Leden 2017

Když se dva perou, třetí se směje (sloh)

27. ledna 2017 v 23:54 | Anchor |  Slohové práce atd.
Jde o můj první sloh úplně bez poznámek pana profesora! :D To znamená, že všechno jsem měla správně, vše bylo jasné a jediné, co pan profesor připsal, byla jednička a podpis! :D Jako já jsem se trochu divila, myslela jsem si, že jsem zase přehnala téma vyprávění... Ale pan profesor se tvářil normálně, když mi to podával zpátky... Račte se tedy podívat na ten geniální sloh! :D


Konečně jsem trávila ve škole šestou hodinu. Na její úžasnosti trochu ubíral fakt, že se jednalo o matematiku. Tuto nepříjemnou věc ovšem vyrovnávala skutečnost, že zároveň šlo o poslední hodinu.

Usoudila jsem, že čas postoupil natolik, že by mě už pohled na hodiny nerozlítil, nýbrž potěšil. Ale jen co jsem k nim začala zvedat zrak, rozezněl se školní zvonek. Tento libý zvuk byl přerušen sborovým "Hurá!" od všech spolužáků, šoupáním židlí a dupotem nespočtu nohou.

Oáza klidu a dobrého jídla (sloh)

20. ledna 2017 v 23:54 | Anchor |  Slohové práce atd.
Když nám paní profesorka zadala napsat líčení, zkoprněla jsem. Tento útvar totiž spolu s úvahou nemusím. Přijde mi totiž daleko lepší obyčejný popis, než abych si musela vymýšlet nějaké procítěné ptákoviny o něčem. Ne že bych nebyla citlivý člověk, jen mi prostě přijde přirozenější psát vtipné práce, nebo aspoň práce nezahrnující již zmiňované vymýšlení ptákovin o čemsi. Ovšem nakonec jsem se s tím naštěstí popasovala dobře - výsledek snahy se mi líbí, a tak jej sem můžu dát! :D


Jako bych se ocitla v jiném světě. Přesně takový pocit ve mně vždy začne klíčit, jakmile vstoupím do lesa, který se rozprostírá přímo za naším domem. Najednou tam ze mě začnou odplouvat všechny starosti a smutky, co jsem je v sobě od poslední návštěvy stihla nastřádat. V mé duši nastane klid a mír.

Člověk, co mě inspiruje (esej)

13. ledna 2017 v 23:54 | Anchor |  Slohové práce atd.
Ve škole nám nastala hotová žeň slohovek! :D Ze všeho, z čeho jsme mohli psát tyto práce, jsme tak učinili! Začalo to angličtinou, pokračovalo češtinou, seminářem z češtiny (o tom, že o něm budeme mít za úkol vytvořit slohovku, jsem se dozvěděla tak půl hodiny předem... :D) a na chvíli to završí rovnou dvě další slohovky, teda eseje, z angličtiny! Né že bych si stěžovala, že nastřádám materiál na články... :D Ale teď už prosím přivítejme první plod mé nejnovější práce, a to sice esej z angličtiny na téma zajímavý člověk z našeho okolí!


Nejdřív originál:
An Inspiring Person

Jak jsem na poslední chvíli byla hosteskou v kině + jak jsem se šíleně nadřela, aby to vyšlo - část 1.

6. ledna 2017 v 23:54 | Anchor |  Myslánka
Ne, ten nadpis nemůžu zkrátit, pardon! O:D


Čtvrtek 21. 1. 2016 byl pro mnoho lidí nejspíš obyčejným dnem. Pro mě ostatně také měl ze začátku vybočit z normálu "jen" zkoušením z angličtiny (nesnáším zkoušení, ať už je z jakéhokoliv předmětu!) a testem ze semináře společenských věd, na který jsem se nestačila naučit…

Jenže tu se mnou jen chvíli před tím dnem pan Standa pořídil rozhovor na Srdce Blogu a jeho publikování přednastavil na ten čtvrtek! :D Kromě ničím nevýjimečného děsení se zkoušení + testu jsem se tedy mohla neočekávaně věnovat i pravidelnému obnovování rozhovorové stránky. Byla jsem totiž poněkud nervózní z toho, co široké blogerstvo na ten článek řekne. Obzvlášť v časech, kdy se na všech frontách propíral pan Standa a nízká úroveň vyzpovídaných blogerek na Srdci Blogu.

Ovšem to stále nebylo všechno! Já se totiž ve škole na poslední chvíli rozhodla, že budu téhož dne večer jako hosteska "vytvářet atmosféru na premiéře filmu o Lídě Baarové v prvorepublikovém kostýmu z divadelní půjčovny"! Strašně jsem si totiž přála být někdy hosteskou, shlédnout film o Lídě Baarové (nějakou dobu před tím jsem se totiž začala zajímat o její osud - nejvíc popravdě o její vztah s Goebbelsem), obléct se do divadelního kostýmu z divadelní půjčovny a obléct se do prvorepublikových šatů. A toto byla skvělá příležitost, jak si vše splnit! :D

Volný design - Labuť + píseň Beneath Your Beautiful

1. ledna 2017 v 0:00 | Anchor |  Designy
Ať se nám v roce 2017 splní všechna naše přání, ať se věci pro nás vyvinou lépe, než čekáme, a ať jsme šťastní, to nám všem přeju! :D Jo, musím myslet i na sebe. O:) Na vás jdu pěkně myslet volným designem, který vám můžu nastavit na blog, jestli budete chtít!Líbí se vám tento design? Napište si o něj na Anchorin@EMAIL.cz :)
Zdroj obrázku doplním, až ho najdu