Posol mi záda

30. září 2016 v 21:09 | Anchor |  HOCZ a já
Jo, záda, a ne oko. :D Jak tak koukám, mám starých šílených úkolů z HOCZ více, než jsem si myslela! Tož šup sem jeden z nich na prostřídání vzpomínkových článků o zájezdu do Itálie! :D


(Měli jsme si vybrat z několika témat hodin a napsat o tom, co si pod tím představujeme.)

Zvyky, tradice a svátky kouzelníků

Ááách, tak na tuhle hodinu se doopravdy těším, protože v naší dosti početné rodině se slaví jistý svátek jménem "Posol mi záda". Sice nemám sebemenší ponětí, zdali se tato přegalakticky úchvatná tradice dostala za ta léta na veřejnost, ale třeba jó, no, kdoví Voldyví.


Ovšem abyste splnili všechny části výše jmenované přísně netajné akce, musíte se dopředu pořádně připravit! To znamená splašit někde načerno... Chci říct legálně (mozku, proč mi to děláš?) tak trochu větší obnos galeónů. Z osobní zkušenosti vím, že úmorný nedostatek platidel lze vyřešit překvapivě jednoduchým způsobem, a sice tak, že se k večeru přinutíte vlézt do svého halloweenského kostýmu, pořádně vybafnete na nebohého nevinného spoluobčana a zařvete: "Dej sem prachy, ty ghúlí holube z nosu!"

Tož hned o pár vteřin poté se musíte vydat na dlouhou pouť, nejlépe do mudlovského obchoďáku, za účelem spořádaně získat deset kilo soli. Ano, tentokráte jsem se kupodivu nespletla v počtech, jedná se o deset na prvou. Následně urychleně zverbujte do svých velectěných služeb partičku vysušených hospodských lemtáků za cenu koupení jednoho pěkně napěněného píva pro každého. Deset kilo soli byste totiž asi sami na hrbu daleko, předaleko, nedonesli.

Těsně před začátkem slavnosti se oblečte do zářivě růžového kostýmku, skládajícího se výhradně z dlouhatananánské sukně a hlodavého svetru, ať už jde o ženu či o zplozence pohlaví zcela opačného. O hlavu si mlácněte hrnec a vyzbrojte se vařečkou.

Hned při úvodu budete mít tu čest muset tancovat rituální divošské tance za doprovodu starouzbekistánských žalmů a rytmického třískání polívkomíchačem na vlastní hlavotížič. Ale nemyslete si, že další události budou jenom tak! Musíte se totiž porvat o cedník, spokojeně si vyvalující své kovové součástky na obrovské míse se solí, přistavěné nejstarším členem prastarého rituálu, hehe. Vítěz dostane jistou příjemnou povinnost vybrat si z ostatních jednu porsónu, která si musí kleknout na zem a klanět se, podobna modlícímu se muslimovi, zatímco bude solena po předem určenou dobu. Oběť osobně posléze přejímá ono jisté "žezlo" s pravomocí pomstít se na někom dalším, vyjma jejího předchozího trýznitele, který je vysmát, neb jej nikdo nebude moci okořenit.

Myslím si, že by to byla docela zábavná prestižní zkušenost pro ostatní - seznámiti se s tradicemi všemocného rodu Wingetů a šance získat si další kamarády, poněvadž kdy jindy by se měli lidé spřátelovat, než při společných solících orgiích?
 


Komentáře

1 Baryn Baryn | Web | 30. září 2016 v 21:23

To je naprosto geniální zábava :D avšak HOCZ neznám ... co se erpégéček týče, zatím jsem byla ve dvou. U první si nepamatuji jméno, ale šlo o něco z prostředí Bradavic, a druhá byla má vlastní magická škola s naprosto úchylnými principy a možností stát se vyškolenou babou jagou ... NO možná bych se zase mohla přidat k něčemu novému.

2 Anchor Anchor | E-mail | Web | 1. října 2016 v 18:18

[1]: Že jo, díky! :D Wow, to bych možná tvou magickou školu navštěvovala, kdybych o ní věděla! :-D

3 m. m. | E-mail | Web | 7. října 2016 v 11:14

Lol :D

4 Anchor Anchor | E-mail | Web | 7. října 2016 v 16:56

[3]: Lololol! :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama