Listopad 2016

Zapadlé nádražíčko (sloh)

25. listopadu 2016 v 23:45 | Anchor |  Slohové práce atd.
Svatý Google! Ještě před chvílí jsem se trochu posmívala, že kdyby situace nezůstala jen u několikahodinového výpadku a kdyby skutečně nadobro přestal fungovat, chudáci youtubeři by měli po ptákách, jelikož YouTube patří pod Google a taky měl problémy... Jenže až teď mi došlo, že mně by se po tomto vyhledávači taky stýskalo! Značná část mé návštěvnosti totiž momentálně proudí odtamtud díky slohovkám! A to je důvod, proč se sem dnes šinu s dalším výplodem, opět na maturitní téma. :D Tentokrát paní profesorka, vedoucí seminář CJL, zvolila popis obrázku "Zapadlé nádražíčko".


Starobylé nádraží

(Jo, nemuseli jsme slohovku nazvat "Zapadlé nádražíčko", jak stálo v zadání. Ani by se nevyplatilo, kdybychom ten název zvolili stejný, protože by se ta 2 slova nepočítala do celkového počtu slov a každé slovo je dobré! Ale skutečnost, že jsem si nadpis upravila, mi nikterak nebrání do nadpisu tohoto článku použít původní oficiální název :D)

Jak začal můj příběh s akné

18. listopadu 2016 v 23:11 | Anchor |  Myslánka
Prosím, přivítejte text, jenž vznikl už 30. 7. 2012, dlouho před založením tohoto blogu! Sice mi v té době bylo teprve 14 a dle svých slov jsem se nacházela v nejbláznivějším a nejnerudnějším období své puberty, ale stejně se mi tehdejší výplod líbí natolik, že se ho nestydím publikovat v téměř nezměněné podobě! Styl psaní jsem totiž už tehdy měla velmi podobný, ne-li stejný, což nevím, jestli je dobře, že se můj styl psaní asi nevyvinul od mých 14...

Ale zpátky k tomu slíbenému povídání, jak jsem se dostala k akné!


Začalo to asi někdy kolem čtvrté třídy, kdy jsem objevila kouzlo místní knihovny (že na to jdu ale pěknou oklikou, co? :D). Jak jsem si tak pěkně louskala tlusté knížky, začala jsem se při tom poněkud nudit, dokonce jsem se pokusila u toho i plést z bužírek :D Mimo jiné jsem si tak trochu bezmyšlenkovitě mnula obličej. A jéje. Kdoví, jak bych (v roce 2012) vypadala, kdybych poslechla rodiče a nechala toho... No prostě pleť začala být úrodnější a vlídnější k pupínkům i černým tečkám, což mě v té době ale lautr nezajímalo.

Zpověď lenocha, co kvůli lenosti nezdravě zhubl

11. listopadu 2016 v 23:54 | Anchor |  Myslánka
Teď už ale jsem velmi aktivní člověk! - A touto větou tento článek i zakončím, jelikož ráčím být také pověrčivou osobou, která věří tomu, že si to "přitáhnu" do reality, pokud to zmíním. :D Každopádně minimálně do dne 11. 11. 2016 jsem byla líný člověk. Strašně líný. Jako to prase!
(a to je důvod, proč během maturitního videa budu jakožto sprejerka kreslit zrovna takový ten jednoduchý obrázek prasete - kecám, prostě mi to přijde vtipné, ale více o maturitním videu a takových věcech napíšu, až to jaksi natočíme :D)

Začalo to vlastně už v dětství.
  • Má výdrž stála za houby už na základce - byla jsem nejhorší ze třídy v tělocviku, teda dokud nepřistoupily dvě holky. Na gymplu osciluju mezi posledním a předposledním místem. Ale výsledek výkonnostního testu, který jsme provedli o laboratorních cvičeních z biologie v sextě (= 2. ročníku), jsem myslím měla suverénně nejhorší.
  • Z předchozího bodu může vyplývat, že nemám ráda tělocvik. To je teda fakt pravda! Ale musím to zaklepat, od druhého/třetího ročníku se mi to daří ošéfovat, že si můžu dělat to, co mě baví, a né jen hrát dle mě otravné míčové hry (jéééj, námět na další článek s praktickými radami a tipy, jak si upravit hodiny tělocviku ku obrazu svému, hmmm, nebo spíše s popisem toho, jak se to podařilo mně? :D)

Jak se zbavit nechtěných zvířecích hostů (esej)

4. listopadu 2016 v 5:40 | Anchor |  Slohové práce atd.
Sice mám v rukávu další sloh z češtiny na maturitní téma, ale ten se mi zdá na tento pátek moc suchopárný, a tak právě můžete civět na další odlehčenou esej z angličtiny - návod. Tentokrát se můj výplod setkal s ještě většími ovacemi (přesněji nejen můj výtvor, ale i celý můj styl psaní, joho), tedy doufám, že se bude líbit i vám! :D


Nejdřív originál:

How to Get Rid of Unwanted Animal Guests
(jsem se nově dozvěděla, že se má nadpis psát velkými písmeny - kromě předložek)

If you find insect and spiders terrifying, you may be interested in these instructions. They will teach you how to get rid of unwanted animal guests once and for all!
  1. Buy filler and insect window net
  2. Move the furniture outside your house
  3. Look around the building for holes and fix them with a filler
  4. Install the insect window net into every window
Congratulations! Your house is now animalproof!

A teď pokus o překlad:

Jak se zbavit nechtěných zvířecích hostů

Jestli považujete hmyz a pavouky za děsivé, mohl by vás zajímat tento návod (tyto instrukce). Naučí vás, jak se zbavit nechtěných zvířecích hostů jednou pro vždy!
  1. Kupte tmel a okenní síť proti hmyzu
  2. Vystěhujte nábytek ven z domu
  3. Prohledejte budovu kvůli dírám a ty zaplňte tmelem
  4. Nainstalujte okenní síť proti hmyzu do každého okna
Gratuluji! Váš dům je nyní zvěřivzdorný!


Co vy a takovíto zvířecí hosté? Bojíte se pavouků, hmyzu? Taky vás obtěžují hodně, nebo se soustředí jen na náš dům? :D