Leden 2018

Moje maturita 2017 - část 10.: Den poslední (ústní) maturity (ze ZSV)

26. ledna 2018 v 23:54 | Anchor |  Myslánka
A nastal můj poslední maturitní den, 19. 5. Doufala jsem, že se bude jednat o celkově poslední, ne jen na jaře. :D Čekala mě profilová maturita ze ZSV = Základů Společenských Věd! Otázek z tohoto předmětu bylo 27... A celých 10 z nich tvořila filozofie, kterou si nikdo vytáhnout nechtěl, protože kdo si má zapamatovat všechny ty plky a myšlenky (fajn, občas byly zajímavé, ale prostě na zapamatování nic příjemného) různých pánů, natož kdo z nich co řekl!

Já si ale kupodivu k maturitě dostat filozofii přála, protože se mi to kupodivu nějak podařilo naučit (aby ne, častokrát se jednalo o necelou jednu A4, ale s rozložením na šířku, dvěma sloupci, minimálními okraji, minimálním odsazením a písmem velikosti 9), opakovala jsem si to častěji než jiná témata a nabyla jsem přesvědčení, že bych snad prolezla a že bych o těch tématech těch pět minut, potřebných pro získání čtyřky, zvládla hovořit.

Do školy jsem jela myslím s tím, že jsem se tam měla naučit kompletně od začátku snad 6 témat nebo 7! Ovšem schválně jsem si nechala na naučení taková nejoblíbenější, z nichž snad aspoň 2 jsem se v minulosti ke standardním zkouškám docela našrotila, a dvě jsem považovala za taková, že když si to přečtu, tak k tomu snad něco řeknu. Ale stejně! :D

Moje maturita 2017 - část 9.: Den ústních maturit z angličtiny (trošičku trolling z mé strany)

18. ledna 2018 v 23:54 | Anchor |  Myslánka
Další den tedy následovala ústní maturita z angličtiny, dokonce tuplovaná (státní a profilová). Protože jsem už více popisovala, jak to u ústní maturity chodí, tak se teď zaměřím jen na některé věci. :)


Odpoledne mě čekala profilová maturita a státní jsem měla ráno, z čehož jsem měla docela radost, protože jsem se jí obávala nejvíce, tak že ji budu mít rychle za sebou. Měla jsem z ní větší strach, protože nešlo jen o samostatné chrlení poznatků o jednom maturitním tématu, ale skládala se i z popisu obrázku a konverzace a nějakých odpovědí na kdovíjaké otázky.

U stolku jsem zjistila, že jsem si vylosovala zrovna to zadání, které obsahovalo pětiminutový výkec na téma, které jsem chtěla - Kanada, takže jsem byla nadšená. Tuto skutečnost trošku zmírnil fakt, že se tam vyskytovaly otázky i na mnou moc neoblíbené téma - Globální a sociální problémy (lol, teď studuju Sociologii a sociální politiku), ale dalo se to, takže co.

Volný design - Objevovací

1. ledna 2018 v 0:00 | Anchor |  Designy
Už znovu přicházím ve speciální den s dárkem v podobě volného designu! Snad se vám bude líbit! A ať se nám v roce 2018 splní všechna přání, ať se věci vyvinou lépe, než jsme čekali, a ať jsme šťastní! :D