Zapadlé nádražíčko (sloh)

25. listopadu 2016 v 23:45 | Anchor |  Slohové práce atd.
Svatý Google! Ještě před chvílí jsem se trochu posmívala, že kdyby situace nezůstala jen u několikahodinového výpadku a kdyby skutečně nadobro přestal fungovat, chudáci youtubeři by měli po ptákách, jelikož YouTube patří pod Google a taky měl problémy... Jenže až teď mi došlo, že mně by se po tomto vyhledávači taky stýskalo! Značná část mé návštěvnosti totiž momentálně proudí odtamtud díky slohovkám! A to je důvod, proč se sem dnes šinu s dalším výplodem, opět na maturitní téma. :D Tentokrát paní profesorka, vedoucí seminář CJL, zvolila popis obrázku "Zapadlé nádražíčko".


Starobylé nádraží

(Jo, nemuseli jsme slohovku nazvat "Zapadlé nádražíčko", jak stálo v zadání. Ani by se nevyplatilo, kdybychom ten název zvolili stejný, protože by se ta 2 slova nepočítala do celkového počtu slov a každé slovo je dobré! Ale skutečnost, že jsem si nadpis upravila, mi nikterak nebrání do nadpisu tohoto článku použít původní oficiální název :D)Jako by vystoupilo z historických pohlednic a fotek, mohli byste si pomyslet při pohledu na toto nádraží. Stáří budov potvrzuje oloupaná a popraskaná omítka na pravé zdi, avšak i bez tohoto faktu objekt nepůsobí moderně.

Jeho hlavním prvkem je samozřejmě nádražní budova, jež se nalézá na pravé části obrázku. Jde o malou světlou stavbu se šikmou střechou takového provedení, jaké se už dnes běžně nevídá. Přenést do minulosti se můžeme i při pohledu na cihlové orámování dřevěných oken, na staře vypadající hodiny s ručičkami a na šikmou stříšku nad vchodem. Tu podpírají dřevěné trámy.

Další stříška, tentokrát ovšem rovná a větší, kryje část dřevěného nástupiště před zprava přilehlou budovou. Té dominují velké dřevěné dveře a jedno podlouhlé okno, nacházející se vlevo od vrat a skládající se ze skleněných čtverečků. Právě na této budově se nalézá zmíněná poškozená omítka. Starobylý vzhled dokládají mimo jiné dřevěné trámy, protínající přední stěnu.

Nádraží nejspíše není obklopeno pevným povrchem, nýbrž písečným nebo hliněným, soudě dle vyježděných kolejí od aut či kol.

Kousek od nástupiště se nalézají dvě železniční dráhy. Ta levá se na konci rozděluje a na té druhé stojí opuštěný vagon, rovněž nemoderního vzhledu. Uprostřed jeho plechové střechy s oblými okraji je umístěno kulaté světlo. To doplňují další dvě, která se nalézají pod předním sklem.

Za železničními drahami naproti nádraží se nalézá ještě jedna budova. Také jí dominují velká dřevěná vrata a přiléhá k ní nástupiště ze stejného materiálu. Nemá ovšem žádnou omítku na cihlových zdech a dřevěné trámy protínají obě viditelné strany.

Za stromy za hlavní nádražní budovou se vedle trati nachází oplocený světlý domek s vysokou šikmou střechou. Další obydlí se schovává kus za cihlovou budovou. Prostor mezi domy a za vagonem vyplňuje les.

Na celém obrázku nenajdeme ani živáčka. To je možná důvod pro skutečnost, proč se nikde nedají nalézt žádné odpadky. Snad si nádraží svůj smetím neposkvrněný romatický vzhled uchová.


Mimochodem, poslední dvě věty jsem si domyslela až teď - ano, popisu chyběl závěr! Tak snad by toto jako závěr prošlo. :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jakého pohlaví jsi? :D

Holka
Kluk
Hermafrodit

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 26. listopadu 2016 v 7:16

To je krásný popis! :-)

2 Dissertation writing service Dissertation writing service | E-mail | Web | 26. listopadu 2016 v 7:28

Best blog. It’s far very useful for increasing my information on this vicinity. All dissertation writing company the writers properly English audio system simplest. And writers of the carrier write papers at the subjects that talk with their region of skills

3 padesatka padesatka | E-mail | Web | 26. listopadu 2016 v 9:29

Hezky košatě popsané...za jedna... :-)

4 Anchor Anchor | E-mail | Web | 26. listopadu 2016 v 18:01

[1]: Děkuju! :-D :-)

[2]: Uvažuju nad tím, jestli vám tu nechám reklamu, za to "Best blog" :D Jo, "useful" to je, díky, já vím :D

[3]:  Děkuju moc! :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama