Můj příběh - členka Autorského klubu

3. února 2017 v 23:54 | Anchor |  Blog a já
Hned, jak jsem se o Autorském klubu dozvěděla, tak jsem se do něj chtěla přidat. Myslím, že jsem ho objevila v roce 2011. Tehdy se těšil větší popularitě, úctě a obdivu a jeho členy jsem vnímala jako těžké borce, veliké blogerské autority, vzory. Nejvíc jsem obdivovala m., na kterou se dalo narazit pod spoustou článků a jejíž komentáře mi přišly jako velmi rozumné a zajímavé. Články členů AK navíc byly propagovány na hlavní straně Blog.cz! Z těchto důvodů jsem tedy samozřejmě chtěla do tohoto prestižního klubu patřit, zařadit se k těm úžasným osobnostem a stát se slavnou! :D

Jenže mé plány ztroskotaly na dvou věcech.
  • Jednou z nich byl pan Standa, redaktor Blog.cz a šéf AK. Bůhvíproč jsem si totiž vytvořila předsudek, že by mě neměl rád, můj blog by se mu nelíbil a nepřijal by mě.
  • Druhým, celkem podstatným, bylo to, že jsem jaksi žádné stránky neprovozovala. :D Teda kecám. Několik blogů jsem si založila. Jenže obvykle má aktivita skončila u prvního článku.
A tak jsem si jen občas slintla nad myšlenkou, jaké by to asi bylo skvělé, kdybych do toho klubu také patřila, měla ten nejvyšší společenský status mezi blogery a furt bych se vídala na titulce (o to mi šlo nejvíc :D).


Když tu přišel květen roku 2013. S kámoškou Eneul jsme se najednou v zajímavých emailových diskuzích dostaly k tomu, že bychom si rády založily blogy. Teda jako první to téma otevřela ona a já jsem nesouhlasila s množným číslem - blogy - zasazovala jsem se za jeden společný blog, ale to je jedno. Hlavní je, že 13. 5. 2013 vzniklo toto působiště, jakože tento blog, Anchořin.blog.cz. Nějak jsem získala myšlenku, že já si chtěla blog založit jako první, a tak jsem chtěla vydržet psát co nejdéle a být co nejúspěšnější, také abych Eneul ukázala. Ovšem, že jsem zde hodlala být aktivní ze své vlastní vůle a kvůli sobě, jenže určitou motivaci mi zmíněná věc týkající se kámošky také dodávala. :D

Hned jsem v sobě oživila myšlenku na členství v AK, což nebylo těžké, uvedu-li, že jsem od toho roku 2011 sledovala blogerskou scénu. Pěkně jsem stalkovala Srdce Blogu a klubový blog a zajímala se o různé blogerské kauzy, s nadšením jsem se zaobírala drby. Ano, o rozporuplných příbězích souvisejících s kontroverzní osobou pana Standy, redaktora Blog.cz, jsem tedy moc dobře věděla. V mé touze po členství v AK to ovšem ničemu nebránilo. :D

Narozdíl od pár členů jsem si poctivě odkroutila 3 měsíce vlastnění blogu, než jsem se odvážila podat přihlášku. Myslím, že takovou dobu totiž blogeři podle pravidel museli čekat, jenže ne vždy tomu tak bylo, hlavně ke konci existence AK v roce 2014. Abych zvýšila své šance na přijetí, uvědoměle jsem se vyhýbala zařazování neautorských obrázků do článků a jiných neplech, zapovězených v pravidlech klubu a kritizovaných členy. Pravidelně jsem se účastnila soutěžení v jedné rubrice na blogu AK. Své články jsem psala šíleně a originálně, tedy stále takovým stylem píšu. Nebo si to o svých textech aspoň myslím. Tato skutečnost podle mě obvykle bývala spíš kladem, věcí snad usnadňující vstup do AK - že nepíšu nudně. Jenže dětinštěji vyhlížející design (minimálně né tak profesionálně, odlidštěně a oficiálně vypadající) ve spojitosti s takovým jinačejším vyjadřováním pana Standu nejspíš odradily. Prostě mě tam nepřijal. A pak v prosinci 2014 Autorský klub zavřel.

Občas jsem se vztekala a občas jsem byla ráda, že aspoň nebudu mít nervy z toho, že budu mít tak propagované články, že nebudu muset cítit takovou zodpovědnost za jejich obsah a za pravidelnost psaní a že se díky tomu snad zvýší pravděpodobnost, že na můj blog nepřijdou spolužáci.

Jenže když pan Standa někdy na přelomu roku 2015 a 2016 (spíš v lednu 2016) potichu znovuotevřel přijímání, zase jsem to zkusila. Zmíněné důvody pro to, proč jsem z uzavření klubu měla radost, jsou naprosto pravdivé, nejednalo se jen o utěšování. Ale stejně převážila touha po tom být slavná a splnit si své přání být ve stále aspoň trochu prestižním Autorském klubu. :D

V lednu 2016 jsem už byla o mnoho lépe připravená. Přeci jen můj blog už existoval více jak 2 roky. Navíc jsem častěji komentovala na různých blozích. A co víc! Podařilo se mi se snad zkamarádit s několika ostatními blogerkami. Dvě z nich, se kterými jsem se bavila víc, byly členky AK! :D Prosím potlesk pro Sonču, Vlastu, Kočkomilku Janu a pro můj blogerský vzor m.! :D (samozřejmě bych tu uvedla i Iris Virág, jenže kontakt z její strany nastal myslím až ve chvíli, kdy jsem byla v AK) Ovšem abyste si to nevyložili nesprávně. Začala jsem se s nimi bavit proto, že mi byly sympatické, oblíbila jsem si je pro to, jaké byly (a jsou! :D), ne proto, abych se vetřela ze zištných důvodů do přízně členek AK!

Tedy pro Standu jsem už získala jistě nějaké lepší postavení, že jsem nebyla jen obyčejná malá blogerka, o které není vidu ani slechu, která nikde nekomentuje žádné články. No a taky to na plno blogerů začalo působit, že začal přijímat téměř všechny žadatele! :D A přijal mě! :D

Trochu vad na kráse tomu dodal fakt, že z AK v době mého přijetí už dávno zmizela opěvovaná m. a plno dalších blogerů, ke kterým jsem cítila respekt, z klubu bylo vyhozeno. No a hlavně, že už Standa nepsal ke každému přijatému extra vítací článek, kde se nový člen představil! Jak já jsem se těšila na tu chvíli, až do toho článku něco o sobě napíšu, přidám tam svou fotku a budu si pročítat komentáře od blogerských legend! Menší plus na tom samozřejmě bylo, že jsem se nemusela stresovat s tím, jak by mě přijali a jaké hodnocení by mi dali v anketě pod článkem. :D

Ale tak členkou prestižního Autorského klubu jsem se stala, ten status jsem získala a mé články se začaly objevovat na titulce Blog.cz, takže skvělý, jsem moc vděčná, jsem za to moc ráda!!! :D To zase abych nepůsobila, že si toho nevážím, to by nebyla pravda.

S nově nabytým členstvím pochopitelně přišla snaha o to si ho udržet. To samozřejmě znamenalo držet ústa a krok, tedy v žádném případě se nevyjadřovat ke kauzám ohledně pana Standy, natož pak se proti němu vymezovat. To svědomitě plním i dnes, kdy už z Blog.cz odešel.

Však ke mně se naštěstí vždy choval skvěle!
  • Přijal mě do AK
  • propagoval pár mých článků na titulce jako článek dne
  • na tom samém místě se objevil můj blog jakožto Blog dne
  • udělal se mnou rozhovor na Srdci Blogu (což byla skvělá náhrada absence toho přijímacího článku)
  • a pomohl mi - vzpomínám si na záchranu jednoho článku! :D
Z AK a z Blog.cz jsem tedy na jiné blogovací služby konvertovat nehodlala (tedy párkrát jsem na to pomyslela kvůli tomu, že na Bloggeru bych si na stránku mohla dát reklamy a začít vydělávat, ale pak ta idea padla na tom, že mě asi zatím nečte dost lidí) a ani se k tomu nechystám. Navíc mi sama m. poradila, ať v AK pěkně zůstanu a nahrabu si čtenáře! :D

Toť tedy můj příběh jakožto členky AK. Jsem fakt zvědavá, jak se to teď vyvine. V době psaní článku totiž po odchodu Standy v lednu 2017 není jisté, co s Blog.cz, potažmo s Autorským klubem, bude. :D

PS: Moc mě štve, že jsem se ke klubu neměla možnost přidat v dobách, kdy bych se ani trošku nemusela zamýšlet nad tím, jestli členství v něm bylo ze všech úhlů pohledu na 100% správné!


A co vy, jaký máte názor na Autorský klub? Co říkáte na pana Standu? Co myslíte, že se stane s Blog.cz? :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 smartly smartly | Web | 4. února 2017 v 1:40

O autorskom klube som si doteraz myslel, že je to súkromná iniciatíva nejakého blogera. V každom prípade to znie ako dobrý spôsob zviditeľnenia. Ja sa zatiaľ zviditeľňovať nechcem, ale to je cena za absolútnu slobodu - nebyť viazaný žiadnymi pravidlami, ani mienkou majoritného čitateľa. Ako najlepší spôsob nachádzania podobne naladených blogerov sa mi osvedčili asi komentáre :) Nájdem blog, ktorého štýl mi sedí, zájdem pod články, automaticky vylúčim jednovetné komentáre a začínam od tých najdlhších. Už som takto objavil asi 5 skvelých blogov! Bola by to veľká škoda, keby blog.cz zrušili! Zakladá niekto petíciu?

2 Bobouš Bobouš | E-mail | Web | 4. února 2017 v 2:04

Čteš mi myšlenky? :D Já nevím proč, ale myslím, že tak nějak většina šla do AK s tím, že chcou být slavní. Včetně mě. :D

Akorát mně se tolik nedaří. :D Na jednu stranu mě to mrzí, na druhou ani nevadí.

Taky jsem byla vzatá ve stejné vlně jako ty, takže byli přijati všichni, kdo měli prostě autorskou tvorbu (bez ohledu na kvalitu). Je to škoda, že to s AK takhle dopadlo.

Pamatuju si, jak jsem ze začátku blogování psala komentáře ke každému novému článku. :D Musí to být strašná otrava i pro ty autory. :D Dneska sleduju míň jak 5 blogerů (Sonča taky a ještě Karol Dee) a komentuju jen ty články, které mě zaujmou už na titulce.

Taky mě zajímá budoucnost AK - blog myslím, že pojede dál. Faktem totiž je, že vlastně mě to začalo bavit víc až poslední dobou.

Ale bůh ví, třeba tu pět let budem vládnout my a za dalších pět let tu po nás nebude ani památka - myšleno aktuální členstvo AK.

3 Eliss Eliss | Web | 4. února 2017 v 10:12

Musí to být opravdu velká čest, je fajn že jsi v klubu, a myslím že vážně právem :-)

4 Iris Iris | Web | 4. února 2017 v 11:44

Zdá se mi sobecké ignorovat Standovo chování k ostatním blogerům, jen proto, abys ty sama nebyla vyhozená. Ale tak dobře, no.
Já se kdysi, v roce 2014, kdy klub ještě jakžtakž fungoval, hlásila, ale nebyla jsem přijata. Potom se to uzavřelo, a nějak se to celé zvrtlo, a vlastně už jsem ani o členství nestála, snad je to pochopitelné vzhledem k tomu, že z klubu byly vyhazovány všemožné stálice, a Standa se choval tak jak se choval.
Nakonec se na všech místních blozích začaly objevovat reklamy (některé celkem ušly, ale jak vysvětlovat známým, které odkážu na svůj blog, že tu reklamu na viagru jsem si tam vážně nedala já?!), a to mě definitivně přimělo k odchodu na Blogger, kde si jede každý tak nějak sám za sebe. Bez klubů a bez organizované komunity, kde se to hemží kariéristy, kteří píší jen aby byli slavní.
Ovšem že Standa odešel, to se dozvídám až teď - poslední dobou nějak zapomínám sledovat, co se děje zde na Blog.cz. No tak třeba už se to tady zase vrátí k normálu.
Takže, aby to nevyznělo celé tolik nepřátelsky... Bylo to tu fajn a i ten Autorský klub mě jednu dobu inspiroval. I když jsem tam nebyla, posílávala jsem příspěvky do té jejich hudební rubriky.A to bylo pěkný.

5 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 4. února 2017 v 11:51

Ach ano, Ákáčko.

[4]:
Mne do AK přijal Krutomluv.
A Standa mne vyrazil.

6 Čerf Čerf | E-mail | Web | 4. února 2017 v 12:45

Já už jsem se loni vyjádřil k AK několikrát a myslím, že o moc otevřeněji už to nešlo :-). Myslím tedy, že jsem už řekl všechno, co jsem chtěl, a vracet se k tomu by ode mne - tím spíš po Standově odchodu - ani nebylo správné.

Takže - jestli jsem to dobře pochopil, vlastně jsi takový "autorskoklubový pohrobek", protože ses stala členkou až dávno poté, co klub podle oficiálního vyjádření zanikl. To je dobré! :-)

7 Anchor Anchor | E-mail | Web | 4. února 2017 v 14:18

[1]: Gratuluju k nalezení skvělých blogů! :-D O petici zatím nevím ???

[2]: Jéééj, vítej, spolučlenko, jsem nadšená z tvé přítomnosti! D
Je to určitě škoda, no :-(
Myslím si, že ti autoři naopak byli za ty komentáře rádi! :D
No vidíš to! :D

[3]: Jo? O_O Děkuju moc! :D :-)

[4]: To je pravda, no... Cítila jsem, že to není úplně v pořádku, ale stejně převládla touha tam být :/
Doufám, že mě aspoň nepočítáš mezi ty kariéristy - snad z obsahu mých článků je jasné, že aspoň taková nejsem, že si píšu o čem chci ???
Obdivuju, že jsi tak zásadová, že jsi odešla... A chápu tvé nenadšení z těch reklam :-)
Já zase měla ráda to hádání blogerů! :-D

[5]: :-(

[6]: :-) Ano, ale já nevím, mně se moc nelíbí! :D

8 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 5. února 2017 v 11:57

Tomu se říká "svézt se na vlně" :)

9 Fellien Fellien | Web | 5. února 2017 v 11:59

Autorský klub mě vždy nechával naprosto chladnou, dokud jsem byla na blog.cz, měla jsem kupu čtenářů a mega návštěvnost i bez AK. Pak jsem celkově přestala být spokojená s blog.cz a přešla na blogspot, nakonec na vlastní doménu. Podle mě blog.cz bude pomalu upadat do zapomnění. Nějak zatvrdli ve vývoji co se týče webů a služeb, mají málo možností, neprodukují blogy dostatečně dynamické a nadějné. To je aspoň můj názor a názor, který by řekl každý dobrý informatik. Podle mě navíc vůbec není to, jestli je člověk v AK, nějakou zárukou kvality nebo prestiže. Vždy jde především o články a blog samotný, v dnešní době je menšina blogů na blog.cz a ještě míň těch, kteří by hleděli na AK.

10 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 6. února 2017 v 13:15

Přichází Bára!

11 m. m. | E-mail | Web | 6. února 2017 v 22:26

Prosimtě přestaň mě tady furt vychvalovat, lidi si pak budou myslet, kdovíjaká nejsem kapacita, a já přitom půlku času nevim, co dělám :D

Jsem ráda, že sis svůj sen splnila :) A jsem ráda, že jsem si ho splnila i já. AK byl fantastický klub, který nabízel lidem fantastickou příležitost na sobě zamakat, a lidi jako my toho dobře využili. AK měl myšlenku, kterou je třeba propagovat a podporovat i nadále, protože rozhodně není mrtvá. Sice už se to nemuselo jmenovat Autorský Klub, ale fungovat to mohlo bezproblémově dál, je škoda, že bylo rozhodnuto, že to pokračovat nebude. Nemálo lidí by se toho rádo ujalo - včetně mě - byť by to už nebylo ono. Takové věci se nedají zvládat ve volném čase se stejným přehledem jako to dělali původní správci, kteří to ještě měli jako součást práce.

Každopádně Titulka žije dál prostřednictvím FB skupiny téhož jména, čímžto bych ráda přizvala všechny ty, kteří neblogují vyloženě anonymně, kteří mají FB a chtějí své (nebo i cizí) kvalitní články někde propagovat.

Bývaly časy, kdy být v AK fakt něco znamenalo. To už je sice dávno, ale zase myslím, že v posledních letech právě díky tomu, jaké to tam bylo, jsme se naučili blogery neposuzovat podle toho, jestli jsou nebo nejsou v nějakém klubu, ale prostě si hledat oblíbené podle sebe, případně dávat na doporučení jiných blogerů, které máme rádi. Bloglovin hodně pomáhá.

Blog.cz bohužel nejspíš brzy tak nějak vyšumí, pokud to tam nedostane teď do paže někdo, kdo by se o to zajímal. Což je zase škoda, protože to bývala jednu dobu nejlepší free platforma na blogování, ale to už taky neni dávno pravda. Osobně jsem fakt ráda, že jsem na svém, a komunitu mám po ruce přes ten FB a Bloglovin. A přes komentáře.

A jinak mi ke štěstí a družení stačí Klub Snílků 8-)

12 Blanch Blanch | Web | 22. února 2017 v 21:50

Takový, že za dob Standy rapidně klesla jeho oblíbenost, účelnost a kvalita :).

Byla jsem jedním z prvních členů AK vůbec, v době, kdy ho založil Krutomluv. Původní myšlenka byla tak sympatická a skvělá, Standa ji naprosto pošlapal :).

Tím, že vyhodil ty "plevy" si taky moc nepomohl. Mě z AK vyhodil dvakrát. Ani jednou neudal důvod, ani mi neodepisoval na emaily :) a troufám si tvrdit, že autorská jsem byla vždy a že nějaké s odpuštěním "sračky" jsem také nepublikovala.
Zkrátka a dobře, Standa Klub pohřbil. Pohřbil to, co na něm bylo nejhezčí a svaté.

V původních pravidlech, která tvrdil, že nikdy neporuší, bylo, že kdo byl jednou přijat, už nebude vyhozen :). Poté, co mě podruhé vyhodil, jsem si všimla, že to pravidlo z blogu smazal. Asi pro jistotu. A takový to měl být klub, kde se pěstuje solidarita, soudružnost a úcta. Za Kruťáka tomu tak bylo, za Standy už bohužel ne.
Vím, že to na něj byl prostě příliš velký projekt a zájem po těch osmi letech, nebo kolika, rapidně stoupl. Na začátku nás tam bylo pár :), pak pár desítek a byly to opravdu autorské a kvalitní blogy. Jenže Kruťák měl na takové blogy lepší čich a byl férovější. Standa byl v tomhle bohužel poněkud pokrytec :).
Dneska je to tam zaplácnuté půlkou blogů, které nemají smysl :). A ty kvalitní, co tam byly, Standa vyhodil.

Jinak, tvůj blog se mi líbí, sice jsem skoro dvakrát starší :D, ale je to takové milé zavzpomínat si na útrapy gympláka. Trochu se v tom vidím :).

Psaní zdar!

13 Anchor Anchor | E-mail | Web | 25. února 2017 v 1:43

[8]: Jo no :-| :D

[9]: To seš dobrá, źe jsi měla mega návštěvnost i bez AK! :D

[10]: Děkuju, pane TlusŤjochu, rozhodně jste byl ten, od koho jsem se to jako od prvního dozvěděla :D Cítím se velmi poctěně, že je můj blog hoden Vaší návštévy, navíc opakované, vnímám Vás totiž jako bájnou nedotknutelnou nedostižnou bytost, kterou všichni obdivují :D Asi je tedy na tom to, co plodím (a já osobně taky), docela dobře, když to má takové návštěvníky, kterým to navíc stojí za komentář! :-) :D

[11]: Jak už jsem napsala na tvůj blog, já tě chválit budu! :D Protože si to zasloužíš, protože blabla, co už jsem někdy napsala a protože tě prostě mám ráda! :D (kdyžtak klid, jen jako kamarádku :D)

Děkuju, jsem ráda, že jsi ráda, že jsem si splnila svůj sen! :D Taky mě těší, že sis splnila ten svůj :D Jsem ráda, že píšeš "my", jsem potěšená, že mě tedy řadíš na stejnou úroveň a že tedy skutečně asi to mé psaní má něco do sebe, je dobré :D a já tedy asi budu dobrá blogerka (ač si někdy připadám jako vymaštěný debil, co nic moc neumí - samozřejmě pouze zatím :D)! :D Počkat, ona už se rozhodla, že to pokračovat nebude? O_O Však tebe jsem jako šéfku AK viděla vždycky :D Mám nápad, pošlu ti do Anglie kýbl s vodou, nejlíp za tvý peníze, aby se vyrovnalo to věčné opěvování :D

Jó, lidi, pojďte tam! :D

[12]: Že ty jsi nějak proti němu vystupovala (už si to přesně nevybavuju)? Pak by byl důvod jasný :-|

Ou, o tom pravidlu jsem nevěděla :-| Jaj :D :-|

Jen malá sebestředná poznámka - myslíš, že by mě Kruťák přijal? O_O :D

Pozor, taky tě budu opěvovat :D - Děkuju moc, to jsem moc poctěná, protože tebe si řadím mezi dávné blogerské legendy a kdysi jsem si tak bloudila po tvém blogu po těch designech a říkala jsem si, jestli jednou nenavštívíš ten můj, nezanecháš tam komentáŕ a neoblíbíš si ho/+ mě :D

Mimochodem, stáhla jsem si před těmi lety tvé dva webové designy (jeden s trávou a jeden s ptáčkem) a snažila jsem se je někam nastavit, no nepovedlo se mi to a štvalo mě, že nejsou v blogové verzi, protože jsem nad nimi slintala a hrozně je chtěla mít :D

Jojo, psaní zdar! :-D :-)

14 Blanch Blanch | Web | 26. února 2017 v 17:51

[13]: Ne, nikdy. Naopak jsem ho vždy dost bránila, protože jeho práci jsem dělala taky, jen na jiném portálu a vím, že to není med.

Nikdy jsem mu nic neprovedla. Ale na jeden email mi nakonec odepsal, bylo v něm: "Teď už ale naposledy!"
A to bylo všechno :D

Tebe by Kruťák přijal :). Máš hezký blog. A rozhodně je autorský a splňuje  vše, co takový člen AK měl mít. Takže rozhodně. A hlavně rychleji :).

Tak teď si mě rozesmála. No, to byly časy :). A není to nemožné. Mně se u tebe líbí :), takže možná se brzy octneš na mém piedestalu :D. Dělám si samozřejmě srandu, ale jako jo... Jen já jsem takový návštěvník nenávštěvník, co svůj čas rozloží vždycky do tuctu jiných věcí a pak až si vzpomene, že by občas mohl mrknout na nějaké ty blogy :).

Já tam měla i nějaké podobné blogové layouty, jestli se nepletu, možná tam ještě jsou, budu se tím muset probrat.

Ale je dobře, že ti to nešlo, protože co jsem koukala, máš tady hezké vzhledy a já vždycky víc ocením, když si "za ně člověk může sám" :)). Je to takový autorův podpis. Vypovídá o jeho vlastním vkusu a schopnosti si ho rozložit. Takže buď jedině ráda. Tohle se mi líbí dost. Sice jednoduché a nenáročné, ale v tom je to kouzlo.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama