházet. Jenže s postupem času začala více zmiňovat poslední vysvětlení a ptát se, jestli bych se nezlobila, kdyby to skutečně byla ona. Já jí to až do poslední chvíle nevěřila kvůli již zmíněné věci, navíc proč by takovou ptákovinu dělala?

Říkala, že se teda přede mnou přihlásí do toho emailu. Já si myslela, že je to jenom kec, a tak jsem ji k tomu nutila, stále tomu absolutně nevěříc. Když to začala vyťukávat, trošku jsem se zarazila.

...

Fakt to byla Lenka! To jsem zírala. :D Prý že si všimla, jak moc poslouchám ty duchovní lidi, a tak se rozhodla mi obsah těch mailů sdělit tímto způsobem, ale že to, co mi psala, je pravda. A že kdo ví, třeba do budoucnosti vidí... :D

Teda chvíli jsem byla celkem zklamaná a trochu naštvaná - přeci jen, byla to "pouze" Lenka. Ale pak jsem si řekla no a co. Je milá (to dokazuje také skutečnost, že mě donutila, ať se zeptám, jestli náše přátelství vydrží, a odpověděla si na to, že "potřebuje podporu a kamaradku na kterou se může spolehnou a věřit ji"), myslela to dobře. Navíc jsem si procvičila své detektivní schopnosti a prožila si, jak bych se zachovala, kdyby mi skutečně napsal někdo, kdo by se opravdu ukázal býti pochybným. Jsem se svými reakcemi naprosto spokojená... Jen jsem nemusela být zaslepená vůči možnosti, že by Lilianou Maatovou fakt mohla být má kámoška Lenka. :D


Tak co vy na to? Stalo se vám něco podobného? Jak byste/jste se zachovali? :D
 


Anketa


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 26. srpna 2016 v 6:39

Tak to je fakt mazec že si z tebe tak vystřelila :-D

2 Verča Verča | E-mail | 27. srpna 2016 v 14:57

Jo, díky atmosféře, jaká nejspíš vlivem pátrání vznikla, by se mi osobně ani nechtělo věřit, že je pachatel oněch mailů někým z mých přátel ;) :-D
No ale jsem ráda, že to byla tvá kamarádka, jelikož představa, že někdo lustruje maily aluščiných čtenářů, ať už za jakýmkoliv účelem, by mě fakticky nasrala, řečeno bez obalu. :-D

3 Fredy Kruger Fredy Kruger | 29. srpna 2016 v 9:03

Řve děda :  " Mi narost´ zub moudrosti !!"

... to bylo ve chýši radosti !
" Dědovi vyrostla devítka !!"

" Zubů mám, že s nima nevím kam !!"

... každý by s zubem chtěl zaviklat
" To není možné !!"  ( strýc  s otcem se vadě )

" Jen choďte pěkně popořadě !"

... strýc  s baterkou  směje se neupřímně !
" Podívám se ... však nekousni mně !"
plný je závisti !
... " Dědek je swině !
... tam další mu devítka roste !!"
( šeptá  strýc ku tetě zlostně )

4 Lianna Aune Ellusive Lianna Aune Ellusive | Web | 29. srpna 2016 v 15:18

Já bych to Aluši klidně věřila :) Není ani noc, ani den, záleží na konkrétním stavu "posednutí" , abych tak řekla. Ale aspoň to vysvětlilo, jak toho o tobě "Liliana" tolik věděla :)

5 Anchor Anchor | E-mail | Web | 29. srpna 2016 v 16:41

[1]: Jo, to teda mazec je, ty brďo! :D

[2]: Reaguju slovem "přesně" na oba odstavce! :D

[3]: Jééé, super, váš komentář jsem tu vždycky chtěla mít! :-D Prosím, určitě se sem zase vraťte a pokračujte v jejich tvorbě! :D :-)

[4]: :-) Jo no :D

6 m. m. | E-mail | Web | 29. srpna 2016 v 18:11

Zajímavé. Asi bych vraždila, kdybych zjistila, že si ze mě takhle střílí někdo, koho znám :D

7 Anchor Anchor | E-mail | Web | 29. srpna 2016 v 18:13
8 Psiren, The Angel of Khaos Psiren, The Angel of Khaos | E-mail | Web | 30. srpna 2016 v 11:32

Jestli je tou věcí s tou zajímavou cenou ten energetický krystal, tak to potěš koště :-D
Ze mě si nikdo z lidí, které znám, takto či podobně nevystřelil, asi by to ani raději neriskovali :-D jen jednou se stalo, že kamarádka údajně "zapomněla" mobil na stole a její debilní kámoš si našel moje číslo (zrovna moje a zrovna náhodou) a volal mi, přičemž se vydával za příslušníka Policie ČR. Tento kanadský žertík jsem zahrála do autu s tím, že ať mi pošle za obsílku co chce, a když jsem to té kamarádce vyprávěla, vypadlo z ní, že to byl její kámoš, no, vesele se po mé reakci moc netvářila a bylo jí jasné, že tu "náhodu" jí něvěřím :-D
Ale to od tvé kamarádky, to neuškodilo, zlý úmysl v tom nebyl :-D

9 Lúmenn Lúmenn | Web | 31. srpna 2016 v 18:17

Tak to je hustý:D A ještě hustější je, jak zvládáš psát o Slečně a Pánovi, ale nejmenovat:) Když jsem to ale jednou udělala já ve svém článku o mazání komentářů, zkazil mi to Standa tím, že to dal na titulku a napsal tam Slečnino jméno, které ale v celém článku nebylo:)

10 Hanka Hanka | Web | 2. září 2016 v 10:31

Tak to je hodně dobrý :-D  :-D

11 Anchor Anchor | E-mail | Web | 2. září 2016 v 20:30

[8]: Ses trefila! :D
To se máš! :D U mě se lidi ještě snad v mých patnácti nebáli, že je praštím, když jsem to naznačovala. Za pár názorných ukázek se lekat začali, což je na jednu stranu asi dobře. :)D
Ježišmarja, to přepískl! :D
Naštěstí! :-)

[9]: Že jo! :D A takovými hustými zážitky je tento blog protkán... *významný pohled* :-D (aneb kujme železo, dokud je žhavé :D)
Teď jsem si všimla, že Lenka to jméno zmínila a já to neopravila, tak nevím, jestli to teď mám umazat... :D
Na to si ještě pamatuju, no... :-|

[10]: Že jo! :-D Jestli ta pochvala patřila i mému sepsání tohoto zážitku, tak připojuju slovo "děkuju"! :-D

12 Psiren, The Angel of Khaos Psiren, The Angel of Khaos | E-mail | Web | 3. září 2016 v 9:53

[11]: Idiotovi nedošlo, že by měl sakra problém, kdybych tenhle jeho vtípek nahlásila, protože vydávat se za cajta je trestňák, nebo minimáně přestupek :-D
Mimochodem "detektivní pátrání level Hercule Poirot", to se mi líbí, fakt že jo :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama