Moje maturita 2017 - část 7.: Den slavnostního zahájení maturit + důkazy plných počtů bodů slohů

8. září 2017 v 23:54 | Anchor |  Myslánka
Čas se nachýlil a tu nastalo úterý 16. 5. Den zahájení ústních maturit, kdy už někteří mí spolužáci (včetně Eneul a snad i Gurmánky) už maturovali, já na to ovšem šla až o den později, johoho! :D I tak jsem ale jistě byla nervózní.

Když jsem si takhle šla ke škole, tu mě osvítilo! Uvědomila jsem si, že jsem si už před lety vytvořila takovou pověru, že odmaturuju, pokud si vyfotím jeden nádherný strom před školou v květu (asi kaštan) a když si ho vyfotím ještě před dny, kdy budu maturovat! Když jsem se tak nad tím zamyslela, nevzpomínala jsem si na chvíli, kdy bych tak v minulosti učinila, navíc před nějakou dobou jsem to nejspíš hledala a nenacházela. Párkrát jsem si dřív sice vzpomněla na tu pověru, ale vždycky spolu se mnou někdo šel do té školy a/nebo jsem se cítila jako pošuk při představě, že tam ten strom na ulici fotím. Jenže toho 16. jsem už samozřejmě jen byla ráda, že jsem si na to vzpomněla, honem jsem si stromeček cvakla a nadšeně pelášila do gymplu s vědomím, že jsem v cajku, aspoň co se této pověry týče. :D

Museli jsme na to slavnostní zahájení přijít všichni, ale já se to dozvěděla jen šťastnou náhodou, když jsem se nachomýtla u paní profesorky matiky, když se s námi bavila v jednom ze dnů, kdy jsme maturovali písemně.


Do školy jsem dorazila jen tak tak, pár minut před tím a ještě jsem běžela do skříně se přezout. Někdy tehdy jsem potkala Gurmánku a po určité chvíli jsme se honem vydaly do druhého patra. Druhé patro na naší škole je totiž vždy rezervováno pro maturity. Měly jsme za to, že nám ještě pár minut zbývá...

Jenže když jsme otevřely dveře, už tam všichni (studenti + profesoři, co nás zkoušeli u maturit + možná říďa + přísedící) stáli seřazení a zahájení bylo v plném proudu, už i někdo něco tlachal! Tak jsme rychle mazaly se někam zařadit ke spolužákům. :D Říkala jsem si, že jsme pěkně namydlené a že budeme mít nejspíš průšvih u té paní přísedící, co k našim maturitám dorazila z jiné školy (to se tak dělává, pak jsem zjistila, že i naše paní profesorka, shodou náhod matikářka, o níž jsem psala výše, zase jezdí k nim). Jako že jsme si ji znepřátelily tím, že jsme přišly pozdě. Tak jsem se tam na ni snažila extra mile koukat, měla jsem z ní fakt vítr. :D Popravdě už si z toho zahájení maturit nic nepamatuju, jen to, že někdo z naší třídy musel mít za nás proslov a o vyslechnutí toho jsme nejspíš přišly. Jistě nám popřáli úspěch a pelášili jsme ze třídy.

Já byla velice nadšená z toho, že můžu teď zdrhat domů a maturuju až následující den. Zbytek dne jsem ovšem nestrávila učením nových témat (nebo né až tolika), ale opakováním na další den - opakováním těch 20 knížek...

No vykouřily se mi nějaké informace z hlavy nebo jsem to motala! Docela jsem z toho byla zděšená. Musela jsem si udělat časovou osu, do jaké doby patří jaký autor, protože to jsem si vůbec nebyla schopná zapamatovat. Pak jsem si ještě napsala lístečky, kdy na jedné straně byl autor a na druhé století/polovina století/přelom století. Zjistila jsem také, že si pletu, která knížka má kolik kapitol nebo dějství. Pletli se mi např. autoři Farmy zvířat a Velkého Gatsbyho - nevěděla jsem, kdo z nich co z toho napsal nebo co z toho patří ke komu, podle toho, jak jsem se zkoušela. :D Takže takové informace jsem na ty lístky taky doplňovala. A to literárněhistorické pozadí! No jéje! Ale párkrát se mi stalo, že jsem u pár děl měla jedno literárněhistorické pozadí, takže to bylo super.

Hrkala jsem se to jistě dlouho do noci a věděla jsem, že ráno budu muset zase. Mimochodem, jaké dílo má kapitoly nebo dějství a jejich počet jsem si snad úplně nezapamatovala ani doteď.

Omlouvám se, ale víc toho nemůžu do tohoto článku dát, protože si z tohoto dne více nepamatuju a popis následujícího dne zdá se býti dlouhý. Hodím sem aspoň tedy důkazy toho, že jsem dostala ze svých maturitních slohovek (z češtiny, která tu už visí, a ze dvou esejí z angličtiny, ale ty se mi zdají být nudné a člověk tam musel okecávat body zadání) plné počty bodů! :DJá vím, že sem nedávám ty své údaje, co jsou na papíře výš, ale už i takhle se mamka zamýšlí nad tím, jestli to sem mám dát :D


A co vy a den slavnostního zahájení maturit? Přišli jste včas? Museli jste maturovat už ten den? :D

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Siren Siren | E-mail | Web | 15. září 2017 v 18:01

Pěkné :) gratuluji

2 D. V. Spudil D. V. Spudil | E-mail | Web | 21. září 2017 v 23:02

I ty šprtko :-D
Mimochodem dneska si každý fotí skoro cokoliv, tak si nemyslím, že by se někdo mohl pozastavit nad tím, že si fotíš strom ;-)
Někdy se mi ozvi, jak se ti líbí na CUNi (jestli si to dobře pamatuju).

3 Anchor Anchor | E-mail | Web | 22. září 2017 v 22:35

[1]: Děkuju moc! :D

[2]: :D Ale asi by sis měl přečíst předchozí díly této série, kde zmiňuju svou přípravu... O:D
To je pravda, děkuju za zmínění (a za komentář! :D)! ??? :-)
Tak jo! :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama