Zábava

Šílené tipy na dárky

23. prosince 2016 v 23:45 | Anchor
Tuhle jsem někde narazila na názor jakéhosi člověka, jak ho (teda spíš ji) štve, že se najednou všichni youtubeři pomátli a začali chrlit videa s tipy na vánoční dárky. S články na různých stránkách to jistě je podobné. Je možné, že zmíněnému kritikovi se nelíbilo buď zasekání YouTubu videi se stejnou tematikou, či tím, že se v těch videích plno tipů opakovalo.

Poslední zmíněná věc se nelíbila mně. A tak jsem se rozhodla, že si z toho udělám srandu a zkusím pro změnu přijít na nějaké šílené tipy, které samozřejmě nemyslím vážně! Nóóó... Teda jeden z nich jsem hodlala realizovat na mamce, jenže ta to ze mě nakonec vytáhla a poradila mi, ať se zařídím jinak... Ale to je jedno, vzhůru na ty tipy! :D Některé z nich by se mohly dát uskutečnit dokonce i na Štědrý den, pokud stále nemáte dárky! :D

Jak zavařit komp

9. prosince 2016 v 23:45 | Anchor
Celou dobu se tu snažím psát seriózně, i když to tak možná nemusí vypadat, jelikož se domnívám, že můj styl psaní a obsah textů asi není moc běžný. Tak jsem si řekla, že bude super tu mít pro změnu jeden na hlavu postavený extra oddechový cáklý článek! :D Tedy chci říct velice praktický návod na věc, kterou jste jistě vždy toužili udělat!

Jak zavařit komp:

Prý velký trapas, ale nevěřte tomu

8. července 2016 v 13:52 | Anchor
V tercii (a nechme to u toho, že jen v tomto období :D) jsem měla očividně sklony přehánět, neboť to, co jsem označila za "velký trapas" byl ve skutečnosti trapas (pod)průměrný. Aspoň jsem ale měla více strhující nadpis, i když ten pravdivý by byl možná (pro mě) zajímavější. Každopádně konec prázdných tlachů, jde se na věc, jakóže se jde odhalit příběh, který jsem napsala v 3.A8 (= tercii = 8. třídě základní školy na gymnáziu)! Mám zopakovat varování, že jsem se vyjadřovala ještě šíleněji? :D


Velký trapas

6. 9. 2011.
To je ten den.
Den, kdy skončil (předčasně) všechen život na malé kuličce modro-zeleno-hnědé barvy, která si nechá pyšně říkat Země.
Den, kdy byl už druhý požár Národního divadla,
a den, kdy vybouchla
  • japonská elektrárna Fukušima,
  • Dukovany,
  • Temelín
  • a stále radioaktivní černý Černobyl.
Další věc, která udělala "BUUUM!" byla i nesmírně obávaná, nevypočitatelná, příšerně strašidelná sopka Vesuv, ale o tom přece nechci psát, páč to není trapas, ale jen světová katastrofa.

Jako požár Národního divadla (a výbuch ...) jsem označovala strašně závažné, zásadní události :D
Takže celá pasáž textu od "Den," by se dala shrnout jako velice zásadní událost se stala. :D

3. slepičí nálet aneb Jak donutit blbou slepici, aby běžela správným směrem

29. ledna 2016 v 5:40 | Anchor
Už zase jsme od nás musely vyhánět z(a)běhlou slepici. I když jsme na ni byly s mamkou dvě, stejnak zdrhla k nepřítomnému sousedovi a odmítala se kultivovaně přesunout zpátky k lesu, kam patří. Mamka na ni zkoušela předchozími generacemi prověřený trik, ale i tak jsem na to kápla já!

Sledujte, jak domluvit slepici, aby zdrhala, kudy chcete!


Žádný "ná, pipí", na to už moderní slepice nereagují! :D
Pardon, ale vyhánění slepic tímto stylem je tak náročné na pozornost, že na 9s zmizela ze záběru.
A na konci se obraz třese proto, že jsem ztratila botu :D

2. slepičí nálet aneb Drůbež to opět zkouší

25. prosince 2015 v 5:40 | Anchor
Jak jsem už minule psala, místní slepice k nám občas rády zaskočí na návštěvu. Myslím tím pouze zvířata, naštěstí.

Tento kur domácí se díky žádnému plotu u souseda č. 1 a díratému plotu souseda č. 2 (toho nového) vyžívá v triumfálním producírování se po naší zahradě. Asi se inspiroval dnešním migračním trendem (nejen) Syřanů (o to se mimochodem radši nezajímám) a za cílovou destinaci si vybral ohraničený prostor okolo našeho domu s občasnými výlety za novým sousedem.

Díky tomu, že byli rodiče dobře naladění (tedy svolní), byla jsem tentokrát pověřena já, abych ji vyhnala. 1 zběhlou slípku. I vydala jsem se s výdobytkem moderních technologií do akce, abych vám nyní mohla představit autentické video nevalné (pšššt!) kvality:


Mimo jiné si můžete prohlédnout naši oživlou step (trávu) po těch 39° vedrech :D

To jsem youtuberka, co? Někdo točí o makeupu a módě, někdo o svém životě... A já o ptácích na naší zahradě, speciálně o vyhánění zatoulaných slepic! :D - To je úroveň, ta dnešní mládež, kam to ten svět spěje... :D - Ne, ale fakt, ups! :D


Dvě tajemné osoby

20. listopadu 2015 v 5:40 | Anchor
Jdu si takhle poklidně pražskou krajinou, páč se mi chce zevlovat. Když tu mě jedna z cest zavede k nějaké dráze! Jakože kovovému korytu! Fíha, co to tu je? To vypadá na něco zábavného, usoudím znalecky soudě dle mnoha hlasů linoucích se zhruba z těch míst. Né z koryta, to je těch pár vteřin, co tu tak zvědavě civím za plotem, zatím prázdné.

Ale né na dlouho! Shora mě ohromí pištění nějakých holek, přehlušující z několika procent jakési drkotání. Co se to děje? Nějaké dvě holky s účesy ála uragány se řítí na bobu! To by mě zajímalo, jak přes ty vlasy v obličeji vidí na cestu...

Nemusel jsem si lámat hlavu ani vteřinu. "Ho*no vidim!" zařvala druhá z nich, když mě míjely. Chápavě kývajíc hlavou se plížím zpátky do křoví, nechávajíc za sebou jen pár chloupků ze svého černého pláště, propůjčujícího mé osobě jistý nádech tajemnosti.

Aneb pokus o popis situace z pohledu chlápka, kterého jsem spatřila na nás s Lenkou civět v mezeře mezi křovím za plotem na jedné bobové dráze. :D Kdopak asi řval, navíc ve chvíli, kdy už viděl? :D

1. slepičí nálet aneb Drůbež obsadila naši zahradu!

31. července 2015 v 5:40 | Anchor
To jsem si takhle prozměnu seděla v kuchyni a né jako obvykle v pokoji, což by toho možná na následujících událostech moc nezměnilo, ale to je jedno. Hlavní je, že mamku napadlo se kouknout z okna, díky čemuž mohla spustit poplach, že máme slepice na zahradě!

Tak se rodičové vyřítili s nimi zatočit, jakože je vyhnat do lesa, který máme přímo za domkem, jak už za pár vteřin budete moct spatřit na přiloženém videu :), nic nedbajíc mého opakovaného prosení, ať ještě chvíli zadrží, abych si je mohla vyfotit. Ale já se nevzdala, rychle popadla jeden z výdobytků moderní doby a jala se v zájmu získání památek pro budoucí generace dokumentovat celou vtipnou akci! :D


Pozor: Musíte číst popisky ve videu extra rychle! :) Na každý máte 5 vteřin kvůli editačnímu programu, no... Radši je sem přepíšu! :)

Balada o zubu

13. února 2015 v 5:40 | Anchor
Tato básnička byla poslána do soutěže! :D

Kde se vzala, tu se vzala,
černá čárka přihopkala,
na mém zubu se usadila,
i když jsem si chrup čistila
daleko více než předtím.

Nedočkavě se zavrtěla,
až mě stolička rozbolela
a výsměšně na mě zamrkala,
když jsem se na ni zadívala
a nešla dolů ani drhnutím.

Klid, Anchorko, to je jen kmín, říkali.
Houby kmín, KAZ!

Studentská hymna - Louskatus Burakus

19. prosince 2014 v 5:40 | Anchor
Prosím, přivítejte mou úpravu písně Buráky od Michala Tučného, která by mimochodem byla 100. článkem na tomto blogu, pokud by se počítalo to, v jakém pořadí jsem je dokončila a ne to, kdy skutečně vyšly. :D S trochou snahy se to zazpívat dá! :)


Když nic se dělat nechce, snad válet si šunky
a profesoři na vás naházej písemky,
nač zbytečně se šrotit hodně debilní látky,
když stejně z toho budou zase jen samé pětky!

Hej hou, hej hou, nač bát se písemky,
je lepší se rozvalit a louskat buráky
Hej hou, hej hou, nač bát se písemky,
je lepší se rozvalit a louskat buráky

Pro sladké všechno!

12. září 2014 v 5:40 | Anchor
Báseň pro silné povahy (i když první 3 sloky jsou celkem normální :D) inspirovaná skutečností a touto písní. :D Tentokrát je to naštěstí česky!


Včera z večera
sladký jsem dělala
a jsem za to ráda

Mohla jsem sice
venku být více
užila by se sranda

Ale co bych si
před televizí
potom v noci dala?
 
 

Reklama