Únor 2018

Stěhování z Blog.cz na Blogger

1. února 2018 v 20:54 | Anchor |  Blog a já
Na vědomí se dává, že mi došla trpělivost s určitými nedostatky Blog.cz a stěhuju se na Blogger se všemi články i komentáři - konkrétně se stěhuju na AnchorinyZapisky.blogspot.cz! Neděste se, design mého blogu je tam na 99% stejný, vynaložila jsem na to všechny své Anchorčí superschopnosti! :D


Takhle to tam vypadá! :D

Blog.cz zbožňuju, mám ráda jeho administraci, na ní zejména způsob nastavování designů, zvykla jsem si tu, je tu dobrá komunita a propagace článků.

Ale chybí tu něco, co si myslím, že je velmi důležité - možnost stažení zálohy článků k sobě do počítače a možnost jejího nahrávání.

Někdo si možná vzpomene na to, že já s jedním způsobem zálohování přišla, ale to probíhalo pomocí externí aplikace (teda přesněji prohlížečového doplňku), trvalo to dlouho a nedalo se to nikam nahrát. Ale pořád můžete ten způsob používat - vytvoří offline klikatelnou verzi vašeho blogu (teda budete to moct používat, pokud to autoři toho doplňku aktualizují, momentálně není kompatibilní s nejnovější verzí Firefoxu)!

Blog.cz vlastní společnost TV Nova (už se to nejmenuje CET 21), která provozuje kromě Blog.cz různé pochybné weby... A samozřejmě pochybnou televizi Nova, která produkuje pochybný obsah (např. zpravodajství bývá kritizováno). Tato možná trochu nedůvěryhodná společnost se může jednou klidně rozhodnout, že už Blog.cz zruší nebo se na této stránce prostě vyskytne nějaký velký technický problém, Blog.cz spadne a co pak bude dělat bloger? Přijde o svou několikaletou práci, o stovky článků?!

Navíc těch reklam všude na blozích na Blog.cz - na Bloggeru nejsou žádné a když už, tak si je tam může bloger osobně nastavit a vydělávat na nich on!

Vzhledem k tomu, že navzdory různým sběrům přání a ujišťování se tu nic moc nezměnilo, rozhodně ne ve věci zálohování článků, tak jsem se rozhodla, že se chtě nechtě odstěhuju na Blogger a sem dám odkaz na nové působiště, dokud si toho odkazu čtenáři tohoto blogu mohou všimnout.

Jak už jsem zmínila v první větě, stěhuju se se všemi články i komentáři. Tato skutečnost byla možná díky Martinu Rybenskému a jeho programu blogcz2WP (WP znamená WordPress, ale pan Rybenský vám klidně převede vzniklý export blogu kompatibilní s WordPressem do souboru importovatelného na Blogger). Vřele doporučuju! :)

Ještě jednou odkaz na mé nové působiště:

AnchorinyZapisky.blogspot.cz


Bloglovin nového blogu:A menší poznámka... Blogger NEkouše!!!
Klidně mě tam můžete sledovat a snadno přidávat komentáře!